Asamax

Preparat jest wskazany do stosowania:
- w łagodnej lub umiarkowanej postaci wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, zarówno w fazie ostrej jak i w fazie remisji choroby
- w chorobie Leśniowskiego i Crohna w obrębie okrężnicy, zarówno w fazie ostrej jak i w fazie remisji choroby.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
masterdark
Początkujący ✽✽
Posty: 258
Rejestracja: 24 wrz 2018, 14:04
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: śląskie

Re: Asamax

Post autor: masterdark » 11 cze 2019, 20:18

Lekarz rodzinny powiedział, że Asamax oprócz działania przeciw zapaleniu, dodatkowo działa rozkurczowo na jelito grube oraz przeciwbólowo, jeśli przyczyną bólu jest skurcz jelita grubego, bez względu na przyczyny skurczy.

Nie mam pojęcia, które jelito powoduje bóle, ale może dobrze z tym działaniem rozkurczowym (jeśli lekarz rodzinny dobrze mówi), bo przy trudnościach z oddawaniem stolca czuję, jakby coś gdzieś było skurczone bądź skręcone i to utrudniona jego wydalenie.

adam_rudasl
Debiutant ✽
Posty: 2
Rejestracja: 19 lip 2019, 14:31
Choroba: nie ustalono
województwo: śląskie
miasto: Ruda Śląska

Re: Asamax

Post autor: adam_rudasl » 19 lip 2019, 14:44

Witajcie...w czerwcu byłem w szpitalu...wykryli zapalenie uchyłków jelita...biore asamax 2*2 i co miasiac xifaxan 7 dni.....ale moje pytanie jest takie...zauważyłem ze ciagle chodze sikać i mam parcie na mocz...najpierw nie przywiazywałem do tego wagi ..ale jest tak coraz częściej...juz 2 razy na godzine czasem i w nocy musze wstawac co 1.5 godz...czy to z Asamaxu? i drugie pytanie tak juz przy okazji...w przypadku bólu jakie leki brać?lekarz nie przepisał żadnego przeciwólowego..a czasem zdarza się atak bólu...pozdrawiam.Adam

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2442
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: Asamax

Post autor: Noelia » 20 lip 2019, 16:41

adam_rudasl pisze:
19 lip 2019, 14:44
ale moje pytanie jest takie...zauważyłem ze ciagle chodze sikać i mam parcie na mocz...najpierw nie przywiazywałem do tego wagi ..ale jest tak coraz częściej...juz 2 razy na godzine czasem i w nocy musze wstawac co 1.5 godz...czy to z Asamaxu?
Nie jest to jakiś typowy skutek uboczny Asamaxu, ale np. mój mąż też miał podobne objawy na początku choroby i prawdopodobnie były one związane właśnie z tym lekiem.
Potem się to unormowało.
Ogólnie mesalazyna może wpływać na nerki, więc podczas leczenia (a szczególnie na początku) powinno się regularnie kontrolować ich czynność (badania z krwi, przede wszystkim oznaczenie stężenia kreatyniny).
adam_rudasl pisze:
19 lip 2019, 14:44
i drugie pytanie tak juz przy okazji...w przypadku bólu jakie leki brać?lekarz nie przepisał żadnego przeciwólowego..a czasem zdarza się atak bólu...
W NZJ (oraz przy podejrzeniu NZJ) nie można stosować leków przeciwbólowych z grupy NLPZ, czyli np. ibuprofenu, Ketonalu, aspiryny, naproksenu czy diklofenaku - mogą one spowodować zaostrzenie, doprowadzić do krwawienia czy nawet perforacji jelita.
Bezpieczny jest paracetamol.
Ew. pyralgina.
A w razie bardzo silnego bólu tramadol (opioid), np. krople Tramal albo połączenie tramadolu z paracetamolem (np. Zaldiar, Doreta).
Jeśli to ból brzucha, to warto dołączyć jakiś lek rozkurczowy, np. No-Spa, Buscopan, Scopolan.
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

adam_rudasl
Debiutant ✽
Posty: 2
Rejestracja: 19 lip 2019, 14:31
Choroba: nie ustalono
województwo: śląskie
miasto: Ruda Śląska

Re: Asamax

Post autor: adam_rudasl » 20 lip 2019, 17:02

Noelia jestem Ci głeboko wdzięczny za odpowiedź,szczególnie drugą...wszędzie na necie tylko pisze bierze sie środki przeciwbólowe...ale nigdzie nie ma jakie....tak brałem ketonal przez rok czasu do czasu jak trafiłem do szpitala wowczas mi uzmyslowili jego skutki uboczne...ale jak miałem ataki bólu to było mi obojętnie co wezmę...byle przestało boleć....czekałem na łóżko w szpitalu 7 miesiecy...wiec przez ten cały czas brałem ketonal...

masterdark
Początkujący ✽✽
Posty: 258
Rejestracja: 24 wrz 2018, 14:04
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: śląskie

Re: Asamax

Post autor: masterdark » 14 paź 2019, 22:26

Od półtora tygodnia biorę asamax, konsystencja stolca się jak na razie poprawiła, jest prawie normalna, delikatnie tylko biegunkowa, jest też jak na razie znacznie mniej "ropośluzu" w stolcu i czasem mniej niż 5 wypróżnień w ciągu dnia, a przedtem co chwilę coś leciało.
Są jednak też konsekwencje, prawie niebiegunkowa konsystencja stolca sprawia, że trudniej przechodzi on przez jelito (nie wiem, czy jeśli jest jakieś przewężenie zapalne w jelicie grubym, to asamax powinien sobie z tym poradzić, czy raczej nie). Mniej niż 5 wypróżnień w ciągu dnia sprawia, że dużo stolca zalega w jelicie i powoduje "rozrywające" pobolewanie. Ale muszę póki co zostać przy tym wariancie, bo mogę w razie konieczności dłużej funkcjonować poza domem.

Cripple
Debiutant ✽
Posty: 27
Rejestracja: 07 lis 2011, 15:59
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia

Re: Asamax

Post autor: Cripple » 14 paź 2020, 19:39

Cześć,
Też macie problem z zakupem asamaxu? Obskoczyłem z kilkanaście aptek i nigdzie nie mają leku w tabletkach.
Remisja od 11.2011

Orchidea
Debiutant ✽
Posty: 2
Rejestracja: 21 sty 2024, 13:03
Choroba: nie ustalono
województwo: mazowieckie

Re: Asamax

Post autor: Orchidea » 22 sty 2024, 16:47

Nie wiem czy ktoś tu zagląda. Biorę Asamax 4x2 tab po 500.Dopiero początek leczenia.
Mam bóle od ewkego górnego nadbrzusza do prawego łącznie ze wzdęciem.Stolce już bez biegunki.
Do tego biorę sanprobi lactoferyne .Czy te bóle i wzdęcia miną? Wizyta u gastro w połowie lutego.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Asamax”