tylko Asamax w moim zaostrzeniu?

Preparat jest wskazany do stosowania:
- w łagodnej lub umiarkowanej postaci wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, zarówno w fazie ostrej jak i w fazie remisji choroby
- w chorobie Leśniowskiego i Crohna w obrębie okrężnicy, zarówno w fazie ostrej jak i w fazie remisji choroby.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3162
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:26
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: obywatel świata
Kontakt:

Re: tylko Asamax w moim zaostrzeniu?

Post autor: maggie0278 » 12 cze 2012, 23:39

Moja córka miała parę lat temu nietolerancję Asamaxu, która objawiala się ostrymi wymiotami po podaniu leku i ogólnym złym samopoczuciem. Ale bez tak spektakularnych efektów jak u Ciebie.
Zmieniono lek na Pentasę i tu akurat nie było żadnych sensacji, brała ją przez kolejne trzy lata.
Ale wiadomo jak się ma Pentasa do CU i ciągle miałam takie przekonanie, że jej prawie nie chroni chemoprewencja, bo skoro zmiany ma w grubym to ileż mesalazyny z Pentasy tam dotrze ? śladowe ilośći...
Aż zaproponowałam, czy możnaby spróbować ponownie włączyć Asamax i to w warunkach szpitalnych - ładnych parę tygodni leżała w tedy na oddziale i uważałam, że można ten czas wykorzystać i przy okazji poobserwować czy nic się nie dzieje.
I tym razem Asamax zadzialał bez zarzutu, żadna nietolerancja się nie wywiązała i aktualnie przyjmuje go 9 miesiąc w dawce 2x1500mg mg i nic się nie dzieje.
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Asamax”