Salofalk-Asamax-Colitan

Preparat jest wskazany do stosowania:
- w łagodnej lub umiarkowanej postaci wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, zarówno w fazie ostrej jak i w fazie remisji choroby
- w chorobie Leśniowskiego i Crohna w obrębie okrężnicy, zarówno w fazie ostrej jak i w fazie remisji choroby.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Daniel
Debiutant ✽
Posty: 3
Rejestracja: 25 cze 2006, 22:02
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Salofalk-Asamax-Colitan

Post autor: Daniel » 25 cze 2006, 22:24

Witam wszystkich,
Jestem chory na CU od 2004 roku. Początkowo lekarz gastrolog przepisał mi przy rozpoznaniu choroby Salofalk 500. Podziałało szybciutko, po 2 tygodniach jak nowo narodzony, brak biegunek i bólu w podbrzuszu. Jak się okazało na wiosnę 2005 r, wycofano ten lek w tabletkach z warszawskich aptek ( co najmniej z mojej części dzielnicy). Dostałem Colitan 250, więcej tabletek, efekt ten sam ciągle utrzymująca się remisja. Po kolejnej wizycie kontrolnej zaproponował mi Asamax 500, w lepszej cenie. Rzeczywiście wychodziło trochę taniej i mniej tabletek. Moja radość nie trwała długo, zaczęły się rzuty choroby z większymi lub mniejszymi problemami. W konsekwencji znalazłem się w szpitalu po 2 latach chorowania, do tej pory omijałem NFZ z daleka. Teraz dodatkowo przyjmuję Encorton, co 5 dni zmniejszam dawkę o 2,5 mg i powróciłem do Colitana. Moje pytanie: czy Salofalk 500 jest jeszcze dostępny w tabletkach? Może ktoś miał podobne problemy z Mesalazyną, przecież to ta sama substancja czynna?

Awatar użytkownika
kasia88
Aktywny ✽✽✽
Posty: 602
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:07
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Salofalk-Asamax-Colitan

Post autor: kasia88 » 26 cze 2006, 14:09

Ja bez przerwy zażywam Salofalk 500 od 5 lat. Fakt w zeszłym roku był problem z kupnem (jeździło się po aptekach i wykupywało zapasy) ale teraz takiego problemu nie ma-zawsze na drugi dzień jest zamówiona ilość :)
"Kobieta nie słowami mówi prawdę, lecz ciałem."

natalia
Debiutant ✽
Posty: 6
Rejestracja: 29 cze 2006, 21:31
Choroba: CD
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Salofalk-Asamax-Colitan

Post autor: natalia » 30 cze 2006, 10:01

nie ma problemu z kupnem salofalku 500, przynajmniej w Szczecinie. jest dostępny praktycznie w każdej aptece
tasza

asienia ;)
Debiutant ✽
Posty: 13
Rejestracja: 17 sty 2006, 16:44
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Kontakt:

Re: Salofalk-Asamax-Colitan

Post autor: asienia ;) » 05 lip 2006, 22:47

We Wrocławiu też nie ma problemu z kupnem Salofalku 500 in tabl.. Ja ostatnio przerzuciałm sie na Asamax 500 - tzn już wzięłam ok 2 -3 opakowań i w tym czasie tez miałam "zajawki" zaostrzenia ale po zwiększeniu dawki z 3x1 na 4x2 wszystko wróciło do normy.
Czy to znaczy że Salofalk jest lepszy od Asamaxu w utrzymaniu remisji ??? :neutral:
A w ciąży?- czy jest znaczenie czy będe brała salofalk czy asamax? - przeciez to mesalazyna i to mesalazyna?- czy moze innej jakości??? czy chodzi o inne wypełniacze??/
- sama nie wiem...

Asia
jak coś to mój nr gg 3346075

Awatar użytkownika
AT34
Debiutant ✽
Posty: 27
Rejestracja: 24 lut 2006, 09:33
Choroba: CU
Lokalizacja: maków maz

Re: Salofalk-Asamax-Colitan

Post autor: AT34 » 06 sie 2006, 12:44

mam w tym okresie mało czasu a czuję się w miare dobrze więc zajołem się praco sprawa towarzystwa mosi poczekać pozdrawjam :roll:
AT34

izuńka

Re: Salofalk-Asamax-Colitan

Post autor: izuńka » 06 sie 2006, 13:41

nie należę ale moja córka ma cały czas problemy
w ostatni poniedziałek było tak żle że ze szczecina chcieli nas wysłać do warszawy
na szczęście od piątku jesteśmy w domu ale nie mam głowy do niczego
a co trzeba zrobić żeby należeć

Awatar użytkownika
Piotr
Początkujący ✽✽
Posty: 331
Rejestracja: 24 wrz 2003, 11:37
Choroba: CU u rodzica
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Salofalk-Asamax-Colitan

Post autor: Piotr » 06 sie 2006, 13:47

Izuńka - ze strony Towarzystwa pobrać deklarację członkowską i odesłać ją wypełnioną do Warszawy.Adres też na stronie.
Link: http://nzj.iimcb.gov.pl/towarzystwo.html

Pozdrawiam.Piotr
"Każdy kto broni wolności wypowiedzi broni tego co najważniejsze"

Awatar użytkownika
niunia
Początkujący ✽✽
Posty: 366
Rejestracja: 27 cze 2006, 21:12
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Gostyń (Poznan)
Kontakt:

Re: Salofalk-Asamax-Colitan

Post autor: niunia » 10 wrz 2006, 15:18

Witam, ja od 2 tygodni biorę Salofalk 500 i jest gorzej niż wcześniej jak brałam Solfasalazin EN !! a moj gastro powiedział że te tabletki są dużo lepsze!! jak na razie to jestem załamana!! nie dosyć że na miesiąc płacę 5 razy więcej to jeszcze żadnej zmiany!! następną wizytę mam dopiero 29 września więc jeszcze trochę pocierpie!! najwyżej krew mi się skończy w organizmie!! no a moj gastro nawet nie zalecił badania krwi!! no i ogólnie był strasznie nieprzyjemny i nie interesował się tym co mówiłam!! jak następnym razem tak samo będzie to będe musiała zmienić lekarza. najgorsze jest teraz to że napewno będę miała robioną kolonoskopię, ponieważ w wypisie ze szpitala nie mam napisane w którym miejscu mam chore jelito, tylko nazwa choroby i dokąd sprawdzono!! strasznie się boję bólu bo pewnie nie mam co liczyć na znieczólenie ogólne!
Juz nie truje moimi problemami :wink:

anna760615
Debiutant ✽
Posty: 9
Rejestracja: 10 lis 2013, 23:09
Choroba: CU u rodzica
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Re: Salofalk-Asamax-Colitan

Post autor: anna760615 » 02 kwie 2014, 23:32

Znów mamy problem z kupnem leku Salofalk :smutny:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Asamax”