Jucolon

inne mniej popularne leki z grupy Mesalazyna

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Luki
Debiutant ✽
Posty: 8
Rejestracja: 02 lut 2004, 18:43
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: Świnoujście

Jucolon

Post autor: Luki » 28 lut 2004, 03:44

Witam ludziska!! Jak juz kiedy? pisa3em zrobi3em sobie ostatnio badanie na przeciw cia3a endomyzialne. Wynik wyszed3 ujemny - co wykluczy3o uczulenie na gluten. Co powiecie na branie 3* dziennie po 1 tabletce (250 mg) Juconolu?! Gastrolog twierdzi, ?e taka dawka brana przez pó3 roku sporo moze mi pomóc. Biore narazie od 5 dni i oczywi?cie jakiejs super poprawy sie od razu nie spodzieiwam. Chcia3bym , aby ust?pi3y mi te wzdecia i dyskomfort w brzuchu (wiem ,?e przy Waszych dolegliwo?ciach, moje to byc mo?e pestka, ale mi to coraz bardziej przeszkadza!). Najgorsze, ?e nikt do konca mnie i tak nie zdiagnozowa3 i ja np. nie do konca wierze w sens brania tych leków. Prosze o jaki? komentarz.
Ps. ZARECZYLEM SIE W WALENTYNKI!!! :) :D :lol:

Ela
Początkujący ✽✽
Posty: 279
Rejestracja: 21 kwie 2003, 21:05
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: Jucolon

Post autor: Ela » 28 lut 2004, 08:07

Cze?a Luki, trudno mi powiedziea, czy jucolon pomo?e czy nie, ale na pewno nie mo?esz swoich dolegliwo?ci traktowaa jako mniej powa?nych ni? te, które maj? inni (biegunki, bóle, krwawienia). Ja przez wiele lat mia3am tylko wzdecia i dyskomfort w brzuchu, a jak przysz3o zaostrzenie, to w jeden mesi?c ze?ar3o ca3e jelito. Przez to, ?e te moje dolegliwo?ci nie wydawa3y mi sie powa?ne, niezbyt sumiennie sie leczy3am. Wiec radze trzymaa reke na pulsie. No i gratuluje zareczyn!
CU, j-pouch

turecki
Debiutant ✽
Posty: 39
Rejestracja: 11 lut 2004, 20:01
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: Bydgoszcz

Do Lukiego

Post autor: turecki » 28 lut 2004, 15:35

Ja tez jestem zdania, ze Jucolon powinienes zazywac. Na pewno nie zaszkodzi, a lepiej dmuchac na zimne.Jezeli mialoby sie urodzic cos powaznego z twoich dolegliwosci (oby nie!!!) to lepiej zawczasu brac leki i od poczatku spowalniac przebieg choroby. Badz cierpliwy w zazywaniu lekow, tylko dlugotrwale i rzetelne ich stosowanie daje rezultaty.

Gratuluje zareczyn :D

pozdrowionka

Luki
Debiutant ✽
Posty: 8
Rejestracja: 02 lut 2004, 18:43
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: Świnoujście

Re: Jucolon

Post autor: Luki » 29 lut 2004, 17:07

Dzieki za porady! I dzieki za gratulacje zareczyn!! :)

Jari
Początkujący ✽✽
Posty: 243
Rejestracja: 07 lut 2004, 23:55
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jucolon

Post autor: Jari » 01 mar 2004, 10:28

Niechcia3 bym wpadaa w jaki? mentorski ton ale mo?e warto by by3o by? skontaktowa3 sie z gastrologiem i poradzi3 co robia.
Zawsze trzeba miea lekarza który jest wtajemniczony w przebieg choroby tak na wszelki wypadek ...

Gratulacje z okazji zareczyn :D !

Trzymaj sie.
- Czy mo?e bya gorzej.
- Nie, bo gdyby mog3o to by ju? by3o.

Awatar użytkownika
Małgosia
Początkujący ✽✽
Posty: 267
Rejestracja: 07 lis 2003, 15:41
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Jucolon

Post autor: Małgosia » 01 mar 2004, 12:31

GRATULACJE!! A kiedy ?lub?
A co do leków - to oczywi?cie je bierz. Dziwi mnie tylko tak ma3a dawka - ja biore 3x dziennie po 1 tabletce Salofalku 500 i to jest podobno dawka minimalna potrzymuj?ca.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Alishia
Aktywny ✽✽✽
Posty: 728
Rejestracja: 12 sty 2007, 19:34
Choroba: CD
województwo: opolskie
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Jucolon

Post autor: Alishia » 13 sty 2007, 10:51

Czy ktoś z Was bierze Jucolon?Pomaga Wam?To jest jedyny lek jaki ja stosuję.Powinnam go brać nawet podczas remisji,a biorę go tylko wtedy jak "coś się zaczyna dziać"i powiem Wam,że jakoś nie czuję skutków tego leku.

Awatar użytkownika
Alishia
Aktywny ✽✽✽
Posty: 728
Rejestracja: 12 sty 2007, 19:34
Choroba: CD
województwo: opolskie
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Jucolon

Post autor: Alishia » 16 sty 2007, 13:04

NO właśnie biorę go tylko dlatego,że innego nie mam:)Kiedy biorę go gdy nic się nie dzieje z jelitami odrazu zaczynają mnie one boleć i dostaję biegunki.

palkafarm
Początkujący ✽✽
Posty: 74
Rejestracja: 17 lip 2006, 11:20
Choroba: CU
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Jucolon

Post autor: palkafarm » 20 sty 2007, 22:35

Generalnie przy stwierdzoym colitis ulcerosa nie odstawia sie leków nawet w remisji. Może zapytaj czy dobrze zrozumialas intencje lekarza, czy na pewno kazał Ci przestac o brac gdy jest Ci lepiej? :neutral:

Awatar użytkownika
greeg
Początkujący ✽✽
Posty: 98
Rejestracja: 20 sty 2007, 22:12
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: South Yorkshire
Kontakt:

Re: Jucolon

Post autor: greeg » 21 sty 2007, 16:09

jak najbardziej początkujący.przez dwa lata przyjmowałem jucolon.często zmieniając dawki wzależności od przebiegu i rozwojowi wydarzeń związanych ze stanem zdrowia.temperatura ciała nieustające gorączkowanie to było najgorsze.na dokładkę jeszcze te różne dolegliwości bólowe.mimo wszystko uważam że nienależy odstawiać leków.ja wracając do jucolonu nigdy nieczułem się dobrze.dobry lekarz to podstawa.

Awatar użytkownika
Alishia
Aktywny ✽✽✽
Posty: 728
Rejestracja: 12 sty 2007, 19:34
Choroba: CD
województwo: opolskie
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Jucolon

Post autor: Alishia » 22 sty 2007, 10:24

Ja tak samo-jak wracam do Jucolonu nie czuję się za dobrze.Naszczęście mój lekarz jest bardzo dobry i na każde moje zawołanie:)
Remisję mam już w sumie parę lat(pomijam zwykłe biegunki czy ból brzucha)..Tak więc nie jest najgorzej:)

Kacper

Jucolon w świetle publikacji

Post autor: Kacper » 22 sty 2007, 12:23

W Centrum Onkologii w Klinice Gastroenterologii i Hepatologii CMKP zalecono mi odstawienie Jucolonu, gdyż w świetle jakichś najnowszych badań (był rok 2005), bardziej szkodzi, niż pomaga. Jeszcze zostały mi z dwa opakowania tego cuda, jak ktoś potrzebuje odstąpię bezpłatnie, sprawdzę jeszcze daty ważności :twisted: . Osobiście źle się czułem po tym leku. A skąd wiem :?: Gdy go odstawiałem poprawiało się samopoczucie. Podejrzewałem Aza, ale jednak to Jucolon mnie dobijał. :smutny: .
Może zaleca się odstawienie przy nietolerancji. Przecież nie każdemu pasują wszystkie specyfiki. Jednemu pomagają, drugiemu szkodzą.

Awatar użytkownika
Alishia
Aktywny ✽✽✽
Posty: 728
Rejestracja: 12 sty 2007, 19:34
Choroba: CD
województwo: opolskie
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Jucolon

Post autor: Alishia » 26 maja 2010, 12:27

Nie mogę znaleźć odpowiedzi na moje pytanie...
Chodzi mi o to,czy Jucolon można w aptece kupić taniej(wpisując "P" w odpowiednią kratkę).

sonecznik
Początkujący ✽✽
Posty: 65
Rejestracja: 18 maja 2010, 17:12
Choroba: CD u dziecka
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: zachodniopom

Re: Jucolon

Post autor: sonecznik » 27 cze 2010, 12:28

Jucolon na P (CU i CD ) 19,17 recepta bez P 27,92

90Christin
Początkujący ✽✽
Posty: 140
Rejestracja: 21 sie 2008, 01:15
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jucolon

Post autor: 90Christin » 08 sie 2010, 16:00

Jaka jest dawka minimalna Jucolonu? Jestem w remisji i biorę teraz 3x2 ale to i tak wydaje mi się strasznie dużo. I schodzę regularnie z wlewek. Ale już wolałabym brać te wlewki niż łykać tabletki.
Jeszcze jedno - w jakim odstępie po jedzeniu mogę wziać ten Jucolon? Godzina wystarczy czy to na nic jeżeli i tak czuję się najedzona?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne preparaty z grupy Mesalazyna”