brak Salofalku

Preparat jest wskazany do stosowania:
- w przypadku wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, zarówno w fazie zaostrzenia jak i w zapobieganiu nawrotom
- w chorobie Leśniowskiego i Crohna, w fazie zaostrzenia

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Edytamm
Debiutant ✽
Posty: 10
Rejestracja: 05 paź 2012, 18:36
Choroba: CD u dziecka
województwo: śląskie
Lokalizacja: śląsk

Re: brak Salofalku

Post autor: Edytamm » 08 gru 2014, 15:53

mam 2 opakowania salofalku 500 ważne 07.2015 mój syn może brać niestety tylko Pentasę, chętnie oddam tylko proszę o adres do wysłania. Jeżeli w ogóle ktoś będzie chętny, a zgłosi się więcej niż jedna osoba to wysyłam do pierwszego, kto się zgłosi.

Edytamm
Debiutant ✽
Posty: 10
Rejestracja: 05 paź 2012, 18:36
Choroba: CD u dziecka
województwo: śląskie
Lokalizacja: śląsk

Re: brak Salofalku

Post autor: Edytamm » 01 sty 2015, 19:59

Sprawa nieaktualna.

Glutencja
Debiutant ✽
Posty: 1
Rejestracja: 12 maja 2015, 15:22
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Wawa

Re: brak Salofalku

Post autor: Glutencja » 12 maja 2015, 15:25

Hej :)
Czy ktoś z was orientuje się gdzie mogę kupić Salofalk w tym momencie w Warszawie? Najlepiej okolice Kabat.
Próbuje dodzwonić się na Wołoską, ale niestety nie odbierają już któryś raz z rzędu, a przejazd dla mnie w tamte rejony to nie lada wyprawa :)
:wink:

Awatar użytkownika
alate
Moderator
Posty: 862
Rejestracja: 23 wrz 2014, 18:28
Choroba: CD
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Starachowice

Re: brak Salofalku

Post autor: alate » 12 maja 2015, 16:47

kolejny już raz oferuję Salofalk
niby problem z dostępnością, a nikt nie chce
szkoda , żeby się zmarnował, to nieekologiczne :roll:
Glutencja,
mam prawie 2 pełne opakowania(dokładnie 88 tabletek) Salofalk 500mg(Mesalazinum)
prod.Dr falk Fharma GmbH, Freiburg, Niemcy
ważny do 12.2016
u mnie zalega bezczynnie, stwierdzona nietolerancja
dam za free, pokryjesz tylko koszty przesyłki
a jak chcesz, to umówimy się na odbiór w niedzielę w Warszawie(będę na obchodach, na Wołoskiej
ewent.Bemowo)
Crohn ? Z tym da się żyć !

Anonymous_13ece955

Re: brak Salofalku

Post autor: Anonymous_13ece955 » 12 maja 2015, 18:52

Glutencja,
+100 do coolerstwa za nick :cool2:

greg008
Debiutant ✽
Posty: 28
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:43
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
miasto: Wrocław

Re: brak Salofalku

Post autor: greg008 » 13 maja 2015, 05:34

tez doswiadczylem tego problemu z dostępnością, po dostaniu recepty tydzien temu we wszystkich aptekach uslyszalem ze niestety od jakiegos czasu wszystkie hurtownie nie nie maja i nie wiadomo kiedy bedzie i jedyna nadzieja to dostac gdzies gdzie maja zapasy na szczescie jedna apteka po tygodniu startan wkoncu załatwila mi jedno opakowanie . Najgorsze jest to ze nie wiadmo kiedy znowu bedzie normalnie i co jest przyczyna mam nadzieje ze dostawy wróca do normy bo jak nie to załamać sie idzie. Tym bardziej ze to jedyna rzecz która była w stanie mi pomóc w zaostrzeniach... jesli ktos bedzie wiedzial skad ten problem z dostapnoscią i kiedy ten "kryzys" będzie zazegnany, bede wdzieczny za info

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: brak Salofalku

Post autor: obyty.z.cu » 13 maja 2015, 15:08

greg008 pisze:jesli ktos bedzie wiedzial skad ten problem z dostapnoscią i kiedy ten "kryzys" będzie zazegnany, bede wdzieczny za info
problem znany,leki zamiast w aptekach być sprzedawane trafiają za granicę,bo tam drożej.
Biznes właścicieli aptek ważniejszy niż chorzy..
Jedną aptekę za to zamykają,a kilka następnych podejmuje "temat".
To nieuczciwość,ale system za mało wydolny na sprawdzanie i egzekwowanie.
Liczy się jak wszędzie...kasa.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

karolek0303
Początkujący ✽✽
Posty: 321
Rejestracja: 17 cze 2014, 19:07
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Wieluń

Re: brak Salofalku

Post autor: karolek0303 » 13 maja 2015, 15:25

z tego co się orientuje ktoś w dziale powitań pisał,ze dostał bez problemu u siebie w aptece. Może warto przekopać dział w poszukiwaniach. Ja nawet ostatnio 3 ostatnie wlewki dorwałęm,a o tabletkach to juz nie ma co marzyć.
3x2 Asamax, Aza 50mg, czopki/wlewki Salofalk

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: brak Salofalku

Post autor: obyty.z.cu » 13 maja 2015, 15:35

karolek0303 pisze:Ja nawet ostatnio 3 ostatnie wlewki dorwałęm,
muszę przyznać że wlewek mam i to dużo,bo jakoś mam problem z ich aplikowaniem do kikuta... :oops:
bez problemy kupiłem je w aptece szpitalnej w Poznaniu.
Czopki Salofalku 1 g to jednak problem z zakupem,tylko jedna apteka w Lesznie nimi dysponuje z swojej sieci.Inne nawet nie chcą dzwonić po swoich hurtowniach bo brak od dawna.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: brak Salofalku

Post autor: Mamcia » 13 maja 2015, 20:16

Może do kikuta lepsze byłyby czopki.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Mierzej
Debiutant ✽
Posty: 15
Rejestracja: 21 cze 2011, 12:47
Choroba: CD
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: brak Salofalku

Post autor: Mierzej » 14 maja 2015, 17:20

Problem jest i raczej nie szybko mu zażegnamy. Polski rząd już opracował ustawę ograniczającą wywóz leków, ale nie chcą jej przyjąć rządy członków Unii Europejskiej (szczególnie Wlk. Brytanii). I tak koło się zamyka.

U mnie sprawa w Kielcach wygląda podobnie, ale załatwiłem sobie sprowadzenie leków z Niemiec. Kierownik apteki jest na tyle życzliwy, że mi je sprowadza po cenie polskiej. Wada to czas oczekiwania, który oscyluje w granicach 6 tygodni. I nie zawsze wiadomo, czy apteki w Niemczech zgodzą się na takie warunki. Więc sprawa jest napięta.

Pentasa nie działa, jak powinna. Asamax rozpuszcza się w jelicie grubym, a ja mam stan zapalny na końcu cienkiego. I alternatyw nie ma. Więc suma summarum trzeba się leczyć biologią albo zdychać.

P.S. Siła umysłu i pozytywne nastawienie dają drugie tyle albo więcej, co leki ;) Uwierzcie w siebie :)
"Poczuj się jak Gigant, jak milion dolarów w jednej osobie" - moja dewiza życiowa...

Awatar użytkownika
palula88
Początkujący ✽✽
Posty: 278
Rejestracja: 18 gru 2013, 13:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: małopolskie

Re: brak Salofalku

Post autor: palula88 » 27 maja 2015, 11:57

Jakies zmiany z dostepnoscia Salofalku?
Imuran 100mg

Awatar użytkownika
senior Martinez
Początkujący ✽✽
Posty: 146
Rejestracja: 24 mar 2006, 13:54
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: brak Salofalku

Post autor: senior Martinez » 27 maja 2015, 15:04

W Krakowie sytuacja wygląda podobnie. Salofalk 500mg w tabletkach praktycznie nie występuje w aptekach. Ja dostaję receptę na dwa opakowania(2x50 tbl.) i w zasadzie nigdy nie udaje mi się kupić tych dwóch opakowań. Po obdzwonieniu wielu(czasem kilkunastu) aptek trafiam jedno opakowanie i jestem szczęśliwy, że mi się udało. Potem od razu do lekarza po receptę i cyrk zaczyna się od nowa. Kompletna paranoja :evil:

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: brak Salofalku

Post autor: obyty.z.cu » 27 maja 2015, 15:36

senior Martinez pisze:Ja dostaję receptę na dwa opakowania(2x50 tbl.)
pomijając fakt że jest kłopot z tabletkami,to nie rozumiem czemu bierzesz tylko 1 receptę na 2 opakowania ?
Przecież lekarz może wypisać leki na 90 dni (albo 120_teoretycznie) jako zapas,czyli 90 dni x min 4 tabletki (wg przepisanego dawkowania na dzień), to jest...dużo więcej.
No i recept też może wypisać więcej,wystarczy że na recepcie zaznaczy datę realizacji np: wpisując konkretną datę realizacji od dnia ..np. po 2 miesiącach.
Oczywiście recepty na ten lek na osobnych receptach niż inne leki.
żeby nie blokować wykupu innych leków.
To przecież podstawa.
No i jeszcze po co chodzić do lekarza po takie recepty.Rodzinny ma opinie specjalisty,a tam opisana diagnoza i podawane leki w tym refundacja.Wystarczy zostawić w rejestracji Poradni kartkę z potrzebnymi lekami i odebrać wypisane leki za dzień czy jak pasuje.
Inna sprawa,że Lekarz POZ może też sam przepisywać inne leki na zdiagnozowaną chorobę ,nie zależne od przepisanych,no bo chorowanie to nie lista życzeń ,ale reagowanie na aktualny stan.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
senior Martinez
Początkujący ✽✽
Posty: 146
Rejestracja: 24 mar 2006, 13:54
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: brak Salofalku

Post autor: senior Martinez » 27 maja 2015, 16:13

Oczywiście, że może co nie jest równoznaczne, że chce. Na szczęście nie chodzę do specjalisty tylko do lekarza pierwszego konfliktu, który jest tzw. lekarzem rodzinnym i ma swój gabinet, gdzie przyjmuje on jako szef i ma kilku innych pomniejszych lekarzy. Ci jego "podwładni" nie są skłonni wystawiać recept w ten sposób a żeby dostać się do "głównego" lekarza w gabinecie, to trzeba mieć bez mała chody u rejestratorek a i on niechętnie korzysta z możliwości wystawiania recept w ten sposób.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Salofalk”