asamax-pytanie

Preparat jest wskazany do stosowania:
- w łagodnej lub umiarkowanej postaci wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, zarówno w fazie ostrej jak i w fazie remisji choroby
- w chorobie Leśniowskiego i Crohna w obrębie okrężnicy, zarówno w fazie ostrej jak i w fazie remisji choroby.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
karolciaa20
Debiutant ✽
Posty: 24
Rejestracja: 21 mar 2010, 16:23
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź

asamax-pytanie

Post autor: karolciaa20 » 10 wrz 2010, 12:36

Witam!

Mam pytanie odnośnie asamaxu.Mój Pan doktor przepisał mi dzisiaj te tabletki poniewaz z wycinkow wyszly mi drobne zmiany zapalne..dodam ze kolonoskopia wyszla bardzo dobrze-jelito czyste i wstepna diagnoza brzmiala IBS!!

Mam te tabletki na miesiac i zastanawiam sie czy mam je brac czy nie? Czy to sie skonczy tylko na jednym opakowaniu czy jak sie zacznie je brac to nie mozna ich tak poprostu odstawic?

Do tego rok temu wyleczylam sie w koncu z tradziku i zastanawiam sie czy ktos zauwazyl jakies zmiany na twarzy przy stosowaniu tego leku?

POZDRAWIAM

barbara281284
Debiutant ✽
Posty: 21
Rejestracja: 30 mar 2009, 17:52
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: BRENNA

Re: asamax-pytanie

Post autor: barbara281284 » 10 wrz 2010, 13:03

Ja biorę Asamax już 2 lata i żadnych zmian nie mam
aktualnie:pentasa

stillla
Początkujący ✽✽
Posty: 65
Rejestracja: 02 mar 2010, 07:52
Choroba: CD u partnera
województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice

Re: asamax-pytanie

Post autor: stillla » 10 wrz 2010, 13:16

U mojego męża też się tak zaczęło, jelito czyste, nawet wycinków nie pobrali. Diagnoza IBS. Żadnych leków nie przepisali. Jakby się bardziej przyłożyli to dziś może byłoby inaczej.

Na Twoim miejscu brałabym Asamax, tym bardziej że w wycinkach wyszły zmiany zapalne.
Mąż: CD
Początek choroby: 2007/2008

Tomy
Doświadczony ❃
Posty: 1162
Rejestracja: 07 sty 2006, 13:46
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Polska

Re: asamax-pytanie

Post autor: Tomy » 10 wrz 2010, 13:25

Asamax można odstawić bez żadnych komplikacji. Biorę już 3 rok i żadnej masakry Asamax nigdzie mi nie zrobił.

Jak są zmiany zapalne, a doktory kazały, to brać :)

karolciaa20
Debiutant ✽
Posty: 24
Rejestracja: 21 mar 2010, 16:23
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź

Re: asamax-pytanie

Post autor: karolciaa20 » 10 wrz 2010, 13:25

dziekuje za odpowiedz... chyba mnie przekonala...jestem troche zdezorientowana bo przez wiele miesiecy zylam ze swiadomoscia ze mam IBS;/ a jak to jest z tym odstawieniem lekow? jest to mozliwe ze np jak bede miala za miesiac kontrole i brzuch przestanie mnie juz bolec to bedzie mozna je tak poiprostu odstawic? czy dopiero po kolejnej kolonoskopii jak zadnych zmian zapalnych juz nie bedzie dopiero mozna odstawic ten lek?

Dodam ze tabletki mam brac trzy razy dziennie po 1 ;]

[ Dodano: 10-09-2010 ]
i jeszcze jedno... mam STRASZNE problemy z polykaniem tabletek...mam problem z polknieciem pyralginy a ten ASAMAX to niezle kobyły :D czy moglabym go sobie przekrajac chociaz na poł?

Awatar użytkownika
mgiełkaa
Doświadczony ❃
Posty: 1414
Rejestracja: 24 mar 2010, 19:44
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: asamax-pytanie

Post autor: mgiełkaa » 10 wrz 2010, 13:52

W ulotce jest wyraźnie napisane,że czas leczenia zawsze ustala lekarz w zależności od nasilenia objawów.Poza tym dawka,która przyjmujesz jest naprawdę minimalna.

W ulotce również jest napisane,ze tabletki należy połknąć bez rozgryzania,a więc logiczne,że dzielić ich tez nie można.
Wzrost 167cm, waga 64kg, ASAMAX 500mg 3x2tabl. AZATHIOPRINE 75mg

Leczenie: MSWiA Warszawa

karolciaa20
Debiutant ✽
Posty: 24
Rejestracja: 21 mar 2010, 16:23
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź

Re: asamax-pytanie

Post autor: karolciaa20 » 10 wrz 2010, 14:53

ok rozumiem :) w takim razie musze sie z tym jakos zmierzyc :)

Co do odstawienia leku to rowniez rozumiem ze o tym decyduje lekarz...tylko wszedzie gdzie czytam to widze ze ludzie biora juz ten lek przez kilka lat... dlatego zastanawia mnie to czy jest mozliwe ze za miesiac sie uwolnie od tego leku ?

Od ponad pol roku bez skutku bralam rozne leki na IBS bez wiekszych rezultatow;/ i mam nadzieje ze rozumiecie moje moze i glupie dla niektorych pytania ;) ale sama juz nie wiem co mi jest i co dalej ze mna bedzie ;/

genus
Początkujący ✽✽
Posty: 378
Rejestracja: 26 lis 2007, 10:04
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Poznan

Re: asamax-pytanie

Post autor: genus » 10 wrz 2010, 16:29

Ludzie biora ten lek kilka lat, bo maja taki rodzaj zapalenia jelita, ktory jest choroba przewlekla, w zwiazku z tym mozna ja tylko zaleczyc i podtrzymywac remisje, miedzy innymi biorac stale lek przeciwzapalny typu asamax.
W twoim przypadku wcale tak byc nie musi, wiec bardzo mozliwe, ze po kuracji asamaxem wszystko wroci do normy (na pewno lekarz o tym zadecyduje)
warto sprobowac, skoro jak dotad inne leki nie pomagaly.
asamax to naprawde dobrze tolerowany lek, sama bralam go piec lat, musialam zmienic tylko dlatego, ze nie rozpuszczaly mi sie w jelicie. ale nie bylo zadnych problemow czy skukow ubocznych, najwazniejsze to trzymac sie zalecen lekarza, i nie rozgryzac.

karolciaa20
Debiutant ✽
Posty: 24
Rejestracja: 21 mar 2010, 16:23
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź

Re: asamax-pytanie

Post autor: karolciaa20 » 10 wrz 2010, 18:09

dziekuje wszystkim za pomoc :)

Malgorzata19
Debiutant ✽
Posty: 4
Rejestracja: 16 maja 2021, 09:52
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: wielkopolskie
miasto: Poznań

Re: asamax-pytanie

Post autor: Malgorzata19 » 17 maja 2021, 00:15

Nie mam rozpoznania jeszcze od lat IBS od 4 lat IBS-D i sibo, od 4 tyg nie wiem co się ze mną dzieje żółte biegunki codzienni ,rano ,po jedzeniu i skurczowy bol w jelicie podbrzusze lewa strona, na usg wyszło ze jelito bez haustracji co może oznaczać zapalenie , lekarz przepisał mi asamax 250 mg 3x1 ,nie wiem czy to pomoże na biegunki? Czy te zapalenie oznacza chorobę lesnego crohna albo wrzodziejace zapalenie jelita , czy jest możliwe że to jednorazowe jakieś zapalenie czy raczej to się tak zaczyna i będę mieć jedna z tych dwóch chorób?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Asamax”