Czy asamax to dobry pomysł??

Preparat jest wskazany do stosowania:
- w łagodnej lub umiarkowanej postaci wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, zarówno w fazie ostrej jak i w fazie remisji choroby
- w chorobie Leśniowskiego i Crohna w obrębie okrężnicy, zarówno w fazie ostrej jak i w fazie remisji choroby.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
radziq86
Debiutant ✽
Posty: 1
Rejestracja: 30 sty 2011, 19:16
Choroba: CU
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Zamość

Czy asamax to dobry pomysł??

Post autor: radziq86 » 30 sty 2011, 19:32

Witam wszystkich na forum.
Od 3 lat mam rozpoznane CU na całym odcinku jelita, oto wynik badania:
"badanie wykonano do kątnicy uwidaczniając końcowy odcinek jelita krętego z nadmiernie pogrudkowaną błona śluzową - hist-pad I. Kątnica, wstępnica, poprzecznica, zstępnica, esica, odbytnica z obrzękiem i zatarciem siatki naczyń błony śluzowej, krwawieniem kątaktowym śluzówki, wybroczynami, złogami włóknika. Pobrano wycinki z kątnicy - II, oraz odbytnicy - III. "
Problem polega na tym, ze jestem leczony od długiego czasu asamaxem, wcześniej była sulfosalazyna, jednak w moim odczuciu te leki nie przynoszą pożądanego skutku. Jeżeli pojawi się delikatna biegunka, to że tak powiem nie ma ratunku. Na poczatku luźniejszy stolec jes 1-2 razy dziennie, potem jego liczba zwiększa się aż do pojawienia się krwi. Dawka asamaxu 3x2 tabl 500mg nic mi nie pomaga, skutek jest dopiero po włączeniu sterydów (metypred). Od tych 3 lat jestem praktycznie cały czas na sterydach, ze średnio 2-3 miesięcznymi przerwami. Przestrzegam diety, a jeśli zdarzy mi się jakiś odstępek, to już jest mogiła, nie da się zatrzymać biegunek. Gdy sie pogarsza stosuje Laremid/Loperamid oraz desputalin, ale to nie rozwiązuje problemu, ewentualnie odwleka krwawienie w czasie. Czytałem , że Asamax działa na schorzenie w jelicie grubym, a u mnie z diagnozy wynika, ze mam zaatakowana również część jelita cienkiego. Zastanawiam się czy można włączyć coś, co będzie leczyło również ta część jelita. Ale co?? I w jakiej dawce??

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Czy asamax to dobry pomysł??

Post autor: Mamcia » 30 sty 2011, 20:18

Wg standartow powinieneś już dawno mieć włączoną immunosupresję - czyli azatioprynę. Oczywiście przy zachowaniu kalendarza badań kontrolnych. To powinno pozwolić na redukcję sterydów.
Z kiedy jest to kolonko - z momentu diagnozy czy już po leczeniu???
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Asamax”