Pentasa, salofalk a dysbioza

ogólne informacje, pytania, skutki uboczne

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
agnieszkad
Początkujący ✽✽
Posty: 330
Rejestracja: 02 sty 2008, 18:43
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Pentasa, salofalk a dysbioza

Post autor: agnieszkad » 16 maja 2021, 21:40

Kochani

Jak to jest z tymi lekami i chorobą...Czytam, że nasze choroby mogą powstać od dysbiozy...Czy leki typu pentasa , salofalk poglębiają dysbiozę, czy są obojętne....Jak to jest?

Pozdrawiam
Agnieszka
agnieszkad

MarekMarek
Debiutant ✽
Posty: 3
Rejestracja: 27 maja 2021, 10:33
Choroba: CU
województwo: małopolskie
miasto: Kraków

Re: Pentasa, salofalk a dysbioza

Post autor: MarekMarek » 28 maja 2021, 16:38

Hej,
ja z kolei czytałem, że nasze choroby mogą wynikać z dysbiozy jelitowej...
Jest wiele teorii jednak to co najbardziej mnie przekonuje to właśnie ta a nie inna - przynajmniej w moim przypadku.
Remedium na ten stan rzeczy mogą okazać się przeszczepy mikroflory. Póki co nie do osiągnięcia w Polsce poza protokołem leczenia clostridium difficile.
Co do Twojego pytania to nie zanim na nie odpowiedzi jednak mógłbym się posilić o przemyślenie, że wprowadzanie do organizmu leków nie pozostaje bez znaczenia również dla naszej flory.Skoro wywołują działania niepożądane w opisanych na ulotce zakresach to również mogą i być może wywołują takie działania w mikrobiocie.
Trudno mi przejść nad obojętnych ich działaniem skoro nawet żywność powoduje dysbiozę a leków z pewnością nie zaliczymy do żywności.

agnieszkad
Początkujący ✽✽
Posty: 330
Rejestracja: 02 sty 2008, 18:43
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pentasa, salofalk a dysbioza

Post autor: agnieszkad » 04 cze 2021, 17:10

Dzięki za odpowiedź.
Korolik w Legnicy robi przeszczepy mikroflory. Właśnie zastanawiam się nad tym...Koleżanka z Krakowa dzwoniła i przeszczep w poniedziałek.

Pozdrawiam
Aga
agnieszkad

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o leczeniu Mesalazyną”