czopki - asamax

Preparat jest wskazany do stosowania:
- w łagodnej lub umiarkowanej postaci wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, zarówno w fazie ostrej jak i w fazie remisji choroby
- w chorobie Leśniowskiego i Crohna w obrębie okrężnicy, zarówno w fazie ostrej jak i w fazie remisji choroby.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
aga 78
Debiutant ✽
Posty: 43
Rejestracja: 26 sie 2007, 09:37
Choroba: CU u rodzica
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

czopki - asamax

Post autor: aga 78 » 29 paź 2007, 19:53

mój synek nie radził sobie z połykaniem tabletek więc poprosiłam o czopki asamax 500 bierze je od 21,09 2 razy dziennie i reaguje rewelacyjnie od tamtego dnia nie było objawów choroby - czasem coś wspomina o brzuszku ale może z 2 razy. Moje pytanie brzmi jak długo można przyjmować czopki ?
AGA

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
Posty: 4331
Rejestracja: 06 lis 2003, 15:04
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Jaworzno

Re: czopki - asamax

Post autor: -Ania- » 29 paź 2007, 19:55

z tego, co wiem to chyba bez ograniczeń
albo dopóki będą pomagać (leczyć)
albo póki syn nie będzie odczuwał skutków ubocznych
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

spiro
Początkujący ✽✽
Posty: 153
Rejestracja: 31 sie 2007, 22:53
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: miasto świetej wieży
Kontakt:

Re: czopki - asamax

Post autor: spiro » 29 paź 2007, 20:46

Ja zawsze uzywalem tylko tabletek. Czopki lekarz wlaczyl mi we wrzesniu i tez uwazam ze sa dobre. Po dwoch tygodniach znaczana poprawe wiec skutecznosc zadowalajaca. Na kolejnej wizycie dowiedzialem sie w sumie lepiej brac czopki niz ladowac w siebie leki (co wydaje sie logiczne z punktu widzenia reszty naszego organizmu), choc moze nieco klopotliwe. Aha i co wazniejsze czopki dzialaja szybciej jezeli np mamy objawy chorobowe na ostatnim odcinku jelita (no np. Ja).
Życie jednak ma sens :)

spiro
Początkujący ✽✽
Posty: 153
Rejestracja: 31 sie 2007, 22:53
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: miasto świetej wieży
Kontakt:

Re: czopki - asamax

Post autor: spiro » 30 paź 2007, 11:06

Dokladniej chodzilo mi o to ze dzialaja szybciej niz tabletki. Czopkow uzywa sie wlasnie wtedy gdy mamy chory koniec jelita grubego.
Życie jednak ma sens :)

Horadoopka
Początkujący ✽✽
Posty: 289
Rejestracja: 29 wrz 2009, 11:49
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: z tamtąd

Re: czopki - asamax

Post autor: Horadoopka » 18 sty 2010, 09:55

Czy aplikując sobie czopka można posmarować go odrobinką wazeliny? Czy to nie wpłynie na jego działanie?

spiro
Początkujący ✽✽
Posty: 153
Rejestracja: 31 sie 2007, 22:53
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: miasto świetej wieży
Kontakt:

Re: czopki - asamax

Post autor: spiro » 21 sty 2010, 14:20

W sklad czopka wchodzi wazelina i w przypadku Asamaxu: mesalazyna. Rozumiem ze masz problem z ich aplikowaniem. Nie sadze zeby lekkie posmarowanie dodatkowa wazelina mialo jakis znaczacy wplyw na dzialanie. Jezeli uzywasz czopkow Asamax to raczej nie powinnas/powinienes miec problemu z ich aplikowaniem. Maja ze tak to ujme : "ergonomiczny" ksztalt.
Życie jednak ma sens :)

Horadoopka
Początkujący ✽✽
Posty: 289
Rejestracja: 29 wrz 2009, 11:49
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: z tamtąd

Re: czopki - asamax

Post autor: Horadoopka » 22 sty 2010, 11:12

Torvik pisze:
magdalene pisze:Chociaż ja stosuję Pentase, nie wiem czy te Asamaxu różnią się wyglądem.
Różnią się, te Asamaxu się łatwiej aplikuje.
zdecydowanie łatwiej :) w sumie tej wazeliny nie za bardzo juz potrzebuję :) Pentasa była straszna w aplikacji, te same wchodzą ;) i po pentazie nieraz doooopka mnie piełka, po tych nic :)

[ Dodano: 22-01-2010 ]
...tylko strasznie cieżko wydobywa je sie z opakowania..

easy
Początkujący ✽✽
Posty: 128
Rejestracja: 20 paź 2009, 00:12
Choroba: nie ustalono
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Luboń

Re: czopki - asamax

Post autor: easy » 09 maja 2011, 08:35

nie brałam asamaxu w czopkach ale czy one nie mają szybszego działania?

Andrew
Debiutant ✽
Posty: 4
Rejestracja: 22 wrz 2011, 11:35
Choroba: inna choroba jelita
województwo: śląskie
Lokalizacja: Bytom

Re: czopki - asamax

Post autor: Andrew » 22 wrz 2011, 18:42

easy pisze:nie brałam asamaxu w czopkach ale czy one nie mają szybszego działania?
Mi lekarz powiedział że jeśli ktoś ma zmiany tylko w końcowym odcinku jelita np odbytnicy to tylko czopki. Nie dość że działają szybciej bo bezpośrednio na chore miejsce, to jeszcze nie wchłaniają się do krwi i nie szkodzą na nerki jak tablety.

Mnie natomiast interesuje inna rzecz. Dostałem Asamax 500 czopki na zapalenie odbytnicy gdzie objawem są krwawienia. A w ulotce jako przeciwwskazanie jest: skłonność do krwawień co wydaje się logiczne skoro lek ten jest salicylanem, a ten wiadomo rozrzedza krew co ułatwia krwawienie. I jak tu być mądrym ??

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: czopki - asamax

Post autor: Mamcia » 22 wrz 2011, 22:18

A co znaczy inna choroba jelit??/ Może to coś wyjaśni.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Misza
Debiutant ✽
Posty: 1
Rejestracja: 23 sie 2011, 12:09
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: czopki - asamax

Post autor: Misza » 09 lis 2011, 23:37

Witam. Pomimo faktu, że od pewnego czasu śledzę forum, jest to dopiero mój pierwszy post, a więc wybaczcie ewentualne "faux pas".

W maju br. na podstawie kolonoskopii, wykonanej z powodu długotrwałego bólu brzucha i śluzu w stolcu, zdiagnozowano u mnie zapalenie odbytnicy (zatarcie rysunku naczyniowego, śluzówka krucha kontaktowo). Na podstawie obrazu endoskopowego postawiono diagnozę - CU. Histopatologia tego nie potwierdziła, chociaż zaznaczyć muszę, że została zrobiona "na kolanie", jak to ujęło kilku gastrologów, bowiem opis badania był bardzo zdawkowy i nic nie wnoszący - proctitis chronica karmin +.

Tułałem się po wielu lekarzach, aż w końcu trafiłem do prof. Tomeckiego z Wa-wy. Po wykonaniu rektoskopii i analizie przedstawionych przeze mnie wyników badań, prof. Tomecki stwierdził, że na 99% jest to CU, ale 100% pewność da dopiero kolejna kolonoskopia (zostanie wykonana w Wa- wie u prof., a wycinki zbada prof. Rydzewska). Obecnie mój stan jest dobry, nie mam biegunek, krwi w stolcu ani śluzu. Dokuczają mi jedynie bóle brzucha (raz większe, raz mniejsze). Diety, zgodnie z zaleceniem prof. Tomeckiego, nie stosuję żadnej (oczywiście nie jem smażonych rzeczy i generalnie staram zdrowo się odżywiać). To tyle tytułem przydługiego wstępu.

Nurtuje mnie natomiast pewna rzecz. Otóż obecnie z leków przyjmuję jedynie 1 czopek Asamaxu 500 na noc. Prof. stwierdził, że nie ma potrzeby, żebym brał więcej, ponieważ udowodniono, że już taka ilość leku wystarcza, żeby podtrzymać remisję i działać chemoprewencyjnie. Wywołało to u mnie zdziwienie, bowiem zewsząd wyczytać można, że działanie prewencyjne ma dopiero dawka powyżej 1,2 g/dobę. Zaufałem jednak prof., ponieważ uchodzi on za niezłej klasy fachowca (ponadto, w pewnym artykule współautorstwa prof. Rydzewskiej przeczytałem, że w przypadku ograniczenia choroby tylko do odbytnicy, ryzyko nowotworzenia nie wzrasta). Prosiłbym was jednak o opinię w tej kwestii. Dzięki za uwagę, będę wdzięczny za odpowiedź.

Natalka
Weteran ✿
Posty: 4895
Rejestracja: 19 kwie 2007, 13:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: czopki - asamax

Post autor: Natalka » 10 lis 2011, 14:33

z tego tematu: viewtopic.php?t=1473&postdays=0&postord ... k&start=15
Mamcia pisze:jeśli zmiany są tylko w odbytnicy jako podtrzymanie remisji i chemoprewencja wystarczą czopki.
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

elazalewska
Debiutant ✽
Posty: 3
Rejestracja: 14 mar 2010, 15:27
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Zduńska Wola
Kontakt:

Re: czopki - asamax

Post autor: elazalewska » 20 lis 2011, 20:15

Bralam pentase 500 3 x2 ale dolaczono mi teraz jeszcze czopki z pentasy1x1,Wszystko jest to obecnie bardzo drogie bo czopki zdrozaly bardzo a pentasa nie jest przepisywana na literke P bo na CU nie przysluguje z ktorym sie borykam od 8 lat .Chce zmienic leki prosze poradzcie bo nie stac mnie juz wykupowac pentasy jak dziala co inne i jak sie czyjecie po asamax lub salofalku Elzbieta

[ Dodano: 20-11-2011 ]
Chce nadmienic ze mam nawrot choroby
Ela Zalewska

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: czopki - asamax

Post autor: Mamcia » 20 lis 2011, 21:30

Doustnie sulfasalazyna, jeśli dobrze tolerujesz, a jak nie to asamax. Doodbytniczo to teraz za 3,20 są tylko czopki cronax - jeśli ich nie będzie w aptece, albo w hurtowni to daj znać.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
leila
Doświadczony ❃
Posty: 1262
Rejestracja: 18 mar 2008, 18:24
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: ....

Re: czopki - asamax

Post autor: leila » 04 gru 2011, 20:57

dostałam od kolezanki przeterminowane czopki salofalk 250 z 2007 r.,wzielam 2
czy moge brac nadal czy przeterminowane moga mi zaszkodzic?
zepchnac chorobe na dalszy plan
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Asamax”