Asamax i salofalk działanie

Preparat jest wskazany do stosowania:
- w łagodnej lub umiarkowanej postaci wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, zarówno w fazie ostrej jak i w fazie remisji choroby
- w chorobie Leśniowskiego i Crohna w obrębie okrężnicy, zarówno w fazie ostrej jak i w fazie remisji choroby.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
alis31
Debiutant ✽
Posty: 5
Rejestracja: 28 sie 2012, 08:03
Choroba: CU
województwo: lubuskie
Lokalizacja: PL

Asamax i salofalk działanie

Post autor: alis31 » 03 wrz 2012, 15:43

Witam,
miesiąc temu zdiagnozowano u mnie CU (zajęta odbytnica). W związku z brakiem innych dolegliwości poza obecnością śluzu i krwi lekarz przypisał mi asamax i salofalk, w następujących dawkach: asamax tabletki 1-1-1, salofalk czopki 0-0-1. Przez pierwsze dwa tygodnie było naprawdę ok, krew prawie znikła, śluzu niewielkie ilości. Natomiast po dwóch tygodniach znowu zaczęłam zauważać świeżą krew na papierze. Obecnie wygląda to tak, że są dni kiedy nie ma jej wcale, a są dni kiedy jest. Ostatnie dni było wszystko w porządku, natomiast dzisiaj rano w toalecie zauważyłam znowu krew i śluz w ilości sprzed rozpoczęcia leczenia. Staram się jeść tylko "sprawdzone na sobie" rzeczy, ograniczam stresy.
Czy to jest normalne, czy powinnam jednak zwiększyć dawki. Wypróżniam się raz dziennie. Ilości krwi są niewielkie.

Jak było u Was?

zmiana tematu zg.z reg
Anette
Nie ma ludzi zdrowych, są tylko niezdiagnozowani!

Awatar użytkownika
Yogi
Debiutant ✽
Posty: 33
Rejestracja: 27 sie 2012, 10:10
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kiedy powinna nastąpić poprawa?

Post autor: Yogi » 05 wrz 2012, 08:55

Wypróżnienie raz dziennie jest ok gorzej z zawartością czyli krwią, ale czy powinnaś zwiększyć dawki? Najlepiej skontaktuj się w tej sprawie z lekarzem, wytłumacz jemu jak to wszystko wygląda, może zmieni Ci lek albo coś doda do leczenia.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Asamax”