asamax 500 tabletki, salofalk 0,5 czopki

Preparat jest wskazany do stosowania:
- w łagodnej lub umiarkowanej postaci wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, zarówno w fazie ostrej jak i w fazie remisji choroby
- w chorobie Leśniowskiego i Crohna w obrębie okrężnicy, zarówno w fazie ostrej jak i w fazie remisji choroby.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
elwik18
Początkujący ✽✽
Posty: 96
Rejestracja: 09 gru 2010, 18:49
Choroba: CU
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: G...

asamax 500 tabletki, salofalk 0,5 czopki

Post autor: elwik18 » 13 sty 2011, 19:23

Witam wszystkich
Od miesiąca mam zdiagnozowane CU. Jako pierwsze tabletki miałam przepisany (20.12.2010) Sulfasalazin EN Krka 500 mg dawkowanie 4x1 tabl.
Dzisiaj wybrałam się na konsultację do innego proktologa, a on zmienił mi sulfasalazin na Asamax 500 mg - dawkowanie 2x1 tabl. oraz zapisał czopki Salofalk 0,5 i też w dawce 2x1 czopek. (pierwotnie wypisał mi Salofalk także w tabletkach ale zmiana wynikła stąd, że w aptekach nie udało mi się namierzyć tamtego lekarstwa więc stąd ten zamiennik).
Taką zmianę dawki wytłumaczył poprawą stanu zdrowia (dość znacząco zmniejszyło się u mnie krwawienie ale niestety nie zniknęło całkowicie).
Teraz poczytałam trochę na forum i widzę, że moje dawki lekarstwa są najmniejsze i zaczęłam się zastanawiać jak ta zmiana wpłynie na moje jelito.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Asamax”