bóle brzucha przy salofalku

Preparat jest wskazany do stosowania:
- w przypadku wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, zarówno w fazie zaostrzenia jak i w zapobieganiu nawrotom
- w chorobie Leśniowskiego i Crohna, w fazie zaostrzenia

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
morfi
Początkujący ✽✽
Posty: 204
Rejestracja: 20 cze 2007, 23:35
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

bóle brzucha przy salofalku

Post autor: morfi » 01 gru 2007, 07:15

Myślałam,że gdy zacznę brać leki to dolegliwości Crohna (w moim przypadku akurat ból w prawej stronie brzucha) ustąpią. Co prawda Salofalk biorę dopiero około dwóch tygodni, ale ciągle odczuwam ból. Nie zawsze jest on silny, ale np ostatnio zauważyłam,że przebudzam się (pewnie z tego powodu) w nocy. Kiedy leżałam w szpitalu podawali mi Pentase, po której raczej nic mnie nie bolało ... Czy to może oznaczać,że Salofalk na mnie nie działa i ze lepsza jest Pentasa? Czy takie bóle brzucha muszą być i nic sie na to nie poradzi ?
Biorę: Pentasa 500mg (2/0/2)-zmniejszona z 6 tabletek od 13.12.08r.; 50mg Azathioprine (2/0/0), Trilac (1/0/0), Biofer (1/0/0), kwas foliowy 15mg (1/0/0), Omega3 (1/0/0)

Awatar użytkownika
megi_25
Aktywny ✽✽✽
Posty: 640
Rejestracja: 17 lut 2007, 13:11
Choroba: CD u partnera
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: bóle brzucha przy salofalku

Post autor: megi_25 » 01 gru 2007, 10:16

Trudno odpowiedzieć na to pytanie. Ja nie jestem ekspertem. Może rzeczywiście lepiej organizm reagowal na Pentasę. A jakie masz wyniki krwi? Może to jakieś lekkie zaostrzenie i sam salofalk nie wystarczy.
Trudno powiedzieć.
Na pewno ktoś mądry zaraz Ci odpowie.
Pozdrawiam
Megi
Żona Crohnowca mama urwisów Wiktora i Wojtka :-)))
Mąż: Leki: BRAK,po humirze dwa lata remisji endoskopowej teraz nawrót !!!!!

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: bóle brzucha przy salofalku

Post autor: ranka » 01 gru 2007, 13:20

jesli masz bole brzucha i zauwazylas ze to w zwiazku z lekiem to przeciez nic nie stoi <chyba> na przeszkodzie bys zmienila na Pentase.
Obrazek

Awatar użytkownika
morfi
Początkujący ✽✽
Posty: 204
Rejestracja: 20 cze 2007, 23:35
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: bóle brzucha przy salofalku

Post autor: morfi » 01 gru 2007, 13:31

Wyniki nie są chyba takie złe ...

WBC 5.90 K/uL
HGB 12.2 G/Dl
HCT 36.6 %
RBC 4.50 M/ul
PLT 273 K/uL
Kreatynina 0.6 mg/dL
Sód 137 mmol/L
Potas 4.00 mmol/L
Chlor 106.4

TBIL 0.7 mg/dL
AST 14 IU/L
ALT 16 IU/L
CRP 1.1 Mg/dL

Wydaje mi się,że to nie zaostrzenie, ponieważ chyba znacznie gorzej bym sie czuła (ale tak naprawde nie wiem, bo o chorobie wiem od niedawna i nigdy nie mialam takich objawow jak np. biegunka) Byc moze za bardzo teraz wsluchuje sie w siebie i za bardzo sie tym wszystkim przejmuje, dlatego jest tak, a nie inaczej :neutral: :razz: Za bardzo zwracam uwage na kazdy odzew moich jelit ;) W tym momencie np jest wszystko super, mimo ze niedawno zjadlam duze kremowe ciacho ;) :razz:


Edit:
Do czasu wizyty u lekarza bede brac ten salofalk,a jezeli bole beda sie powtarzac, to zapytam go o Pentase ;)
Biorę: Pentasa 500mg (2/0/2)-zmniejszona z 6 tabletek od 13.12.08r.; 50mg Azathioprine (2/0/0), Trilac (1/0/0), Biofer (1/0/0), kwas foliowy 15mg (1/0/0), Omega3 (1/0/0)

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: bóle brzucha przy salofalku

Post autor: ranka » 01 gru 2007, 15:42

wyniki dobre. :)
moze troszke lepioej by bylo jakby hematokryt i hemoglobina bylyby ciut wyzsze ale ogolnie ejst dobrze.
Obrazek

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: bóle brzucha przy salofalku

Post autor: Mamcia » 01 gru 2007, 20:03

Dobór mesalazyny zależy od umiejscowienia zmian oraz od pH. Salofalk rozpuszcza się w pH 6. Jeśli osoba, któr ma zamiany w okolicy kątniczo krętniczej a jakiś powodów ma tam pH niższe to salofalk możę się nie rozpuśczczać i wtedy nie działa. Znam osoby z CU, które znajdowały całe tabletki w kale. Jest to jeden z niewielu przypadków, kiedy zalecana jest pentasa. Jeśli wcześniej na ciebie działała to mozę warto powiedzieć o tym lekarzowi i spróbować zmienić lek. Jest zdecydowanie droższy, ale czasem warto.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Zablokowany

Wróć do „Salofalk”