Asamax 500 tabletki - dostępność

Preparat jest wskazany do stosowania:
- w łagodnej lub umiarkowanej postaci wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, zarówno w fazie ostrej jak i w fazie remisji choroby
- w chorobie Leśniowskiego i Crohna w obrębie okrężnicy, zarówno w fazie ostrej jak i w fazie remisji choroby.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
lesio
Debiutant ✽
Posty: 6
Rejestracja: 12 lut 2007, 22:43
Choroba: CU
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

Asamax 500 tabletki - dostępność

Post autor: lesio » 18 kwie 2020, 17:54

Dzień dobry wszystkim.
Jak u was z dostępnością Asamaxu 500 na chwilę obecną? Ja musiałem jechać 40 km aby kupić.

Pozdrawiam LS
lesio50

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2442
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: Asamax 500 tabletki - dostępność

Post autor: Noelia » 20 kwie 2020, 16:00

Tak, są problemy przez tą całą sytuację z koroną - braki w niektórych aptekach/hurtowniach.
U nas w Łodzi również.
Na Kto Ma Lek można sprawdzać dostępność i rezerwować.

Sprecyzowałam tytuł i przeniosłam do odp. działu.
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

Spo2n3a
Debiutant ✽
Posty: 5
Rejestracja: 29 mar 2020, 20:11
Choroba: nie ustalono
województwo: wielkopolskie
miasto: Osw

Re: Asamax 500 tabletki - dostępność

Post autor: Spo2n3a » 06 maja 2020, 19:15

zastanawiam się czy nie zapytać swojego lekarza czy by mi nie zamienil pentasy 500 mg na asamax? myslicie ze się zgodzi. Patrze przez pryzmat ceny gdyż jest róznica i to spora...

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2442
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: Asamax 500 tabletki - dostępność

Post autor: Noelia » 06 maja 2020, 23:18

Spo2n3a pisze:
06 maja 2020, 19:15
zastanawiam się czy nie zapytać swojego lekarza czy by mi nie zamienil pentasy 500 mg na asamax? myslicie ze się zgodzi. Patrze przez pryzmat ceny gdyż jest róznica i to spora...
Tyle, że to nie są zamienniki - substancja lecznicza jest ta sama (mesalazyna), ale różne są miejsca jej uwalniania w przewodzie pokarmowym.
Wklejam screen ze strony, którą mam w podpisie - pytanie "Asamax, Salofalk, Pentasa - czy to zamienniki?"

Przejrzyj też ten wątek na forum: Tańsze zamienniki Asamaxu, czy istnieją?
mesalazyna.jpg
mesalazyna.jpg (69.31 KiB) Przejrzano 1926 razy
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

Wanderer
Debiutant ✽
Posty: 7
Rejestracja: 19 wrz 2019, 01:46
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: łódzkie
miasto: okolice Łodzi

Re: Asamax 500 tabletki - dostępność

Post autor: Wanderer » 10 maja 2020, 20:14

Okolice Łodzi, w ciągu miesiąca udało mi się w okolicznych aptekach zdobyć 3 opakowania, na raty.

greg008
Debiutant ✽
Posty: 28
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:43
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
miasto: Wrocław

Re: Asamax 500 tabletki - dostępność

Post autor: greg008 » 31 sie 2020, 06:52

ktoś wie dlaczego są braki asamax 500 tabl. ? i kiedy będzie dostępny lek ? bo to jakaś kpina, lek który nie ma zbytnio zamiennika, nie wiadomo dlaczego nie ma w hurtowniach i u dystrybutora , nie ma powodu braku ani czy i kiedy będzie znów dostępny, a szukając w internecie nikt zbytnio się tym nie przejmuje. Dostałem receptę na 4 opakowania i nigdzie nie mogę dostać :/

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2442
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: Asamax 500 tabletki - dostępność

Post autor: Noelia » 31 sie 2020, 15:04

Na stronie Kto Ma Lek można sprawdzać dostępność i rezerwować - różnie z tym bywa w praktyce, ale spróbować warto.
greg008 pisze:
31 sie 2020, 06:52
lek który nie ma zbytnio zamiennika
W CU, na które chorujesz (oraz w CD ze zmianami zapalnymi w podobnej lokalizacji), sens ma również Salofalk - zaczyna uwalniać mesalazynę trochę wcześniej niż Asamax, bo już w jelicie krętym (pod koniec jelita cienkiego), ale potem działa już w całym jelicie grubym tak samo jak Asamax - w całej okrężnicy, od kątnicy do odbytnicy.
Z dostępnością Salofalku nie ma obecnie takich problemów jak z Asamaxem (a kiedyś - np. w 2019 - było na odwrót).

Możesz też zamieścić ogłoszenie na forum i na fejsowych grupach NZJ - niektórzy mają zapasy Asamaxu, a nie jest im już potrzebny.
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

gsixtyone
Debiutant ✽
Posty: 3
Rejestracja: 31 maja 2014, 22:30
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Asamax 500 tabletki - dostępność

Post autor: gsixtyone » 28 wrz 2020, 18:38

Asamaxu już praktycznie nigdzie nie ma. Może warto zainteresować MZ i prasę. Tylko jak?
https://www.gdziepolek.pl/produkty/7585 ... tki/apteki

elka
Debiutant ✽
Posty: 36
Rejestracja: 02 gru 2007, 19:16
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: okolica

Re: Asamax 500 tabletki - dostępność

Post autor: elka » 29 wrz 2020, 10:09

Dzień dobry, niestety po prawie 10 letniej przerwie mój colitis powrócił. Poskromiłam go asamaxem, ale teraz okazuje się, że w całej Polsce Asamaxu nie ma... czy jest może ktoś kto ma ten lek i go nie potrzebuje? Bardzo proszę pomóżcie
Ela

elka
Debiutant ✽
Posty: 36
Rejestracja: 02 gru 2007, 19:16
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: okolica

Re: Asamax 500 tabletki - dostępność

Post autor: elka » 29 wrz 2020, 17:55

Niestety jest nieosiągalny, spróbuję z Salofalkiem (też resztki w aptekach) i Pentsą. Ciekawe czy pomogą jak Asamax...
Ela

gsixtyone
Debiutant ✽
Posty: 3
Rejestracja: 31 maja 2014, 22:30
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Asamax 500 tabletki - dostępność

Post autor: gsixtyone » 30 wrz 2020, 12:17

Ja kupilem kilka opakowań Salofalku i czekam. O Asamaxie 500 mozna zapomnieć , 250 czasem sie pojawia, ale i tak wychodzi drożej refundacyjnie.
Przydałoby sie przycisnąć MZ, czy j-elita może nagłośnić sprawę?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Asamax”