Alat Aspat...Asamax

Preparat jest wskazany do stosowania:
- w łagodnej lub umiarkowanej postaci wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, zarówno w fazie ostrej jak i w fazie remisji choroby
- w chorobie Leśniowskiego i Crohna w obrębie okrężnicy, zarówno w fazie ostrej jak i w fazie remisji choroby.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Miczy
Debiutant ✽
Posty: 24
Rejestracja: 16 kwie 2012, 13:20
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice

Alat Aspat...Asamax

Post autor: Miczy » 20 maja 2012, 21:16

Witam
Może z góry wytłumaczę się dlaczego zakładam ten wątek.
Otóż u mnie było tak,że najpierw przypadkowo odkryłam podwyższony Alat i Aspat, a potem USG -stłuszczenie wątroby, wtedy nie wiedziałam, ze mam wzjg.Po trzech miesiącach diety, ruchu i hepatilu ;) wyniki powrocily do normy :D ale mniej więcej w tym samym czasie wyszło CU ( jeszcze nie wiem na jakim odcinku, ale mam nadzieję, ze tyczy się tylko odbytu, gdyż nie mam bieguenk a raczej zaparcia i toalete odwiedzam zwykle raz w ciagu dnia.Oczyswicie wszystko sie okaze )wiec biore Asama 500 2x2tabletki plus dwa czopki.Przechodząc do meritum BOJE sie powtorzyc te badania: Alat i Aspat :razz: :neutral:
Chciałabym zapytac o wasze wyniki(Alat i Aspat )?Czy Asamax bardzo wpływa na prace wątroby czy tez nie?
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Toscania
Debiutant ✽
Posty: 40
Rejestracja: 01 lut 2011, 00:27
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: ...

Re: Alat Aspat...Asamax

Post autor: Toscania » 20 maja 2012, 21:29

Zwykły paracetamol niszczy wątrobę, a co do mesalazyny podejrzewam, że wpływa jak każdy lek na wątrobę. Są tu ludzie chorujący od wielu lat, ja sama kilka lat jadę bez przerwy na prochach a aspaty i alaty mam narazie w normie, choć pojawiło się już u mnie wiele konsekwencji przyjmowania leków.
http://crohnzone.blox.pl/html

If you are looking for the love of your life, STOP.It will be waiting for you, when you start doing things you love.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Alat Aspat...Asamax

Post autor: Mamcia » 20 maja 2012, 21:36

Musisz kontrolować enzymy wątrobowe i w miarę możliwości stosować tylko leczenie doodbytnicze. na leki każdy reaguje inaczej i nie ma tu reguły jedynie prawdopodobieństwo.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Miczy
Debiutant ✽
Posty: 24
Rejestracja: 16 kwie 2012, 13:20
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice

Re: Alat Aspat...Asamax

Post autor: Miczy » 20 maja 2012, 21:36

Dzięki tak orientacyjnie pytam jak to jest u innych w praktyce :roll:

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Alat Aspat...Asamax

Post autor: obyty.z.cu » 21 maja 2012, 16:46

Miczy pisze:Chciałabym zapytac o wasze wyniki(Alat i Aspat )?Czy Asamax bardzo wpływa na prace wątroby czy tez nie?
to pytanie z rodzaju:
czy alkohol szkodzi na wątrobe czy nie :razz:
każde leki w jakiś sposób szkodzą.
Ale... dlatego warto brać leki osłonowe,warto tez sprawdzać gdzie leki się "rozkładają".
Miczy pisze: przypadkowo odkryłam podwyższony Alat i Aspat, a potem USG -stłuszczenie wątroby, wtedy nie wiedziałam, ze mam wzjg.Po trzech miesiącach diety, ruchu i hepatilu wyniki powrocily do normy
wątroba się regeneruje,trzeba tylko o nią dbać !
Miałem naprawdę kiepskie wyniki,a z czasem wszystko się ustabilizowało,wyniki się poprawiły.
Więcej bałbym się zarażenia jakimś wirusem niż asamaxu :wink:
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Asamax”