Uczulenie na asamax.

Preparat jest wskazany do stosowania:
- w łagodnej lub umiarkowanej postaci wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, zarówno w fazie ostrej jak i w fazie remisji choroby
- w chorobie Leśniowskiego i Crohna w obrębie okrężnicy, zarówno w fazie ostrej jak i w fazie remisji choroby.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
AsiaD
Debiutant ✽
Posty: 41
Rejestracja: 05 lis 2011, 17:56
Choroba: CD u dziecka
województwo: małopolskie
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Re: Uczulenie na asamax.

Post autor: AsiaD » 27 kwie 2012, 13:27

Czy był ktoś uczulony na czopki Asamax?albo jakiekolwiek inne.
Jakie są objawy?
Chwytam się już wszystkich możliwości, bo od początku września córka ma bez przerwy zaostrzenie-luźne stolce z krwią i śluzem -jak w temacie
viewtopic.php?p=299825&sid=a2168a3d09c7 ... 4f3#299825
-zwłaszcza rano-tylko sterydy pomagają i to chwilowo. 5 miesięcy przyjmuję Imuran- ma dawkę 50 mg-całkiem sporą jak na jej 17 kg.
Clostridium i tym podobne przyjemności wychodzą ujemnie.
Może ktoś ma jeszcze jakiś pomysł?Jakie badania zrobić,posiewy?
Natalka 6l. :
Imuran 50 mg, Salofalk 500mg, 250 ml Fresubin, Nutridrink,
XVI dawka REMICADE

konraditto
Debiutant ✽
Posty: 1
Rejestracja: 02 kwie 2013, 11:47
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Nagórzanki
Kontakt:

Re: Uczulenie na asamax.

Post autor: konraditto » 02 kwie 2013, 12:11

Siemka
Przypadkiem do was trafiłem i mam tak samo jak Wiola. W moim przypadku pokrzywka wystąpiła po roku może więcej brania Asamaxu na wrzodziejące zapalenie jelita grubego ale przyznam szczerze ze nie mam pojęcia czy po tym?Bo u mnie to wystąpiło jak raz rozchorowałem się w zimę w Lutym i łykałem, brałem dodatkowo Pollopiryne bo gorączkowałem bardzo mogło zdarzyć sie że wtedy piwko też wypiłem. Kiedy wyzdrowiałem i pojechałem na hale to zaczęło wszystko mnie swędzieć a później takie bąble pojawiały i znikały i od tamtej pory już tak mam.. Aktualnie robię inne badania bo strasznie meczy mnie i denerwuje ta pokrzywka :smutny: ... Biorę Telfast dodatkowo od roku już prawie :( pomaga .. ale cały czas żyć tak dołujące jest :(
jak coś pisać do mnie
Konrad

basiulka75
Debiutant ✽
Posty: 3
Rejestracja: 27 kwie 2013, 17:22
Choroba: kolagenowe zap. j.
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Krosno

Re: Uczulenie na asamax.

Post autor: basiulka75 » 27 kwie 2013, 17:59

Proszę o pomoc, przed kilkoma dniami zaczęłam brać asamax (dokuczają mi biegunki, wzdęcia, bóle brzucha) od niedawna mam stwierdzone kolagenowe zapalenie j. Po dwóch dniach brania tego leku, pojawił się silny ból mięśni, gorączka, dreszcze- jak przy grypie, zadzwoniłam do lekarza, kazał odstawić, czy ktoś z was miał podobne objawy po tym leku?

scaliłam
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2013, 00:15 przez basiulka75, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
nitosia
Początkujący ✽✽
Posty: 218
Rejestracja: 30 sty 2012, 21:59
Choroba: CU
województwo: podlaskie
Lokalizacja: Suwałki

Re: Uczulenie na asamax.

Post autor: nitosia » 27 kwie 2013, 18:25

Na początku też przyjmowałam asamax. Jednak po jakimś czasie pojawiły się silne bóle stawów, stan podgorączkowy i było mi niedobrze. No i gastrolog zmienił mi asamax na sulfę.
Salaza 4x1
Solderol 2x mc
Contix1x1
Metypred




CU zdiagnozowane sierpień 2011

...............................................

Pisanie to moja pasja :)
http://drobnochwile.wordpress.com

basiulka75
Debiutant ✽
Posty: 3
Rejestracja: 27 kwie 2013, 17:22
Choroba: kolagenowe zap. j.
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Krosno

Re: Uczulenie na asamax.

Post autor: basiulka75 » 28 kwie 2013, 09:37

Niestety ja też jestem uczulona na sulfasalazynę, czy jest jeszcze jakaś alternatywa oprócz tych leków? A może ktoś z was ma tę samą chorobę stwierdzoną a żyje bez leków, bo ja szczerze mówiąc to już wolę chyba te biegunki ale bez dodatkowych masakrycznych objawów.Będę wdzięczna za wszystkie porady, bo na razie to mam mętlik w głowie, jestem przerażona, jak sobie przeczytałam różne refleksje o tych okropnych choróbskach...

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: 30 mar 2011, 12:19
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uczulenie na asamax.

Post autor: Baby » 28 kwie 2013, 12:41

Dziewczyny zajrzyjcie tutaj: http://j-elita.org.pl/?pid=pages&id=44 Jest jeszcze np. Salofalk w formie: czopków, tabletek czy zawiesiny doodbytniczej. Wiele osób sobie chwali go bardzo.
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

ODPOWIEDZ

Wróć do „Asamax”