Jucolon, a karmienie piersi?...?

inne mniej popularne leki z grupy Mesalazyna

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Maja
Początkujący ✽✽
Posty: 65
Rejestracja: 15 wrz 2003, 12:11
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Jucolon, a karmienie piersi?...?

Post autor: Maja » 26 maja 2004, 21:12

Moze kto? z Was wie jak to jest z tym cholernym Jucolonem bo mi ju? rece opadaj?...Karmie piersia i bedac u prof. Bartnika /jescze w cia?y/ zabezpieczy3am sie na "okoliczno?a" pogorszenia swojego stanu cu po porodzie i dosta3am recepte na Jucolon. Profesor powiedzia3 ze mo?na go braa bez szkody dla dziecka.
Pogorszenie wyst?pi3o o czym ju? pewnie pare osób czyta3o w ogólnym w?tku, d3ugo walczy3am ale w koncu musze sie poddaa i zaczaa braa te leki. W3a?nie po nie siegne3am, czytam ulotke a tam jak "wó3" stoi, ?e podczas karmienia piersi? absolutnie ich nie braa! No i co ja mam zrobia?... Mo?e 1le sie z profesorem zrozumia3am, albo czego? nie pamietam, albo nie dos3ysza3am...albo on mnie nie zrozumia3, ?e bede karmic piersi?..., a mo?e poprostu strasz? jak na wiekszosci ulotek...?
Mo?e kto? co? wie na ten temat, albo ma kogo zapytaa bo ja d3ugo nie poci?gne bez tych leków, a odstawiaa od piersi nie chce. Przynajmniej na razie... No chyba, ?e nie bedzie innego wyj?cia, ale wiadomo ?e to nie mo?e nast?pic z dnia na dzien, a ja nie mam ju? czasu bo jest kiepsko:(

Maja

Ela
Początkujący ✽✽
Posty: 279
Rejestracja: 21 kwie 2003, 21:05
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: Jucolon, a karmienie piersi?...?

Post autor: Ela » 26 maja 2004, 21:39

Niestety nie wiem, jak jucolon mo?e wp3yn?a na dziecko, ale przeczyta3am dzi?, ?e w badaniach amerykanskich nie stwierdzono wp3ywu leków stosowanych w nzj na p3ód i powik3ania ci??y, choa sami autorzy stwierdzaj?, ?e badania by3y robione na zbyt ma3ej próbie (113), aby wyci?gaa definitywne wnioski. http://www.medscape.com/viewarticle/477708?src=mp
Pozdrawiam
ups, co? mi sie zdaje, ?e trzeba sie zarejestrowaa, ?eby zobaczya ten artyku3.
CU, j-pouch

Handzia
Początkujący ✽✽
Posty: 174
Rejestracja: 09 mar 2004, 22:51
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Jucolon, a karmienie piersi?...?

Post autor: Handzia » 26 maja 2004, 23:50

Napisa3am w dziale ogólnym to co znalaz3am na ten temat ,choa to ostatnie stwierdzenie jest zastanawiaj?ce ,?e mo?na braa lek bez szkody dla dziecka ,ale mo?e wyst?pia biegunka.

Maja
Początkujący ✽✽
Posty: 65
Rejestracja: 15 wrz 2003, 12:11
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Dla karmiacych mam!

Post autor: Maja » 27 maja 2004, 17:35

Profesor pozwoli3 braa Jucolon podczas karmienia piersi? i zapewni3, ?e dziecku nic sie nie stanie, a ostrze?eniem na ulotce nie nale?y sie w tym wypadku przejmowaa bo jest typowym zachowaniem producenta czy co? w tym stylu - przytaczam rozmowe telefoniczn? :)

Drogie obecne i przysz3e karmi?ce mamy! Za jaki? czas zdam Wam relacje z efektów leczenia jak i reakcji na lek b?d1 mam nadzieje jej braku u mojego karmionego cycochem synka.

Pozdrawiam
Maja

Maja
Początkujący ✽✽
Posty: 65
Rejestracja: 15 wrz 2003, 12:11
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jucolon, a karmienie piersi?...?

Post autor: Maja » 19 cze 2004, 20:53

Dla zainteresowanych:

Mam informacje od lekarzy pediatrów i gastrologa ze szpitala dzieciecego na ul. Dzia3dowskiej w Warszawie i? mo?na przyjmowaa Jucolon podczas karmienia piersi? :) Tak wiec od strony lekarzy mamy i dziecka jest przyzwolenie :)) ...wiec biore ju? teraz ?mielej i czekam na poprawe.

Pozdrawiam
Maja

Zablokowany

Wróć do „Inne preparaty z grupy Mesalazyna”