ASAMAX

Preparat jest wskazany do stosowania:
- w łagodnej lub umiarkowanej postaci wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, zarówno w fazie ostrej jak i w fazie remisji choroby
- w chorobie Leśniowskiego i Crohna w obrębie okrężnicy, zarówno w fazie ostrej jak i w fazie remisji choroby.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
zielo
Debiutant ✽
Posty: 22
Rejestracja: 26 gru 2009, 20:32
Choroba: CD
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: ASAMAX

Post autor: zielo » 07 lis 2010, 11:21

Chyba czas zmienic lekarza bo ten twierdzi ze Salofalk jest dla mnie najlepszy, a tymczasem gdy tylko zjem cokolwiek (nawet po szklance wody) zaraz czuje nadymanie w srodkowej czesci brzucha zaraz pod mostkiem. Wynika z tego ze juz w okolicy zoladka/dwunastnicy wystepuja jakies przewezenia. Moim zdaniem najlepsza byla by pentasa ale sam sobie przeciez lekow nie bede ustalal

genus
Początkujący ✽✽
Posty: 378
Rejestracja: 26 lis 2007, 10:04
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Poznan

Re: ASAMAX

Post autor: genus » 07 lis 2010, 15:54

A gdzie dokladnie masz zmiany w jelicie cienkim?

zielo
Debiutant ✽
Posty: 22
Rejestracja: 26 gru 2009, 20:32
Choroba: CD
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: ASAMAX

Post autor: zielo » 07 lis 2010, 16:37

Lekarz twierdzi ze mam 4 przewezenia na jelicie cienkim w okolicy ketniczo kotniczej czy jakos tak :) i jakies zrosty zapalne w prawym dole biodrowym. Do tego na odcinku 5 cm w esicy rowniez przewezenie co bardzo utrudnia mi wyproznianie. Lekarzem nie jestem ale chyba lepsze rezultaty byly by przy pentasie i do tego jakies czopki bo po kazdym posilku odrazu mi wzdyma gdzies na poczatku za zoladkiem i dwunastnica. Czekam na drugie szczepienie na zoltaczke i potem operacja. Jestem po leczeniu biologicznym ktore pomoglo bo z krwi wychchodzi wszystko dobrze (crp itd) Twierdza ze trzeba operowac bo zwlokniale ale co do tego tez mam watpliwosci bo po wyjsciu ze szpitala na poczatku roku moglem jesc duzo wiecej rzeczy. Ogolnie bylo raz lepiej raz gorzej , a teraz tragicznie. Same plynne, kleiki i ensure
Wiem ze to temat Asamaxu ale nie ma sensu zakladac ani przepisywac tematu gdzie indziej. A moze jakims rozwiazaniem bylo by branie jednej dodatkowej tabletki salofalku ale przepolowionej co by uwolnila sie duzo wczesniej ? jeszcze raz sory za OT :oops:

genus
Początkujący ✽✽
Posty: 378
Rejestracja: 26 lis 2007, 10:04
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Poznan

Re: ASAMAX

Post autor: genus » 07 lis 2010, 18:14

Jesli zmiany sa w koncu jelita cienkiego, to salofalk powinien zadzialac, teoretycznie, no bo tak do konca to trudno stwierdzic osobniczo, ile i gdzie sie uwalnia.moze i na podtrzymanie remisji by starczylo, a z tego co piszesz to raczej zaostrzenie u ciebie, moze wiec i pentasa by nie pomogla? Ja bym porozmawiala z lekarzem, skoro bylo lepiej po pentasie , tak czujesz, to wypros niech ci na probe zmieni na nia i zobaczysz czy bedzie lepiej.
Piszesz ze masz dolegliwosci w dwunastnicy, jesli to zapalne potwierdzone w gastroskopii no to tym bardziej przemawia za pentasa. ale jesli gastroskopia nie wykazywala zmian, to tak na czuja trudno chyba powiedziec, ze akurat tam jest problem, tylko na podstawie samopoczucia.
Tak czy inaczej ja bym nie kombinowala z polowkami salofalku tylko normalnie bym sie starala choc czasowo pentase brac, przynajmniej bedziesz wiedzial ze nie dziala.
A sterydy bierzesz?

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: ASAMAX

Post autor: Mamcia » 07 lis 2010, 21:50

Moi kochani przedpości. To co piszecie to jest jakiś totalny miszmasz. O przewężeniach mówi lekarz na podstawie badań, a nie przypuszczeń. Objawy natychmiast po jedzeniu nie muszą być symptomami przysiężeń w górnej części jelita.
Jeśli zwężenia są zwłókniałe to żadne leczenie zachowawcze nie pomoże - trzeba jelito poszerzyć. Metod poszerzenia jest coraz więcej i o tym decyduje chirurg.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃
Posty: 1030
Rejestracja: 05 kwie 2008, 12:53
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Nibylandii:)

Re: ASAMAX

Post autor: ewkunia » 21 lis 2010, 11:41

Biorę Asamax od wtorku. Jestem zachwycona,bo to pierwszy lek z mesalazyną, na który nie jestem uczulona (po Salofalku,Jucolonie,Pentasie bolało mnie jelito i miałam biegunki). Zobaczymy.
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

Natalka
Weteran ✿
Posty: 4895
Rejestracja: 19 kwie 2007, 13:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: ASAMAX

Post autor: Natalka » 27 sty 2011, 22:25

myślę, że nie ma różnicy i możesz brać te mniejsze piguły 2 razy więcej, przecież chodzi o ilość przyjętej substancji czynnej, która w tym wypadku się nie zmienia. ja tak brałam Imuran po 25mg jak nie miałam 50 mg.
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Błażej
Debiutant ✽
Posty: 29
Rejestracja: 21 lis 2010, 18:59
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: ASAMAX

Post autor: Błażej » 27 sty 2011, 23:30

@Egzistenz

Dzisiaj byłem w aptece i kupowałem asamax 500 właśnie z recepty z P
Nie pamiętam ile płaciłem(chyba coś około 30zł), a na opakowaniu napisane jest 90zł

//

Mam jeszcze za to pytanie do was.
Od wykrycia crohna i wyjścia ze szpitala mineło 3 miesiące. Oprócz metypredu który powoli odstawiałem brałem/biore azapriotyne. Na wizycie kontrolnej niedawno byłem u lekarza i przepisał mi właśnie dodatkowo ASAMAX i tak mówił jakby lekarz wcześniej który mnie wypuszczał ze szpitala zapomniał tego dopisać bo ten lek jest ważny.
Teraz moje pytanko. Czy asamax + aza to dobre rozwiązanie? Nic nie będzie ze sobą kolidowało?

Dzięki i pozdrawiam

Natalka
Weteran ✿
Posty: 4895
Rejestracja: 19 kwie 2007, 13:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: ASAMAX

Post autor: Natalka » 27 sty 2011, 23:37

Błażej pisze:Czy asamax + aza to dobre rozwiązanie? Nic nie będzie ze sobą kolidowało?
łykaj śmiało,
u mnie nic się nie działo na takim zestawie.
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
anusia
Aktywny ✽✽✽
Posty: 850
Rejestracja: 29 sty 2010, 16:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: tomaszów lubelski
Kontakt:

Re: ASAMAX

Post autor: anusia » 28 sty 2011, 11:00

Błażej, ja też byłam u lekarza rodzinnego w styczniu i dostałam z literką P asamax 500.Zapłaciłam 3.20 za opakowanie ale u mnie jest tylko jedna apteka gdzie mogę kupić tak tanio ten lek :roll:
imuran ,asamax ,kontracept
HUMIRO OBYŚ JUŻ NIGDY NIE BYŁA MI POTRZEBNA !Znów będziesz ze mną :) Jesteśmy razem od 18 marca (ja i humira )

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃
Posty: 1030
Rejestracja: 05 kwie 2008, 12:53
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Nibylandii:)

Re: ASAMAX

Post autor: ewkunia » 28 sty 2011, 11:10

Ja płaciłam ok 15zł za Asamax 500
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

Awatar użytkownika
mgiełkaa
Doświadczony ❃
Posty: 1414
Rejestracja: 24 mar 2010, 19:44
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: ASAMAX

Post autor: mgiełkaa » 28 sty 2011, 11:38

Za 1op. Asamax 500 mg. 100 tabl. płacę w Aptece Dbam o Zdrowie 10zł z groszami.
Czy możecie podać nazwę apteki gdzie płacicie te 3.20zł ? Pytanie:ile tabletek zawiera opakowanie?
Wzrost 167cm, waga 64kg, ASAMAX 500mg 3x2tabl. AZATHIOPRINE 75mg

Leczenie: MSWiA Warszawa

Awatar użytkownika
mgiełkaa
Doświadczony ❃
Posty: 1414
Rejestracja: 24 mar 2010, 19:44
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: ASAMAX

Post autor: mgiełkaa » 28 sty 2011, 13:53

Vena-Vita fakt-tylko w Krakowie. Zawsze kupuję 100tabl. tak wypisuje lekarz więc nie miałam orientacji. Jednak przyznasz, że różnica w cenie kolosalna.
Wzrost 167cm, waga 64kg, ASAMAX 500mg 3x2tabl. AZATHIOPRINE 75mg

Leczenie: MSWiA Warszawa

Awatar użytkownika
Golfi
Doświadczony ❃
Posty: 1019
Rejestracja: 27 gru 2005, 22:41
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: ASAMAX

Post autor: Golfi » 28 sty 2011, 18:00

w aptece przy CSK Katowice opakowanie asamaxu 500 na P kosztuje około 15 zł. Zdazało mi się płacić 3,20 :D... ale nie wiem z czego to wynikało :)
"Nic, co ma wielką wartość w życiu nie przychodzi łatwo."

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: ASAMAX

Post autor: obyty.z.cu » 28 sty 2011, 20:25

Egzistenz pisze:dowiedziałam się, że 500 już nie ma na P
dzis zalatwialem recepte "P"i kupowalem w aptece,
platne ok 15 zl/100 szt asamax 500.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Asamax”