Salofalk, Sulfasalazin a tabletki antykoncepcyjne

Preparat jest wskazany do stosowania:
- w przypadku wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, zarówno w fazie zaostrzenia jak i w zapobieganiu nawrotom
- w chorobie Leśniowskiego i Crohna, w fazie zaostrzenia

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
alicjazz
Debiutant ✽
Posty: 18
Rejestracja: 10 lip 2006, 08:42
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Toruń

Re: Salofalk, Sulfasalazin a tabletki antykoncepcyjne

Post autor: alicjazz » 17 kwie 2007, 18:02

A czy wiecie dlaczego np leku Yasmin nie można przyjmować, dgy ma się zdiagnozowane CU?

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: Salofalk, Sulfasalazin a tabletki antykoncepcyjne

Post autor: ranka » 17 kwie 2007, 18:43

a nie mozna?
Obrazek

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Salofalk, Sulfasalazin a tabletki antykoncepcyjne

Post autor: Mamcia » 17 kwie 2007, 18:45

Podczas stosowania złożonych doustnych środków antykoncepcyjnych obserwowano nasilenie się choroby Leśniowskiego i Crohna, a także wrzodziejącego zapalenia jelita grubego
Ciężkie objawy działań niepożądanych: zaburzenia zakrzepowo-zatorowe naczyń żylnych lub tętniczych, nadciśnienie tętnicze, nowotwory wątroby, wystąpienie lub nasilenie chorób, których związek ze stosowaniem doustnych hormonalnych środków antykoncepcyjnych nie został rozstrzygnięty: choroby Leśniowskiego i Crohna, wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, porfirii, tocznia rumieniowatego układowego
To z indeks leków. Poza tym zwiększa ryzyko wystąpienia choroby zakrzepowo-zatorowej oraz wpływa na funkcje wątroby.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: Salofalk, Sulfasalazin a tabletki antykoncepcyjne

Post autor: ranka » 17 kwie 2007, 19:09

no tak ale tak naprawde wplyw na funkcje wątroby czy na układ naczyniowy to nie tylko z chorobą Crohna czy CU.Rownie dobrze moze byc u osob pierwotnie zdrowych.Przynajmniej ja to zauwazylam.Moim zdaniem jesli osoba chora na NZJ bierze antykoncepty a czuje sie dobrze,regularnie sie kontrolując nie posiada złych wyników to mozna takowe stosowac.
Obrazek

alicjazz
Debiutant ✽
Posty: 18
Rejestracja: 10 lip 2006, 08:42
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Toruń

Re: Salofalk, Sulfasalazin a tabletki antykoncepcyjne

Post autor: alicjazz » 17 kwie 2007, 19:32

ok, powinnam czytać uważniej ulotki...Jest tak:

Przed rozpoczęciem przyjmowania preparatu Yasmin należy poinformować lekarza o występowaniu poniższych chorób. Należy zwrócić się do lekarza, gdy choroby te nasilają się podczas stosowania preparatu Yasmin. (...) Lekarz może doradzić odstawienie preparatu Yasmin i zalecić inną metodę zapobiegania ciąży.

Należy poinformować lekarza:

Jeżeli występuje:

(...)
choroba Crohna lub wrzodziejące zapalenie jelita grubego (przewlekłe choroby zapalne jelit),
(...)

tak jest napisane w informacji o Yasminie.
Czyli jednym słowem można go przyjmować, ale trzeba obserwować czy nie dzieje się coś złego.

posty zlaczylem
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2007, 02:47 przez alicjazz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
inkaska
Aktywny ✽✽✽
Posty: 645
Rejestracja: 31 sie 2004, 10:55
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź, CU

Re: Salofalk, Sulfasalazin a tabletki antykoncepcyjne

Post autor: inkaska » 17 kwie 2007, 19:40

dzieki za odpowiedz!
ja aktualnie od roku mam remisje, chociaz wiem ze moje bebechy gdzies tam nadal czasami sie buntuja....
pojutrze ide do ginekologa zmienic tabletki - bo Diane coraz gorzej na mnie wplywa....zobaczymy co mi przepisze.....poki co nie biore zadnych lekow na CU, tak juz od roku....aha najwazniejsze - pozdraiwam wszystkich, bo dawno sie nie logowałam...az wstyd :oops:
cos byc musi do cholery za zakretem;)

alicjazz
Debiutant ✽
Posty: 18
Rejestracja: 10 lip 2006, 08:42
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Toruń

Re: Salofalk, Sulfasalazin a tabletki antykoncepcyjne

Post autor: alicjazz » 17 kwie 2007, 19:48

to można tak po prostu przez rok nic nie brać?
Ja też kiedyś przez długi czas niczego nie brałam bo nie miałam żadnych "przykrości", ale lekarz mnie okrzyczał. Teraz mam Pentase co drugi dzień.

Awatar użytkownika
inkaska
Aktywny ✽✽✽
Posty: 645
Rejestracja: 31 sie 2004, 10:55
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź, CU

Re: Salofalk, Sulfasalazin a tabletki antykoncepcyjne

Post autor: inkaska » 17 kwie 2007, 20:08

powiem tak ze jak odstawialm nie bylo najlepeij, nawet mialam maly kryzys, ale jakos tak powoli odrzucalam wszystkie leki - zwlaszcza jak kiedys pisalam - nie cierpie polykac lekow...i powoli wszystko zaczelo sie uspokajac...a lekarka jedna moja powiedziala ze czasami dobrze zrobic oddech od wszystkiego, bo organizm sie przyzwyczaja do lekow i i tak coraz mniej na nie reaguje....
cos byc musi do cholery za zakretem;)

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: Salofalk, Sulfasalazin a tabletki antykoncepcyjne

Post autor: ranka » 17 kwie 2007, 20:21

jednym slowem mozna bo Yasmin jesli chodzi o dzialanie na jelita ,niczym sie nie rozni od innych tabletek,tylko trzeba po prostu ostroznie i kontrolowac.osobiscie,przyjmowalam tabletki i w niczym mi nie zaszkodzily.
Obrazek

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Salofalk, Sulfasalazin a tabletki antykoncepcyjne

Post autor: Mamcia » 17 kwie 2007, 21:05

Yasmin jest preparatem złożonym i z tego co wiem, a tu moja wiedza jest nikła, to preparaty składające się z jednego chormonu mogą być bezpieczniejsze.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: Salofalk, Sulfasalazin a tabletki antykoncepcyjne

Post autor: ranka » 17 kwie 2007, 21:30

preparaty skladajace sie z jednego hormonu czyli tzw. mini pills przepisuje sie glownie kobietom karmiacym.oczywiscie mozna je stosowac u kobiet nie karmiacych jednak ich wada jest to ze trzeba rygorystycznie przestrzegac godziny ich przyjecia.
Yasmin jest dosc nowoczesnycm preparatym a glowna zaleta jest to ze posiada mozliwosc dzialania antyandrogennego,swego czasu powstala koncepcja aby wycofywac Diane na rzecz Yasmin.Ale z tego co wiem to Diane dalej funkcjonuje gdyz jest tania,no i jest to lek zarejestrowany do leczenia zmian skórnych a nie jako lek antykoncepcyjny.
Obrazek

alicjazz
Debiutant ✽
Posty: 18
Rejestracja: 10 lip 2006, 08:42
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Toruń

Re: Salofalk, Sulfasalazin a tabletki antykoncepcyjne

Post autor: alicjazz » 18 kwie 2007, 11:21

Jest dokładnie tak jak mówisz ranka.
Yasmin oprócz Diane jest chyba jedynym środkiem, który pomaga rozwiązać problemy z cerą.

Zablokowany

Wróć do „Salofalk”