salofalk refundacja

Preparat jest wskazany do stosowania:
- w przypadku wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, zarówno w fazie zaostrzenia jak i w zapobieganiu nawrotom
- w chorobie Leśniowskiego i Crohna, w fazie zaostrzenia

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
witek36
Debiutant ✽
Posty: 34
Rejestracja: 06 lut 2008, 17:24
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

salofalk refundacja

Post autor: witek36 » 01 lut 2009, 18:28

Wlasnie wyczytalem, nowe zasady refundacji lekow na cu i cd, to jakas paranoja salofalk za 3,20 na cd sie nalezy,a na cu nie :mad: ludzie my jestesmy od macochy
Leczenie biologiczne nam sie tez nie nalezy o co tu chodzi .... sam juz nie wiem :smutny:

witek36
Debiutant ✽
Posty: 34
Rejestracja: 06 lut 2008, 17:24
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Re: salofalk refundacja

Post autor: witek36 » 01 lut 2009, 19:07

No ja jednak wyczytalem ze wszystko , ale nie salofalk i pentaza

[ Dodano: 01-02-2009 ]
Mam nadzieje ze sie myle !!!!!!!!!!!

witek36
Debiutant ✽
Posty: 34
Rejestracja: 06 lut 2008, 17:24
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Re: salofalk refundacja

Post autor: witek36 » 01 lut 2009, 19:21

Jak znam zycie to nie blad ,pisze dokladnie i gdzie tu sprawiedliwosc jest , przyjdzie nam oszukiwac :wink:

[ Dodano: 01-02-2009 ]
Moze beda nam wykupywac leki chorzy na cd ??? :lol:

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: salofalk refundacja

Post autor: Mamcia » 01 lut 2009, 19:56

Napisałam protest i prosiłam o wsparcie. Ilu z was napisało protest kiedy był na to czas???
Czy ktoś przygotował projekt pisma?
Pentasy w tabletkach miało niebyć, ale slofalk tak. Zamiast jojczyć to proszę zabrać się do działania. Ci co się narobili, aby wywalczyć coś dla nas wszystkich nie usłyszeli dziękuję.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

witek36
Debiutant ✽
Posty: 34
Rejestracja: 06 lut 2008, 17:24
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Re: salofalk refundacja

Post autor: witek36 » 01 lut 2009, 20:09

To nie jest tak , ze nie jestesmy wdzieczni, przeciez to bardzo wiele , tylko boli mnie to ze cu dla ministerstwa zdrowia jest inna choroba niz cd , a tak wogole to ja nic nie wiedzialem o tej akcji byc moze dlatego ze z zalozenia nie licze na pomoc naszego panstwa :smutny:

[ Dodano: 01-02-2009 ]
Oczywiscie to jest gadanie chorego czlowieka ktory wyczerpal juz mozliwosc podleczenia swojej choroby dostepnymi srodkami :wink:

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: salofalk refundacja

Post autor: Mamcia » 01 lut 2009, 20:26

Bo to są dwie różna choroby i leczenie CD jest dla lekarzy większym wyzwaniem.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

witek36
Debiutant ✽
Posty: 34
Rejestracja: 06 lut 2008, 17:24
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Re: salofalk refundacja

Post autor: witek36 » 01 lut 2009, 20:49

Pewnie masz racje ,ale dla kazdego chorego jego choroba jest najwazniejsza i jakos z moja lekarze tez sobie rady nie daja

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: salofalk refundacja

Post autor: obyty.z.cu » 01 lut 2009, 21:13

witek36 pisze:ale dla kazdego chorego jego choroba jest najwazniejsza i jakos z moja lekarze tez sobie rady nie daja
nie wszystko jest takie proste,diagnozowanie to jedno, dobranie lekow to drugie, chec wspolpracy chorego to jeszcze cos innego.Czesto sie tak dzieje, ze dostaje leki i albo wykupi, albo nie, albo je bierze ciagle (w naszych chorobach musi), albo przestaje jak sie poprawia.Nie wspominam, o tym, ze wielu niewykupuje lekow, ze wzgledu na kase, i tu wlasnie dochodzimy do sedna sprawy, czekamy na refundacje, a minister nie podpisuje listy bo walczy z Tuskiem, znaczy z kryzysem.
Jak sie do tego doczyta to co pisza-mowia media, ze "jak na razie" rent i emerytur nie obniza.....to naprawde strach sie bac !
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

witek36
Debiutant ✽
Posty: 34
Rejestracja: 06 lut 2008, 17:24
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Re: salofalk refundacja

Post autor: witek36 » 01 lut 2009, 21:44

Teraz to mozna wszystkie winy tego swiata zwalic na kryzys , a nasz kraj podobno mial ominac :lol:

[ Dodano: 01-02-2009 ]
a moze lepiej zaplakac :oops:

[ Dodano: 01-02-2009 ]
Jestem ciekaw jaka liste by podpisala pani minister jak by byla chora na cu :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika
Grzyb333
Doświadczony ❃
Posty: 1075
Rejestracja: 10 mar 2008, 13:49
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: salofalk refundacja

Post autor: Grzyb333 » 22 lut 2009, 00:33

Z pewnych powodów musiałem zmienić SulfasalazinEN na inny lek. Lekarka zaproponowała mi salofalk na próbę, przepisała i zaznaczyła w odpowiednim polu literkę "P" na recepcie. Aptekarka poklikała w swoim kompie i oświadczyła mi, że nie ma zniżki na salofalk przy chorobach przewlekłych, no i zapłaciłem prawie 70 zł za dwa związane szarą gumką opakowania czopków. :smutny:
GrzybaBlog - http://graforoman.wordpress.com/ Darwin się mylił. Ja nie pochodzę od małpy. Ja pochodzę od Purchawki :E

Awatar użytkownika
Marta27
Debiutant ✽
Posty: 26
Rejestracja: 06 maja 2009, 16:19
Choroba: CD
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: salofalk refundacja

Post autor: Marta27 » 06 maja 2009, 23:43

Ja mam CD i za Salofalk też płacę kolo 35 zł za opakowanie 50 sztuk 500mg i pierwsze słysze, że jest refundowany...
Marta27

"I w ciężkiej chorobie tkwi dobro. Kiedy ciało słabnie, silniej czuje się duszę."- Lew Tołstoj

Awatar użytkownika
Marta27
Debiutant ✽
Posty: 26
Rejestracja: 06 maja 2009, 16:19
Choroba: CD
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: salofalk refundacja

Post autor: Marta27 » 07 maja 2009, 00:05

No to chociaż trochę mniej...Żabusia przywróciłaś mi optymizm, przynajmniej na chwilę:)
Marta27

"I w ciężkiej chorobie tkwi dobro. Kiedy ciało słabnie, silniej czuje się duszę."- Lew Tołstoj

Awatar użytkownika
Iuppiter
Debiutant ✽
Posty: 45
Rejestracja: 06 sty 2008, 11:23
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: salofalk refundacja

Post autor: Iuppiter » 07 maja 2009, 08:00

Ja kupowałam Salofalk cztery dni temu (literka P na recepcie) zapłaciłam 40 zł za dwa opakowania 500 (połowa ceny). Apropo mam znajomego w hutrowni leków zamawia mi 10 opakowań Salofalku (brak w aptekach). Jeśli ktoś mieszka w Poznaniu i potrzebuje to mogę sie podzielić :wink:

Awatar użytkownika
Ania406
Doświadczony ❃
Posty: 1354
Rejestracja: 02 cze 2008, 23:22
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Znienacka

Re: salofalk refundacja

Post autor: Ania406 » 10 maja 2009, 01:46

babeczka w aptece rzekla mi, ze salofalk w czopkach jest refundowany na wieksza kwote niz ten w tabletkach. ot i roznica. ja poki co podziekuje za pakowanie w siebie czopkow i wydam jednak troche wiecej na tabletki (choc i tu pare zlotych roznicy jest).
Care for life and physical health, with due regard for the needs of others and the common good, is concomitant with respect for human dignity.

Awatar użytkownika
Grzyb333
Doświadczony ❃
Posty: 1075
Rejestracja: 10 mar 2008, 13:49
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: salofalk refundacja

Post autor: Grzyb333 » 10 maja 2009, 10:34

Ja miesiąc temu zapłaciłem 6.40 za dwa opakowania Salofalk 500. :mrgreen:
GrzybaBlog - http://graforoman.wordpress.com/ Darwin się mylił. Ja nie pochodzę od małpy. Ja pochodzę od Purchawki :E

Zablokowany

Wróć do „Salofalk”