Tańsze zamienniki Asamaxu, czy istnieją?

Preparat jest wskazany do stosowania:
- w łagodnej lub umiarkowanej postaci wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, zarówno w fazie ostrej jak i w fazie remisji choroby
- w chorobie Leśniowskiego i Crohna w obrębie okrężnicy, zarówno w fazie ostrej jak i w fazie remisji choroby.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
masterdark
Początkujący ✽✽
Posty: 258
Rejestracja: 24 wrz 2018, 14:04
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: śląskie

Tańsze zamienniki Asamaxu, czy istnieją?

Post autor: masterdark » 12 cze 2019, 13:57

Czy są jakieś tańsze zamienniki leku Asamax, bo i w aptece i lekarz rodzinny powiedzieli mi, że ten lek nie ma żadnych zamienników. Czy to jakaś tak wyjątkowa postać leku, że jest tylko jedna jedyna?
Ostatnio zmieniony 12 cze 2019, 16:58 przez Noelia, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: poprawiłam tytuł

anetka30
Początkujący ✽✽
Posty: 114
Rejestracja: 08 gru 2017, 22:10
Choroba: CD
województwo: śląskie
miasto: Bytom

Re: Tańsze zamienniki Asamaxu, czy istnieją?

Post autor: anetka30 » 12 cze 2019, 21:31

Mając tabletki na ryczałt cena wynosi 3,56 za 100 tabletek. Myślę, że cena bardzo niska pod warunkiem zakupu na ryczałt. Wcześniej zażywałam salofalk, gdzie za 50 tabletek płaciłam 16 zł.

masterdark
Początkujący ✽✽
Posty: 258
Rejestracja: 24 wrz 2018, 14:04
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: śląskie

Re: Tańsze zamienniki Asamaxu, czy istnieją?

Post autor: masterdark » 13 cze 2019, 10:32

Nie pytam o refundację tylko o zamienniki

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2442
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: Tańsze zamienniki Asamaxu, czy istnieją?

Post autor: Noelia » 13 cze 2019, 10:35

Asamax nie ma zamienników.
Salofalk oraz Pentasa to ta sama substancja lecznicza (czyli mesalazyna), ale wszystkie te preparaty różnią się otoczkami, które rozpuszczają się - uwalniając przy tym lek - w różnych odcinkach przewodu pokarmowego.
Pentasa działa od żołądka/dwunastnicy, Salofalk od jelita krętego, a Asamax tylko na jelito grube.

Ew. tzw. import równoległy - może taki Asamax byłby tańszy, ale nie wiem, musisz zapytać o to w aptece - tzn. spytaj konkretnie, czy da się sprowadzić z innego kraju tańszy Asamax w ramach importu równoległego.

Jednak - gdybym miała zmiany zapalne umiejscowione tak jak Ty (czyli żołądek + dwunastnica + jelito kręte, a jelito grube zdrowe) - to zdecydowanie poprosiłabym o przepisanie Pentasy zamiast Asamaxu.
Niestety Pentasa jest jeszcze droższa, nawet z refundacją.
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

masterdark
Początkujący ✽✽
Posty: 258
Rejestracja: 24 wrz 2018, 14:04
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: śląskie

Re: Tańsze zamienniki Asamaxu, czy istnieją?

Post autor: masterdark » 13 cze 2019, 11:14

Noelia pisze:
13 cze 2019, 10:35
Asamax nie ma zamienników.
Salofalk oraz Pentasa to ta sama substancja lecznicza (czyli mesalazyna), ale wszystkie te preparaty różnią się otoczkami, które rozpuszczają się - uwalniając przy tym lek - w różnych odcinkach przewodu pokarmowego.
Pentasa działa od żołądka/dwunastnicy, Salofalk od jelita krętego, a Asamax tylko na jelito grube.

Ew. tzw. import równoległy - może taki Asamax byłby tańszy, ale nie wiem, musisz zapytać o to w aptece - tzn. spytaj konkretnie, czy da się sprowadzić z innego kraju tańszy Asamax w ramach importu równoległego.

Jednak - gdybym miała zmiany zapalne umiejscowione tak jak Ty (czyli żołądek + dwunastnica + jelito kręte, a jelito grube zdrowe) - to zdecydowanie poprosiłabym o przepisanie Pentasy zamiast Asamaxu.
Niestety Pentasa jest jeszcze droższa, nawet z refundacją.
Nie mam pewności, czy moje jelito grube obecnie jest zdrowe. W zeszłym roku miałem zdrowe, w tym roku gdzieś powstała jakby częściowa niedrożność jelit, nie mam pojęcia, czy na cienkim, czy na grubym. Trzeba by powtórzyć kolonoskopię, ale na razie nie powtórzę, bo powtórzenie na oddział na razie mi nie przysługuje, a ambulatoryjnie robić nie chcę (zresztą pomijając sprawy bólowe, to nawet nie wiem, czy bym dojechał na badanie, bo czyszczenie jelit działa u mnie niestandardowo)
Stan żołądka i dwunastnicy jest w tej chwili nieznany. Po leczeniu antybiotyk + metronidazol + przez chwilę IPP (to musiałem szybko odstawić) nie powtarzałem gastroskopii z powodu nietolerancji organizmu do tego badania bez uśpienia i braku refundacji NFZ do uśpienia.

No to pozostaje mi zapytać o import Asamaxu, a jeśli nie, to muszę przemyśleć, cy wykupywać po normalnej cenie, mam jeszcze trochę czasu do końca ważności recepty.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Tańsze zamienniki Asamaxu, czy istnieją?

Post autor: obyty.z.cu » 14 cze 2019, 11:11

jeśli dobrze rozumiem, to nie masz diagnozy ,stąd temat "kosztów" ?
Czasem warto popytać komu został niewykorzystany lek, na Fb dość często ludzie odstepuja tak leki za koszty wysyłki.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

masterdark
Początkujący ✽✽
Posty: 258
Rejestracja: 24 wrz 2018, 14:04
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: śląskie

Re: Tańsze zamienniki Asamaxu, czy istnieją?

Post autor: masterdark » 14 cze 2019, 11:40

obyty.z.cu pisze:
14 cze 2019, 11:11
jeśli dobrze rozumiem, to nie masz diagnozy ,stąd temat "kosztów" ?
Czasem warto popytać komu został niewykorzystany lek, na Fb dość często ludzie odstepuja tak leki za koszty wysyłki.
Nie mam diagnozy
Taka sprzedaż leków jest niezgodna z prawem, kupowanie też, więc nie będę w ten sposób kupował.

I tak w ogóle nie wiem, czy warto wchodzić w ten Asamax, jeszcze się nad tym zastanawiam. Jakby to był Salofalk, to byłbym bardziej skłonny go wykupić, bo i tańszy i działa na część jelita cienkiego, a w moim przypadku jeśli są nieswoiste zmiany zapalne, to nawet jeśli w tym roku pojawiłyby się one w jelicie grubym, to główna siedziba i tak znajduje się w jelicie cienkim.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Tańsze zamienniki Asamaxu, czy istnieją?

Post autor: obyty.z.cu » 14 cze 2019, 18:37

ale ja nie pisze o kupnie -sprzedaż. Często po prostu ludziom zostają lekki i je oddają za darmo, za koszty przesyłki tylko.
Bo zmienili im leki, bo je odstawiono, bo zostały po kimś,bo wychodzi im termin przydatności, o tym myslałem.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

masterdark
Początkujący ✽✽
Posty: 258
Rejestracja: 24 wrz 2018, 14:04
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: śląskie

Re: Tańsze zamienniki Asamaxu, czy istnieją?

Post autor: masterdark » 20 cze 2019, 18:11

obyty.z.cu pisze:
14 cze 2019, 18:37
ale ja nie pisze o kupnie -sprzedaż. Często po prostu ludziom zostają lekki i je oddają za darmo, za koszty przesyłki tylko.
Bo zmienili im leki, bo je odstawiono, bo zostały po kimś,bo wychodzi im termin przydatności, o tym myslałem.
Wezmę to pod uwagę w przyszłości, jeśli inny gastrolog potwierdzi, że powinienem zacząć brać Asamax

ODPOWIEDZ

Wróć do „Asamax”