asamax + pentasa

Preparat jest wskazany do stosowania:
- w łagodnej lub umiarkowanej postaci wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, zarówno w fazie ostrej jak i w fazie remisji choroby
- w chorobie Leśniowskiego i Crohna w obrębie okrężnicy, zarówno w fazie ostrej jak i w fazie remisji choroby.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
paul85
Debiutant ✽
Posty: 34
Rejestracja: 24 cze 2010, 00:38
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Wioska Opimpijska

asamax + pentasa

Post autor: paul85 » 16 paź 2010, 01:13

Może zabrzmi to trochę niedorzecznie ale w fazie zaostrzenia jak by wykonać taki eksperyment Pentasa i Asamax jednocześnie. Pentasa działa na całej długości przewodu pokarmowego ale tak naprawdę nie wiem ile z tego dociera do jelita grubego (w moim przypadku w jelicie grubym jest najwięcej zmian). Może tego leku dociera tam za mało i może przydało by się pomóc Asamax'em ? Czy da rade przedawkować te leki np. łykając Pentase tak jak dotychczas 3 razy dziennie po 2 tabletki + 3 razy dziennie po jednej Asamax ? Oczywiście są jeszcze wlewki, ale chodzi mi o same tabletki.

Jeżeli w jednym miejscu tej substancji przydało by się więcej a w innym mniej to jeżeli Pentasa uwalnia substancje równomiernie (nawet na zdrowym odcinku) to wtedy jest to marnowanie, i do odcinka chorego dociera za mało leku ponieważ został zużyty na zdrowym kawałku przewodu. Dlatego pomysł z Asamax'em przyszedł mi do głowy.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: asamax + pentasa

Post autor: Mamcia » 16 paź 2010, 19:42

A jaką część cienkiego masz zajętą???
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

paul85
Debiutant ✽
Posty: 34
Rejestracja: 24 cze 2010, 00:38
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Wioska Opimpijska

Re: asamax + pentasa

Post autor: paul85 » 17 paź 2010, 00:48

z tego co mi lekarz powiedział zrozumiałem że na zgięciu cienkiego i grubego i że jest to bardzo typowe dla CD.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: asamax + pentasa

Post autor: Mamcia » 17 paź 2010, 12:35

Zmiana pentasy na salofalk, bo asamax to tylko j. grube, a salofalk końcówka cienkiego i grube.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Asamax”