Colazal z grupy mesalazyn

inne mniej popularne leki z grupy Mesalazyna

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Patryśka
Doświadczony ❃
Posty: 1303
Rejestracja: 23 wrz 2006, 19:44
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków, Gronków

Colazal z grupy mesalazyn

Post autor: Patryśka » 11 lis 2006, 16:01

Mam pytanie czy ktos moze spotkal sie z takimi lekami jak Balsalazide i disoydiun? Moja Babcia mieszkajaca w USA jest chora na CU i jej lekarka powiedziala ze istnieje takie prawdopodobienstwo ze czlonkowie rodziny meczeni tymi samymi srodkami osiagaja takie same skutki a moja babcia po podaniu tych lekow osiagnela remisje trwajaca juz 7 lat. Ta lekarka studiowala w Polsce i mowi ze powinny byc dotepne tutaj te leki..

zmiana tematu zg.z reg
Anette

Archie
Debiutant ✽
Posty: 31
Rejestracja: 11 lis 2006, 12:40
Choroba: CU
Lokalizacja: ber

Re: Zagraniczne leczenie

Post autor: Archie » 11 lis 2006, 20:09

Hmm pierwsze słysze.. Jedyne leczenie na jakim byłem za granicą to leczenie w niemczech. Podawane miałem te same leki tyle że przeprowadzano u mnie zabieg rozszerzania jelit. Ale żeby odniósł on skutek trzeba by odbyć całą kurację i powtarzać ją co jakiś czas, niestety tak długo w niemczech pozostać nie mogłem - NFZ by mi tego nie zrefundował.
You have been Crohn'ed!

Obrazek

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zagraniczne leczenie

Post autor: Mamcia » 12 lis 2006, 21:19

Besalazide disodium (Colazal) to lek w którym substancją czynną jest mesaazyna związana z z nośnikiem. Związek ten jest rozszczepianyw jelicie gubym- podobnie jak sulfasalazyna przez enzymy bakteryjne. Nie zawiera salazopiryny, która jest odpowiedzialna za większość jej niepożądanych efektów.
Mamcia
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Zablokowany

Wróć do „Inne preparaty z grupy Mesalazyna”