Asamax 500 a wypadanie włosów

Preparat jest wskazany do stosowania:
- w łagodnej lub umiarkowanej postaci wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, zarówno w fazie ostrej jak i w fazie remisji choroby
- w chorobie Leśniowskiego i Crohna w obrębie okrężnicy, zarówno w fazie ostrej jak i w fazie remisji choroby.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
szysza1891
Debiutant ✽
Posty: 6
Rejestracja: 04 lip 2010, 09:51
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Piekary Dobieszowice
Kontakt:

Asamax 500 a wypadanie włosów

Post autor: szysza1891 » 17 sie 2010, 16:06

Witam mam pytanie czy ktoś zażywa asamax 500 ? i czy komuś wypadały od tego włosy ?

Ja go biore juz dobre 2 miesiące wraz z kwasem foliowym 2 tygodnie temu zaczeły mi tak strasznie wypadać włosy ze az boje sie chwycic za grzebień chciałabym go odstawić ale moj lekarz jest na urlopie do konca sierpnia i nie wiem co mam robic a moje włosy sa juz w opłakanym stanie ((




poprawiłam temat
Ostatnio zmieniony 17 sie 2010, 18:50 przez szysza1891, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
joko25
Początkujący ✽✽
Posty: 258
Rejestracja: 19 sie 2007, 19:54
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: pomorskie

Re: Asamax 500 a wypadanie włosów

Post autor: joko25 » 17 sie 2010, 18:09

Hej;) lecze sie asamaxem od kilku lat i nie zauwazylam zeby akurat po nim wypadaly mi wlosy, u mnie jest to raczej kwestia ciaglej anemii, czyli braku żelaza. Moze powinnas zbadac sobie krew pod tym katem

Awatar użytkownika
szysza1891
Debiutant ✽
Posty: 6
Rejestracja: 04 lip 2010, 09:51
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Piekary Dobieszowice
Kontakt:

Re: Asamax 500 a wypadanie włosów

Post autor: szysza1891 » 17 sie 2010, 19:16

no moze masz racje zobie ponownie bo gdy byłam w szpitalu miałam -26 wtedy brałam zelazo a jak miesiac temu robiłam badanie to wyszło 70 czyli chyba wszystko ok...

pamietm tylko jak gastrolog mi mowił ze asamax wypłukuje kwas foliowy i dlatego mi go przepisał lecz jakies 2 tygodnie go nie brałam a wiem ze niedobory kwasu foliowego powoduja wypadanie włosów ostatnio jak byłam u zwyklego lekarza zeby mi recepte wypisał to pow ze w tak krótkim czasie ( 2 tyg jak nie brałam ) nie mogło to spowodowac wypadania i ze to moze być przez asamax a moj gastrolog jest na urlopie do 31.08 i teraz nie wiem co robić :(

ps. dziekuje ze napisałaś ;*

[ Dodano: 17-08-2010 ]
joko25, no moze masz racje zobie ponownie bo gdy byłam w szpitalu miałam -26 wtedy brałam zelazo a jak miesiac temu robiłam badanie to wyszło 70 czyli chyba wszystko ok...

pamietm tylko jak gastrolog mi mowił ze asamax wypłukuje kwas foliowy i dlatego mi go przepisał lecz jakies 2 tygodnie go nie brałam a wiem ze niedobory kwasu foliowego powoduja wypadanie włosów ostatnio jak byłam u zwyklego lekarza zeby mi recepte wypisał to pow ze w tak krótkim czasie ( 2 tyg jak nie brałam ) nie mogło to spowodowac wypadania i ze to moze być przez asamax a moj gastrolog jest na urlopie do 31.08 i teraz nie wiem co robić

ps. dziekuje ze napisałaś ;*

Natalka
Weteran ✿
Posty: 4895
Rejestracja: 19 kwie 2007, 13:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Asamax 500 a wypadanie włosów

Post autor: Natalka » 17 sie 2010, 19:34

szysza1891 pisze:gastrolog mi mowił ze asamax wypłukuje kwas foliowy i dlatego mi go przepisał
polecam ten temat do poczytania viewtopic.php?t=5393&highlight=foliowy
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
joko25
Początkujący ✽✽
Posty: 258
Rejestracja: 19 sie 2007, 19:54
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: pomorskie

Re: Asamax 500 a wypadanie włosów

Post autor: joko25 » 19 sie 2010, 13:01

No roznie to bywa a tymi lekami, moze faktycznie u ciebie asamax mogl spowodowac wypadanie wlosow, a jakie jeszcze leki przyjmujesz? co do odstawienie to raczej nie robilabym tego na wlasną ręke. moze lepiej poczekaj do powrotu lekarza. pozdrówki

Awatar użytkownika
szysza1891
Debiutant ✽
Posty: 6
Rejestracja: 04 lip 2010, 09:51
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Piekary Dobieszowice
Kontakt:

Re: Asamax 500 a wypadanie włosów

Post autor: szysza1891 » 19 sie 2010, 21:08

biore tylko asamax 3 raxy po 2 tableki i kwas foliowy jedna rano ...
sama juz nie wiem co robic jutro ide prywatnie do dermatologa at ak to bede czekała na mojego gastrologa mam tylko nadzieje ze w koncu przestana wypadac... :(

Misia

Re: Asamax 500 a wypadanie włosów

Post autor: Misia » 19 sie 2010, 21:10

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
barney
Początkujący ✽✽
Posty: 144
Rejestracja: 16 lut 2009, 14:29
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: ****
Kontakt:

Re: Asamax 500 a wypadanie włosów

Post autor: barney » 19 sie 2010, 21:23

Od momentu,gdy objawił się mój crohn,moje włosy
przerzedziły sie znacznie.
Ale to,raczej nie tylko jeden lek miał na to wpływ, po narkozach przy operacjach,zauważyłem znaczną utratę włosów.
Bertrand Russell

Badania w dziedzinie medycyny dokonały tak olbrzymiego postępu, że dziś – praktycznie biorąc – nikt już nie jest zdrowy.

Awatar użytkownika
szysza1891
Debiutant ✽
Posty: 6
Rejestracja: 04 lip 2010, 09:51
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Piekary Dobieszowice
Kontakt:

Re: Asamax 500 a wypadanie włosów

Post autor: szysza1891 » 20 sie 2010, 15:43

Dieta raczej dobrze staram sie unikac ostrych pieczonych rzeczy tak jak pow lakarz kiedys..
Dziś byłam prywatnie u dermatolog i mi pow ze to od choroby ( stresu ) który był w czasie gdy byłam w szpitalu i po, wiadomo zakonczenie roku szkolnego wystawianie ocen jakies poprawki a ja w szpitalu lezałam :( a włosy maja to do tego ze od razu nie wypadaja tylko 2 mieisace od własnie takich stanów stresowych ... Przepisała mi szampon i ozdzywka dermena i pow ze dobrze ze biore ten kwas foliowy bo jest bardzo dobry na włosy i w aptece kupiałm tabletki Vitapil który juz biore z 10 dni ... no i oczywiscie ograniczyc mycie włosów... suszenie modelowanie farbowanie nie zwiazywac zadnych spinek i gumek no i za mieisac do kontroli jezeli bedzie lepiej to ok a a jesli nie to pow ze wtedy beda jakies wcierki w skóre głowy i zaszczyki a te włosy które miały wypasc i tak wypadna ... mam nadzieje ze wszystko wróci do normy ... ; ) i od dziś zycie bez STRESU ;P

Awatar użytkownika
Golfi
Doświadczony ❃
Posty: 1019
Rejestracja: 27 gru 2005, 22:41
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: Asamax 500 a wypadanie włosów

Post autor: Golfi » 21 sie 2010, 13:17

hehe życie bez stresu to podstawa ... gdyby tylko tak się do końca dało życ :) jak miałem słabe żelazo to też mi trochę włosy wypadały , ale jeśli chodzi o związek ze codziennym stosowaniem asamaxu to raczej problemu nie ma ;) no chyba że ktoś mnie szarpie za włosy ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Asamax”