Po jakim czasie Asamax zadziała?

Preparat jest wskazany do stosowania:
- w łagodnej lub umiarkowanej postaci wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, zarówno w fazie ostrej jak i w fazie remisji choroby
- w chorobie Leśniowskiego i Crohna w obrębie okrężnicy, zarówno w fazie ostrej jak i w fazie remisji choroby.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
lunatic
Debiutant ✽
Posty: 17
Rejestracja: 15 wrz 2007, 18:52
Choroba: nie ustalono
województwo: śląskie
Lokalizacja: Jaworzno

Po jakim czasie Asamax zadziała?

Post autor: lunatic » 15 wrz 2007, 18:55

Witam
Biore od 2 dni Asamax 500 mg
Po jakim czasie moge spodziewac sie zahamowania procesu zapalnego?

-edit-
zmieniłem temat, by lepiej odpowiadał treści wątku
Ostatnio zmieniony 15 wrz 2007, 18:58 przez lunatic, łącznie zmieniany 2 razy.

lunatic
Debiutant ✽
Posty: 17
Rejestracja: 15 wrz 2007, 18:52
Choroba: nie ustalono
województwo: śląskie
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Po jakim czasie Asamax zadziała?

Post autor: lunatic » 15 wrz 2007, 19:10

2x2 tabletki
Od prawie roku mam stany podgoraczkowe i osłabienie
Po licznych badaniach i pobytach w szpitalu dopiero teraz udalo sie zdiagnozowac jakies przewlekle nieswoiste zapalenie jelita, dostałem ten lek i chciałem sie zapytac za ile czasu moge liczyc na jakas poprawe bo bardzo meczy mnie silne osłabienie i sennośc w ciągu dnia, a narazie nie ma zadnych efektów

Ja nie wiem co mi jest, od roku nie czułem sie normalnie i juz tego nie wytrzymuje,teraz jest wreszcie jakas diagnoza i spodziewałem sie ze bedzie szybko efekt a tu nic
Chodzi mi o normalne samopoczucie, zeby mi ustapiły stany podgoraczkowe i zebym nie czuł sie taki osłabiony, a to jest spowodowane chyba stanem zapalnym

nie pisz posta pod postem - uzywaj edytuj znajdujacego sie w prawym gornym rogu Twoich postow
Ostatnio zmieniony 15 wrz 2007, 22:15 przez lunatic, łącznie zmieniany 1 raz.

lunatic
Debiutant ✽
Posty: 17
Rejestracja: 15 wrz 2007, 18:52
Choroba: nie ustalono
województwo: śląskie
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Po jakim czasie Asamax zadziała?

Post autor: lunatic » 15 wrz 2007, 19:21

Bo czuje sie cały czas jakbym był po jakichs lekach odurzajacych, słaby i senny non stop
Z dolegliwościami żołądkowymi to jest dziwnie, czesciej sa zaparcia niz biegunki,czasem bóle brzucha a czasem nic
Kolonoskopie miałem ostatnio i nie było żadnych widocznych zmian w jelicie,dopiero w wycinkach wyszedł przewlekły stan zapalny, lekarz powiedzial ze nie da sie ustalic co jest jego przyczyna i dal mi ten lek

lunatic
Debiutant ✽
Posty: 17
Rejestracja: 15 wrz 2007, 18:52
Choroba: nie ustalono
województwo: śląskie
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Po jakim czasie Asamax zadziała?

Post autor: lunatic » 15 wrz 2007, 19:26

colitis chronica non activa non specyfica minimalis
cały czas biore rózne rzeczy na wzmocnienie i nic, wszystkie inne wyniki badan mialem w normie
to jest chyba jakies niezidentyfikowane

lunatic
Debiutant ✽
Posty: 17
Rejestracja: 15 wrz 2007, 18:52
Choroba: nie ustalono
województwo: śląskie
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Po jakim czasie Asamax zadziała?

Post autor: lunatic » 15 wrz 2007, 19:37

To w stanach remisji utrzymują się objawy?
Czyli jezeli to jest w stanie remisji to mi sie to samopoczucie juz nie poprawi??

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Po jakim czasie Asamax zadziała?

Post autor: Mamcia » 15 wrz 2007, 20:45

Jak oczekujesz pomocy to opisz dokładnie objawy, badania oraz gdzie były robione. Bez tego rozmawiamy ze śleym o kolorach. Efektu leczenia możan spodziewać się po tygodniu.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

spiro
Początkujący ✽✽
Posty: 153
Rejestracja: 31 sie 2007, 22:53
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: miasto świetej wieży
Kontakt:

Re: Po jakim czasie Asamax zadziała?

Post autor: spiro » 15 wrz 2007, 21:10

Jezeli bierzesz Asamax tylko w tabletkach to na polepszenie mozesz czekac nawet kilka miesiecy... Polecam czopki, drozsze ale po nich w krotkim okresie juz czuje sie lepiej.
Ale mimo tego najwazniejsza jet konsultacja z lekarzem.
Życie jednak ma sens :)

spiro
Początkujący ✽✽
Posty: 153
Rejestracja: 31 sie 2007, 22:53
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: miasto świetej wieży
Kontakt:

Re: Po jakim czasie Asamax zadziała?

Post autor: spiro » 16 wrz 2007, 00:16

magdalene pisze:Nie przesadzajmy :). Jak ktoś po tam dwóch, trzech tygodniach załóżmy nie widzi żadnej poprawy, to idzie do lekarza, a nie czeka przez kolejne miesiące :).
no tak ale trzeba sie przyzwyczaic ze jak sie ma CU to konkretna poprawa (nie mowie o wyjsciu z zaostrzenia ) moze przyjsc po jakims czasie. zreszta na forum sa watki o asamaxi'e i tam jest wszystko wyjasnione. wszytsko zalezy od konkretnego organizmu.
Życie jednak ma sens :)

lunatic
Debiutant ✽
Posty: 17
Rejestracja: 15 wrz 2007, 18:52
Choroba: nie ustalono
województwo: śląskie
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Po jakim czasie Asamax zadziała?

Post autor: lunatic » 17 wrz 2007, 10:06

to jest wszystko nienormalne, nikt nie umie sprawdzic skad jest to zapalenie,skad sa osłabienia, najpierw rok nie umieli zdiagnozowac teraz nie umieja leczyc, ja nie wiem po co w ogóle sa ci lekarze jak oni niczego nie potrafią, przeciez to jest jakas banda głupków,albo ja mam takiego pecha ze na samych takich trafiam

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: Po jakim czasie Asamax zadziała?

Post autor: ranka » 17 wrz 2007, 23:18

mam takiego pecha ze na samych takich trafiam
chyba nie tylko ty masz taki problem.a czlowiek to nie robot i czasem nie mozna strzelic w 10.trzeba probowac.
Obrazek

lunatic
Debiutant ✽
Posty: 17
Rejestracja: 15 wrz 2007, 18:52
Choroba: nie ustalono
województwo: śląskie
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Po jakim czasie Asamax zadziała?

Post autor: lunatic » 18 wrz 2007, 17:27

To jest właśnie typowe podejscie polskich lekarzy, strzelic, a noz sie uda i pacjent wyzdrowieje
Odkąd to w medycynie sie strzela?!Chyba ze jest nowa specjalizacja w medycynie pt strzelectwo
Jak wy zescie pokonczyli te akademie medyczne,to mnie zastanawia
Szkoda słów

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: Po jakim czasie Asamax zadziała?

Post autor: ranka » 19 wrz 2007, 13:34

To jest właśnie typowe podejscie polskich lekarzy, strzelic, a noz sie uda i pacjent wyzdrowieje
Odkąd to w medycynie sie strzela?!Chyba ze jest nowa specjalizacja w medycynie pt strzelectwo
a odkad to lekarz jest Panem Bogiem?
Zeno ma racje idz poszukaj konkretnego lekarza zamiast rzucac tutaj jadem.
Obrazek

lunatic
Debiutant ✽
Posty: 17
Rejestracja: 15 wrz 2007, 18:52
Choroba: nie ustalono
województwo: śląskie
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Po jakim czasie Asamax zadziała?

Post autor: lunatic » 19 wrz 2007, 17:10

Zeby to dobry lekarz miał to wypisane na twarzy to juz dawno bym to zrobił,a gdyby odsetek dobrych lekarzy byl troche wiekszy, moze mialbym łatwiej trafic na takiego i to nie jest tylko moje zdanie, bo zaraz pewnie uslysze zarzut co tam taki mlody moze wiedziec
Własnie, nie jest Panem Bogiem i dlatego do diagnostyki ma mase roznych badan, które moze zlecic i dopiero wtedy moze zaczac leczyc a nie na odwrót, ale oczywiscie lekarz ma przeciez zawsze racje
A zeby sie jakis przyznał do tego ze bład popełnił jak tak sie stanie, nie ma takiej siły zeby go do tego zmusiła
To nie jest uwaga na temat wszystkich lekarzy,tylko do tych z którymi miałem styczność
Ale ze była to grupa dosc liczna, z której odsetek który wykazał sie profesjonalizmem w swojej pracy byl dosc niski, ponadto słyszane tu i ówdzie opinie innych osób mniej lub bardziej pokrywaly się z moimi, mozna na tej podstawie wywnioskowac, ze prawdopodobienstwo istnienia podobnej sytuacji w stosunku do ogółu lekarzy w Polsce jest dosyc wysokie ( jak sie znajdzie jakis pasjonat matematyki to moze je obliczyc ), a pozostałą nieliczną grupę mozna nazwać wyjątkami
Ale oczywiście to jest tylko prawdopodobieństwo
To tyle co miałem na temat lekarzy

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: Po jakim czasie Asamax zadziała?

Post autor: ranka » 19 wrz 2007, 17:16

Napisz tylko jeszcze pare zdan:popatrz sobie na ludzi tutaj..wielu z nich ma diagnoze niewyjasniona..a dlaczego?
bo malo z nich ma objawy ksiazkowe,takze malo z nich udaje sie od razu wysnuc diagnoze.
choroba jest zlosliwa.w histpacie wychodzi Colitis,w kolono wychodzi crohn.nie powinno tak byc a jednak.. wiec kto tu jest winny?
nie mowie,sa lekarze ktorzy krotko mowiac olewaja swoja robote,jednakze mam nadzieje ze w koncu i niedlugo trafisz na wlasciwego.
Obrazek

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Po jakim czasie Asamax zadziała?

Post autor: Mamcia » 19 wrz 2007, 19:56

Tak jest że w około 10% przypadkach objawy są i CD i CU i wtedy rozpznaje się nieokreślone zapalenie jelita. Z czasem w wielu przypadkach choroba się klaruje, a niektórych nie. Nie jest to tragedia, bo leczenie jest podobne. Można wycinki wysłać do innego histopatologa. Nie narzekajcie na naszych lekarzy.W USA średni czas diagnozy CD to dwa lata.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Asamax”