Mesalazyna MMX

inne mniej popularne leki z grupy Mesalazyna

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
nieznośny
Debiutant ✽
Posty: 9
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:35
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź

Mesalazyna MMX

Post autor: nieznośny » 08 lis 2011, 12:28

Czy miał ktoś do czynienia z tego typu lekami? Z tego co wiem są to leki, działające bezpośrednio w jelicie grubym. Nie wiem jak ma się coś takiego w stosunku do standardowo stosowanych leków, a doświadczenia nie mam (bo tego typu lek jest pierwszym i jedynym jaki przyjmuję).

nieznośny
Debiutant ✽
Posty: 9
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:35
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź

Re: Mesalazyna MMX

Post autor: nieznośny » 08 lis 2011, 13:40

Nie wiem czy to ten lek, bo takiej informacji nie ma na opakowaniu i tabletkach. Ja dostaję go w ramach badania, czyli jestem "królikiem doświadczalnym". Możliwe, że jest to "Mezavant", bo badanie jest finansowane przez producenta tego leku. Z tego co wiem, to nie jest on jeszcze dostępny w sprzedaży w Polsce.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Mesalazyna MMX

Post autor: Mamcia » 08 lis 2011, 13:57

To mesalazyna, tylko, że w dużej dawce. Z badań wynika, że duża liczba tabletek zniechęca pacjentów do brania leków stąd tablety o 1,2 g, którą to dawkę uważa się na skuteczną w chemoprewencji.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

nieznośny
Debiutant ✽
Posty: 9
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:35
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź

Re: Mesalazyna MMX

Post autor: nieznośny » 08 lis 2011, 14:09

Czyli (jeżeli dobrze rozumiem) substancja aktywna jest ta sama, a jedyna różnica polega na zwiększeniu jednorazowej dawki i zmianie sposobu dostarczenia leku do jelita.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne preparaty z grupy Mesalazyna”