Asamax większa dawka

Preparat jest wskazany do stosowania:
- w łagodnej lub umiarkowanej postaci wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, zarówno w fazie ostrej jak i w fazie remisji choroby
- w chorobie Leśniowskiego i Crohna w obrębie okrężnicy, zarówno w fazie ostrej jak i w fazie remisji choroby.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
Posty: 1591
Rejestracja: 23 wrz 2010, 12:59
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Polski

Asamax większa dawka

Post autor: Alis » 22 mar 2012, 14:59

Ogólnie mam taki problem, ze oprócz moich bolesci brzucha biegunki mi doszly, gdzie ja zawsze zaparcia mialam, no i od miesiaca to trwa, za miesiac mam ten szpital i mysle ze dobrze bo widocznie cos się dzieje w srodku. Ale tak sobie pomyślałam żeby ten miesiąc przetrwać może powinnam brać więcej leku na zapalenie, bo lekarz mi kazał brać jedną tabletke asamax 250, no i tak myślałam żeby wrócić do dawki 2x 500. Tak wiem, ze powinnam jecha c do lekarza, ale na kase chorych wizyte mam dopiero w sierpniu, a prywatnie, no to nie chcę bo zbieram pieniądze na szpital w Warszawie (wiadomo dojazd itp.) Chyba nie powinno się nic sta c jak wezme więcej asamaxu a może coś pomoże na biegunki, zwłaszcza teraz kiedy został mi ostatni miesiac szkoły.

zmiana tematu zg.z reg
Anette
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

Natalka
Weteran ✿
Posty: 4895
Rejestracja: 19 kwie 2007, 13:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: czy moge brac wiecej leku?

Post autor: Natalka » 22 mar 2012, 16:18

Alis pisze:bo lekarz mi kazał brać jedną tabletke asamax 250
równie dobrze mogłabyś go w ogóle nie brać.
i poczytaj ten temat viewtopic.php?t=6169&highlight=dawka
:smile:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
toczka
Początkujący ✽✽
Posty: 459
Rejestracja: 15 mar 2009, 19:22
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice

Re: czy moge brac wiecej leku?

Post autor: toczka » 22 mar 2012, 16:23

Natalka pisze: równie dobrze mogłabyś go w ogóle nie brać.
otoz to!

Z tego co mi lekarka mowila, to min 2 tabletki Asamaxu 500 stosuje sie w remisji...
Na końcu jest zawsze dobrze. A jeśli nie jest dobrze, to znaczy, że to nie jest jeszcze koniec...

Nobody expects the Spanish Inquisition!

Awatar użytkownika
subzero
Aktywny ✽✽✽
Posty: 717
Rejestracja: 10 sie 2011, 16:36
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie
Lokalizacja: K-ce bejbe

Re: czy moge brac wiecej leku?

Post autor: subzero » 22 mar 2012, 17:16

przy biegunkach brałam nawet 4x2 tabletki Asamaxu 500 (łącznie 4 gramy na dzien czyli maximum dziennej dawki)
raz dziennie 250 to nic

Awatar użytkownika
TigeR
Aktywny ✽✽✽
Posty: 699
Rejestracja: 28 lip 2010, 22:32
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląsk

Re: czy moge brac wiecej leku?

Post autor: TigeR » 22 mar 2012, 17:22

subzero pisze:przy biegunkach brałam nawet 4x2 tabletki Asamaxu 500 (łącznie 4 gramy na dzien czyli maximum dziennej dawki)
Ja kiedys bralem 5x2, a i tak dostalem tekst, ze to i tak malo.
"Life without change might be called anything except life, it's nothing more than experience"

"Happiness is like glass. It may be all around you, yet be invisible. But if u change your angle of viewing a little, then it will reflect light more beautifully than any other object around you."

"The pain you feel today is the strenght you feel tomorrow."

Awatar użytkownika
subzero
Aktywny ✽✽✽
Posty: 717
Rejestracja: 10 sie 2011, 16:36
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie
Lokalizacja: K-ce bejbe

Re: czy moge brac wiecej leku?

Post autor: subzero » 22 mar 2012, 17:30

o to niezle,
a gdzie miałeś zmiany zapalne? w której częsci jelita grubego? przed cienkim, w środku gdzieś czy blisko jego konca?
bo ja czasem się zastanawiam czy przyjmując asamax doustnie i salofalk we wlewkach nie przeginam pały (chociaz tak zalecił lekarz, no ale boje sie o swoje nery i wątrobę)

Awatar użytkownika
TigeR
Aktywny ✽✽✽
Posty: 699
Rejestracja: 28 lip 2010, 22:32
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląsk

Re: czy moge brac wiecej leku?

Post autor: TigeR » 22 mar 2012, 18:50

subzero pisze:o to niezle,
a gdzie miałeś zmiany zapalne? w której częsci jelita grubego? przed cienkim, w środku gdzieś czy blisko jego konca?
Glownie koncowka jelita. Jak mam zaostrzenie, to conajmniej biore 5x2, w remisji 4x2. Przy nizszych dawkach (3x2) widze po sobie, ze jest zle i czym predzej wbijam na 4x2.
Przy okazji dodam (nie wiedzac czemu, lekarze tez nie), ze przy czopkach i wlewkach, wraca mi zaostrzenie (szczegolnie przy pierwszym. Wlewki bralem doslownie trzy sztuki, i przy ostatniej byly takie jazdy...).
"Life without change might be called anything except life, it's nothing more than experience"

"Happiness is like glass. It may be all around you, yet be invisible. But if u change your angle of viewing a little, then it will reflect light more beautifully than any other object around you."

"The pain you feel today is the strenght you feel tomorrow."

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
Posty: 1591
Rejestracja: 23 wrz 2010, 12:59
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Polski

Re: czy moge brac wiecej leku?

Post autor: Alis » 22 mar 2012, 19:34

LOL :roll: też tak myślałam, że to za mało, ale wiecie ja nie jestem lekarzem i jak to zasugerowałam mojemu gastro on powiedział, że on mnie leczy i koniec kropka mam brać 1 tabletke góra dwie asamax 250. No i idę do tej Warszawy do szpitala i tam napewno mi powiedzą ile mam brać i szczerze to jeden z powodów dla których chce tam iśc plus dolegliwości, ale no widzicie tu lekarz mi taką dziwną dawkę leku ustalił, inna lekarka mi powiedziała że w ogóle nie mam brać albo 6 tabletek...
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

Awatar użytkownika
KeyO
Początkujący ✽✽
Posty: 138
Rejestracja: 10 sie 2011, 19:48
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Rochdale, UK

Re: czy moge brac wiecej leku?

Post autor: KeyO » 23 mar 2012, 21:11

No zadziwiająca masz tę dawkę :)
Ja jestem non stop na mesalzine i biorę 1,6 grama dwa razy dziennie.
Początkowo miałam ustaloną dawkę na 1,2 dwa razy dziennie, ale przy lekkich objawach bólowych i stanie podgorączkowym moj gastro stwierdził że 1,6 to bezpieczna i lepsza dawka i od razu zauważyłam niesamowita poprawę.
Boże spraw abym stała się człowiekiem, za jakiego uważa mnie mój pies...

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
Posty: 1591
Rejestracja: 23 wrz 2010, 12:59
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Polski

Re: czy moge brac wiecej leku?

Post autor: Alis » 23 mar 2012, 22:30

No proszę, kurde że mi tak coś pomogło w końcu :smutny:
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Posty: 2451
Rejestracja: 27 maja 2006, 10:25
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Re: czy moge brac wiecej leku?

Post autor: Cinimini » 23 mar 2012, 22:35

Alis, u mnie w moim ostatnim zaostrzeniu zalecono Asamax 500 3x2 + salofalk wlewka na noc. Taka kuracja przez min. 2 m-ce.
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Asamax”