Cena asamaxu

Preparat jest wskazany do stosowania:
- w łagodnej lub umiarkowanej postaci wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, zarówno w fazie ostrej jak i w fazie remisji choroby
- w chorobie Leśniowskiego i Crohna w obrębie okrężnicy, zarówno w fazie ostrej jak i w fazie remisji choroby.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
marcin87
Początkujący ✽✽
Posty: 281
Rejestracja: 23 paź 2008, 22:29
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Cena asamaxu

Post autor: marcin87 » 15 maja 2012, 12:01

Jaka odpłatność jest za asamax przy CU? Na recepcie mam 30%, czyli 29.43 zł. W internecie znalazłem informację że przysługuje mi ryczałt (tak też płaciłem poprzednim razem). Może ktoś to potwierdzić, bo nie wiem czy iść z powrotem do lekarza?

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Cena asamaxu

Post autor: Mamcia » 15 maja 2012, 12:33

http://apteka-medica24.pl/
przy CU ryczałt, ale musi być na recepcie

Asamax 500, tabl. dojelitowe, 500 miligram
Cena detaliczna leku: 87,12 zł, a poziom odpłatności to ryczałt, przy czym limit finansowania to 82,41 zł
Wysokość dopłaty: 8,27 zł
Lek ten zawiera substancję czynną Mesalazinum
Opakowanie zawiera 100 tabl. (10 blist.po 10 szt.)
Wskazania: Choroba Leśniowskiego-Crohna, Wrzodziejące zapalenie jelita grubego
Grupa limitowa: 12.1, Leki przeciwzapalne działajace na jelita - mesalazyna i sulfasalazyna - produkty do stosowania doustnego
Decyzja o refundacji obowiązuje 2 lata

Natomiast jak ktoś ma nieokreślone, limfocytarne to na 30%
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
taloca
Doświadczony ❃
Posty: 1489
Rejestracja: 09 paź 2010, 14:02
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie
Lokalizacja: ......

Re: Cena asamaxu

Post autor: taloca » 15 maja 2012, 12:42

Mamcia pisze:Natomiast jak ktoś ma nieokreślone, limfocytarne to na 30%
to znaczy coś się w tej sprawie zmieniło? bo ja myślałam, że cena to ok 90 zł z tabelki (ze strony MZ ) wywnioskowałam, że 30% jest "We wszystkich zarejestrowanych wskazaniach na dzień wydania decyzji" Kiedyś sprawdzałam i w tych wskazaniach nie było nieokreślonego zapalenia. http://www.mz.gov.pl/wwwmz/index?mr=q49 ... 9&ma=19796
Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górę jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt.

marcin87
Początkujący ✽✽
Posty: 281
Rejestracja: 23 paź 2008, 22:29
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cena asamaxu

Post autor: marcin87 » 15 maja 2012, 12:45

Dziękuję Mamciu.

Trzeba będzie się jeszcze raz wybrać do przychodni...

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Cena asamaxu

Post autor: Mamcia » 15 maja 2012, 22:40

I to się chyba zmieniło od 1 marca i 1 maja. Majowych nie studiowałam
Nie miejcie też pretensji do lekarz zerknijcie na test refundacyjny na stronach Naczelnej Izby Lekarskiej.
http://www.nil.org.pl/aktualnosci/test-refundacyjny
ja już całkowicie wymiękam,
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

meea_gn
Debiutant ✽
Posty: 10
Rejestracja: 16 paź 2011, 22:19
Choroba: kolagenowe zap. j.
województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice

Re: Cena asamaxu

Post autor: meea_gn » 24 maja 2012, 13:16

Po obejrzeniu testu, już nie dziwię się mojemu lekarzowi, że się zakręcił :)
Jak wypisywał mi receptę, to uprzedzał mnie, że Asamax 500 nie jest w moim przypadku refundowany i będę musiała zapłacić 87 zł. A Pani w aptece zażądała niecałe 30 zł. Słysząc moje zdziwienie stwierdziła, że nie wie o co chodzi bo to cena 100% i jeżeli na recepcie nie jest zaznaczone, że taka ma być to oni sprzedają ze zniżką. Nic z tego nie zrozumiałam, no ale cena była dla mnie korzystna, więc się z nią nie sprzeczałam. Natomiast koleżanka lekarka nastraszyła mnie, że jeżeli kolagenowego zj nie ma we wskazaniach ulotki Asamaxu to lekarz za to zapłaci. Czy ktoś mi jakoś po ludzku to wyjaśni? zastanawiam się czy na następnej wizycie dostanę ochrzan od lekarza ;)

wesoly_kaputek
Debiutant ✽
Posty: 18
Rejestracja: 31 sty 2012, 11:07
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice

Re: Cena asamaxu

Post autor: wesoly_kaputek » 24 cze 2012, 23:20

No fajnie, ja mialam nieokreslone zapalenie jelit i od stycznia do teraz placilam 87 zl za op :-/ (biore 3x2). Teraz juz rozpoznano CU i place 8,27zl. Czy wiec lekarze sie pomylili?

Awatar użytkownika
subzero
Aktywny ✽✽✽
Posty: 717
Rejestracja: 10 sie 2011, 16:36
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie
Lokalizacja: K-ce bejbe

Re: Cena asamaxu

Post autor: subzero » 25 cze 2012, 00:43

Jezeli pacjent jest nieubezpieczony to ponosi najwyzsza odpłatnosc 100%
Jesli jest ubezpieczony to ponosi NAJWYZSZA REFUNDOWANA cene za lek. W przypadku Asamaxu to odpowiednio: 100% 30% i R czyli Ryczałt
100% dla nieubezpieczonego czyli ok. 87 zł,
30% dla ubezpieczonego czyli ok. 30 zł, ktory ma zapalenie jelit ale nie okreslone w przepisach
a Ryczałt czyli te 8 zł dla tych, co maja stwierdzoną chorobę okreslona w przepisie aby dostac lek na R (czyli Crohn lub CU ) i są ubezpieczeni.
Najwyzsza refundowana w tym przypadku to 30%, a najnizsza to R czyli ryczałt ale tylko dla crohna i CU

Ale....
jesli lekarz wypisze wam na recepcie przy leku 100% lub "x" to zaplacicie 100% więc jesli jestescie ubezpieczeni, ale nie macie stwierdzonego Crohna lub CU to pilnujcie aby miec 30% odplatnosci
Natomiast chorzy na Crohna i CU, ktorzy sa ubezpieczeni niech pilnuja aby dostac R czyli Ryczałt na recepcie.
Farmaceuta w aptece nie wyda wam inaczej niz jest na recepcie, nawet jak mu pokazecie wszystkie dokumenty, bo nie ma prawa tego poprawic na recepcie.
To tylko lekarz moze wiec pilnujcie aby wam lekarze dobrze wypisywali leki.

Unknown
Początkujący ✽✽
Posty: 441
Rejestracja: 29 sie 2008, 23:08
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: ...

Re: Cena asamaxu

Post autor: Unknown » 11 gru 2012, 16:55

Powiedzcie mi, proszę, czy w przypadku orzeczenia o CU, potwierdzonego wynikami hist-pat, w trakcie remisji przysługuje zaledwie 30 % zniżka na Asamax?
How does it feel
To be on your own
With no direction home
Like a complete unknown
Like a rolling stone?

Unknown
Początkujący ✽✽
Posty: 441
Rejestracja: 29 sie 2008, 23:08
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: ...

Re: Cena asamaxu

Post autor: Unknown » 11 gru 2012, 17:01

Dzięki za info. Lekarz rodzinny stwierdził, co mocno mnie zdziwiło, że skoro mam remisję, to może wystawić receptę tylko z 30 % zniżką. I tak się zastanawiam, jakie dokumenty musiałabym przedstawić, skoro praktycznie wszystko, co najważniejsze jest już w przychodni :neutral: Zwłaszcza że do tej pory, wypisywał receptę R.
How does it feel
To be on your own
With no direction home
Like a complete unknown
Like a rolling stone?

agula80
Debiutant ✽
Posty: 23
Rejestracja: 12 mar 2012, 18:07
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: nowy sącz
Kontakt:

Re: Cena asamaxu

Post autor: agula80 » 11 gru 2012, 18:11

a jaka jest w tej chwili cena imuranu w cd

Awatar użytkownika
Mimi2
Aktywny ✽✽✽
Posty: 778
Rejestracja: 24 lip 2012, 16:32
Choroba: inna choroba jelita
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Rsko
Kontakt:

Re: Cena asamaxu

Post autor: Mimi2 » 11 gru 2012, 19:41

subzero pisze: 30% dla ubezpieczonego czyli ok. 30 zł, ktory ma zapalenie jelit ale nie okreslone w przepisach
To akurat nieprawda bo mam wskazania do brania tego leku, a gastro wypisuje mi na 100%
K55.2 Angiodysplazje jelita grubego&dolichocolon
Waga 54kg Wzrost 166cm stan: remisja :)
Łykam probiotyka i nic się flaka nie tyka!

Awatar użytkownika
Mimi2
Aktywny ✽✽✽
Posty: 778
Rejestracja: 24 lip 2012, 16:32
Choroba: inna choroba jelita
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Rsko
Kontakt:

Re: Cena asamaxu

Post autor: Mimi2 » 11 gru 2012, 21:05

W csk Ligota wszyscy tak piszą. kierują się wskazaniami z bartoszmówi.pl a tam tylko CU/CD i jakieś zapalenie jelit u dzieci stoi. Dla mnie 60zl a 180zł to byłaby ogromna różnica cenowa. A gdzie można znaleźć potwierdzenie tej informacji? Jutro mam wizytę i to byłoby super dostać lek na 30% :marzy: Rodzinny tak samo sprawdzał bieżące wskazania do refundacji i też było 100%, tak samo na recepcie po szpitalu...
K55.2 Angiodysplazje jelita grubego&dolichocolon
Waga 54kg Wzrost 166cm stan: remisja :)
Łykam probiotyka i nic się flaka nie tyka!

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Cena asamaxu

Post autor: Mamcia » 11 gru 2012, 22:12

Oraz na stronach MZ, tylko tam nie tak łatwo to znaleźć, ale linki przesyłałam już nie raz.
Azatiporyna w tym Imuran jest na R we wszystkich chorobach autoimmunizacyjnych w tym NZJ.
Natomiast w przypadku mesalazyny są wymienione ch.L-C i WZJg, czyli NZJG już nie może liczyć na ryczałt.
TO OCZYWIŚCIE BYŁA MANTRA.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Cena asamaxu

Post autor: obyty.z.cu » 11 gru 2012, 22:40

Unknown pisze: Lekarz rodzinny stwierdził, co mocno mnie zdziwiło, że skoro mam remisję, to może wystawić receptę tylko z 30 % zniżką.
nigdy nie miałem problemów z lekami na R.
Ostatnio jednak gastro coś opowiadała,że nie będzie mogła przepisywać na R (chodziło albo o czopki Pentasy albo zawiesiny Salofalku) jeśli po jakimś określonym czasie nie będą działały,czyli nie będzie efektu leczenia.
Może więc są jakieś wytyczne w tym zakresie ,co prawda nie rozumiem jaki ma być ten efekt w przewlekłej chorobie,gdzie o remisje się walczy latami czasem.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Asamax”