Czy mozna łączyć meridię i Asamax?

Preparat jest wskazany do stosowania:
- w łagodnej lub umiarkowanej postaci wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, zarówno w fazie ostrej jak i w fazie remisji choroby
- w chorobie Leśniowskiego i Crohna w obrębie okrężnicy, zarówno w fazie ostrej jak i w fazie remisji choroby.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
BECIA
Debiutant ✽
Posty: 3
Rejestracja: 17 maja 2008, 22:58
Choroba: CU
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: ELBLAG

Czy mozna łączyć meridię i Asamax?

Post autor: BECIA » 26 sie 2008, 18:58

czy moge brac meridie gdy zazywam asamax500 bardzo prosze o porade bo niewiem czy mozna laczyc te dwa leki

doprecyzowałem temat
Ostatnio zmieniony 27 sie 2008, 23:38 przez BECIA, łącznie zmieniany 2 razy.
BECIA

BECIA
Debiutant ✽
Posty: 3
Rejestracja: 17 maja 2008, 22:58
Choroba: CU
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: ELBLAG

Re: Czy mozna łączyć meridię i Asamax?

Post autor: BECIA » 26 sie 2008, 20:22

to moja jedyna nadzieja ze schudne bo z tygodnia na tydzien jestem coraz wieksza a niewiem czy te dwa leki mozna laczyc?Kiedys juz bralam meridie ale wtedy jeszcze nie wiedzialam o mojej chorobie jelit i nie bralam zadnych lekow.
BECIA

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: Czy mozna łączyć meridię i Asamax?

Post autor: ranka » 26 sie 2008, 23:16

nie wiem czy mozesz. dlatego ze Meridia ma wiele przeciwskazan ale zaraz ci je wkleje :)

Zabusia nie jest az tak zle :)

Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu, otyłość spowodowana niedoczynnością tarczycy lub nadczynnością kory nadnerczy, istotne zaburzenia łaknienia (anorexia nervosa, bulimia), psychozy, zespół Gillesa de la Tourette'a, stosowanie jednoczesne lub w czasie krótszym niż 2 tyg. inhibitorów MAO, a także innych leków działających na OUN, stosowanych w leczeniu psychoz (leki przeciwdepresyjne, neuroleptyki), zaburzeń snu (tryptofan) lub w celu zmniejszenia masy ciała, choroba niedokrwienna serca, niewydolność serca, zawał serca, zaburzenia rytmu serca, tachykardia, choroby naczyń mózgu (udar lub przemijające niedokrwienie mózgu) w wywiadzie, niepoddające się leczeniu nadciśnienie tętnicze, nadczynność tarczycy, ciężka niewydolność wątroby, nerek, łagodny rozrost gruczołu krokowego z zaleganiem moczu, guz chromochłonny, jaskra z zamykającym się kątem przesączania, nadużywanie narkotyków, leków lub alkoholu w wywiadzie. Nie stosować u dzieci i młodzieży do 18. rż. i osób po 65. rż.

Problem moze byc taki ze moga byc zaparcia.
Obrazek

BECIA
Debiutant ✽
Posty: 3
Rejestracja: 17 maja 2008, 22:58
Choroba: CU
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: ELBLAG

Re: Czy mozna łączyć meridię i Asamax?

Post autor: BECIA » 26 sie 2008, 23:21

serdeczne dzieki za odpowiedz jesli dowiesz sie czegos wiecej o laczeniu tych lekow to poprosze o odpowiedz i jeszcze raz dziekuje
BECIA

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Czy mozna łączyć meridię i Asamax?

Post autor: Mamcia » 27 sie 2008, 09:32

Proszę zmień opis, bo chyba jesteś chora, a nie zainteresowana. Co do leczenia otyłości to nic tak nie dziala jak zmiana zwyczajów żywieniowych.
Nie chodzi mi o żadne restrykcyjne diety - tylko o ustalenie optymalnej diety dla danej osoby i jej bezwzględne przestrzeganie.
Powinnaś też mieć zrobione badania w kierunku zaburzeń hormonalnych.
Ja walczę z nadwagą od 38 lat i to z niezłym skutkiem.
Ostatnio zmieniony 27 sie 2008, 23:37 przez Mamcia, łącznie zmieniany 1 raz.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
asiulek
Debiutant ✽
Posty: 43
Rejestracja: 09 sie 2008, 02:32
Choroba: CD
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: tam gdzie zawsze

Re: Czy mozna łączyć meridię i Asamax?

Post autor: asiulek » 27 sie 2008, 11:07

Cześć Becia :roll:
Ja również walczę z nadwagą (pomimo mojej choroby). Pytałam mojego lekarza o meridie. Niestety nie mogę jej zażywać, bo powoduje ona między innymi biegunki tłuszczowe, co w mojej chorobie nie jest wskazane :razz:
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, gdy nasze skrzydła zapomniały jak latać.

Zablokowany

Wróć do „Asamax”