brak Salofalku

Preparat jest wskazany do stosowania:
- w przypadku wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, zarówno w fazie zaostrzenia jak i w zapobieganiu nawrotom
- w chorobie Leśniowskiego i Crohna, w fazie zaostrzenia

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
palula88
Początkujący ✽✽
Posty: 278
Rejestracja: 18 gru 2013, 13:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: małopolskie

Re: brak Salofalku

Post autor: palula88 » 21 paź 2014, 12:47

Potrzebuje salofalk 500 w tabletkach, czy ktos sie orientuje gdzie w Krakowie go kupie bo u mnie w miescie w ogole nie ma...
Imuran 100mg

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Posty: 1053
Rejestracja: 16 lut 2008, 18:49
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: brak Salofalku

Post autor: kasia38 » 21 paź 2014, 23:38

wczoraj w swojej aptece pytałam i pani powiedziała, że już jest. Jeśli chcesz możesz podesłać receptę i mogę wysłać. Już tak Salofalk wędrował kiedyś,do mnie z Krakowa, a ode mnie nad morze :)
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Awatar użytkownika
palula88
Początkujący ✽✽
Posty: 278
Rejestracja: 18 gru 2013, 13:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: małopolskie

Re: brak Salofalku

Post autor: palula88 » 22 paź 2014, 22:46

kasia38, pani w aptece miala racje pytalam ponownie dzis i faktycznie juz jest dostepny w hurtowni :). Dziekuje za dobre intencje :)
Imuran 100mg

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽
Posty: 652
Rejestracja: 09 lis 2013, 21:02
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Radomsko

Re: brak Salofalku

Post autor: ulka1986 » 04 lis 2014, 07:56

Ja właśnie mam zacząć przygodę z salofalkiem w tabsach wcześniej miałam wlewki, myślałam że będzie bardziej dostepny a tu proszę 11 aptek i nie ma w hurtowniach też pustki, załamać się można
sulfalazin en 2x2tab, ortanol w razie potrzeby,folio,tran,wit b kompleks,pentasa2x1gr(czopki) wymienne na salofalk 4g/60 ml(wlewka na noc)

Bądź takim typem człowieka,że gdy rano wstajesz, twoja stopa dotyka podłogi, diabeł w piekle mówi "O k... wstał"

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Posty: 1053
Rejestracja: 16 lut 2008, 18:49
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: brak Salofalku

Post autor: kasia38 » 04 lis 2014, 13:01

tydzień temu w W-wie tez nie było. Mnie się udało kupić u siebie ostatnie 7 opakowań, choć miałam zapisane 10. No i pani powiedziała, że jednak też są braki w hurtowni
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Posty: 1053
Rejestracja: 16 lut 2008, 18:49
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: brak Salofalku

Post autor: kasia38 » 04 lis 2014, 13:01

tydzień temu w W-wie tez nie było. Mnie się udało kupić u siebie ostatnie 7 opakowań, choć miałam zapisane 10. No i pani powiedziała, że jednak też są braki w hurtowni
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽
Posty: 652
Rejestracja: 09 lis 2013, 21:02
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Radomsko

Re: brak Salofalku

Post autor: ulka1986 » 09 lis 2014, 00:25

No wiec tak w związku z tym że jak zwykle nie ma nigdzie salofalku zadzwoniłam do p. ANI która jest odpowiedzialna za dystrybucję regionalną ( łódzkie) i usłyszałam że w tym roku produkty salofalk nie będą już dostępne wcale, najbliższe zamówienia będą realizowane po nowym roku.
Wiec zostaje mi pentasa która działa w całym przewodzie a nie jest mi to potrzebne i w dodatku jest droga, albo zostać przy sulfie i czekać na cod że kotnica sama się wyleczy i utrzyma w remisji. No cóż tylko się leczyć... :mad:
sulfalazin en 2x2tab, ortanol w razie potrzeby,folio,tran,wit b kompleks,pentasa2x1gr(czopki) wymienne na salofalk 4g/60 ml(wlewka na noc)

Bądź takim typem człowieka,że gdy rano wstajesz, twoja stopa dotyka podłogi, diabeł w piekle mówi "O k... wstał"

darecki
Debiutant ✽
Posty: 27
Rejestracja: 06 maja 2007, 20:33
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: lodz ,krakow

Re: brak Salofalku

Post autor: darecki » 01 gru 2014, 13:58

Problem z salofalkiem jest od kilku miesięcy w Łodzi. Dzwoniłem do różnych hurtowni, lecz tabletek brak. Najprawdopodobniej problem tkwi na poziomie ministerialnym w instytucjach odpowiedzialnych za refundację tego leku. Hurtownie by zamawiały oczywiście, bo chcą zarobić, jednak problem jest z refundacji. Muszą być jakieś odgórne decyzje ztym związane.
Ja się zastanawiam, gdzie są wszelkie organizacje typu J-elita itp. Problem z salofalkiem powraca bardzo często, nie jest to nowa sytuacja.
Może wspólnymi siłami coś osiągniemy. Piszmy maile, dzwońmy do isntytucji odpowiedzialnych za zaopatrzenie w leki.

darecki
Debiutant ✽
Posty: 27
Rejestracja: 06 maja 2007, 20:33
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: lodz ,krakow

Re: brak Salofalku

Post autor: darecki » 01 gru 2014, 14:10

Telefonowałem do NFZ z którego odesłano mnie do Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego. Do łódzkiego to nr 42 630 21 71 , 42 630 21 79 mnie się narazie nie udało dodzwonić, może Wam się uda. Jeżli się dodzwonię lub zasięgnę innej informacji, oczywiście napiszę.

darecki
Debiutant ✽
Posty: 27
Rejestracja: 06 maja 2007, 20:33
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: lodz ,krakow

Re: brak Salofalku

Post autor: darecki » 01 gru 2014, 14:51

Dodzwoniłem się i sprawa wygląda następująco. Jeżeli pójdziecie do apteki i w niej nie będzie salofaklu poproście a nawet nalegajcie, żeby apteka przesłała informację o braku leku do Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego, drogą mailową. Wojewódzki Inspektorat mając te wiadomości zgłosi je do Głownego Inspektoratu, który ma większe uprawnienia.
Także moi drodzy, pójdzmy do aptek z tą informacją, jak będzie dużo interwencji nie będzie można tego zlekceważyć.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: brak Salofalku

Post autor: Mamcia » 01 gru 2014, 19:33

Powodem braku salofalku jest reexport o czym pisaliśmy wielokrotnie. Oczywiście zawsze maile maile do NFZ, MZ i innych Zetów mogą pomóc.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽
Posty: 652
Rejestracja: 09 lis 2013, 21:02
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Radomsko

Re: brak Salofalku

Post autor: ulka1986 » 02 gru 2014, 21:07

A do mnie dziś po miesiącu zadzwoniła pani z najmniejszej apteki w mieście ( do której dzwoniłam z pytaniem o ten lek) i wyczarowala mi 2 opakowania, recepta juz była nie ważna wiec rajd do internisty po nawa i mam, mam 2 opakowania. Przez miesiąc z ponad 20 aptek ta najmniejsza coś wskurala. A to tylko dlatego że pani farmaceuta ma córkę chorą na cukrzycę i również od dłuższego czasu walczy by zdobyć insulinę ( której nie da się zastąpić innym lekiem) i ów pani rozumie moje zmagania i szukała i dzwoniła dosłownie wszędzie również do samego producenta aby mi pomóc.
sulfalazin en 2x2tab, ortanol w razie potrzeby,folio,tran,wit b kompleks,pentasa2x1gr(czopki) wymienne na salofalk 4g/60 ml(wlewka na noc)

Bądź takim typem człowieka,że gdy rano wstajesz, twoja stopa dotyka podłogi, diabeł w piekle mówi "O k... wstał"

Anonymous_13ece955

Re: brak Salofalku

Post autor: Anonymous_13ece955 » 02 gru 2014, 21:57

ulka1986, miód na uszy..super, że masz lek.
A to tylko dlatego że pani farmaceuta ma córkę chorą na cukrzycę i również od dłuższego czasu walczy by zdobyć insulinę
bo chorego zrozumie chory lub jego bliscy. choć nie traćmy nadziei, że pani farmaceutka zrobiłaby to, mając zdrową córkę.

darecki
Debiutant ✽
Posty: 27
Rejestracja: 06 maja 2007, 20:33
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: lodz ,krakow

Re: brak Salofalku

Post autor: darecki » 04 gru 2014, 16:26

Jeżeli chodzi o "reexport" czy bardziej import równoległy to w tej kwestii nie mogę się wypowiedzieć z braku dowodów. Telefony do Wojewódzkich Inspektoratów Leków spełniają rolę informacyjną. Inspektoraty zawiadamiają Inspektorat Głowny a ten ma większe instrumenty i szerszy zakres działania. Proponuję też interweniować do departamentu polityki lekowej w MZ ( 22- 634 95 53 Jest tam osoba odpowiedzialna za braki w lekach ( Joanna Żebrowska 22 634 9306).
Teraz do meritum, z salofalkiem jest tak, że trzeba go zamówić poprzez przedstawiciela handlowego firmy produkującej i jest to rola apteki. Najlepiej jak współpracuje z PGF. Moja apteka w taki sposób zamówiła salofalk 2 dni temu i dzisiaj odebrałęm 12 szt.
Gorąco namawiam do wszelkich interwencji z Waszej strony, bo instytucje najzwyczajniej w świecie nie wiedzą, że są braki w danym leku jeżeli ktoś ich nie powiadomi, a jak będzie to kilkadziesiąt osób z różnych miast , nie będzie można przejść koło tego faktu obojętnie.
To czy hurtownie stosują import równoległy, nie powinno nam zaprzątać głów póki lek jest dostępny na ryznku rodzimym i o tym wiedzą hurtownie.

marcin820201
Początkujący ✽✽
Posty: 416
Rejestracja: 19 mar 2011, 14:13
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/Mińsk Maz.
Kontakt:

Re: brak Salofalku

Post autor: marcin820201 » 04 gru 2014, 21:04

Salofalk jest w aptece dr Max w Szpitalu na Wołoskiej 137 w Warszawie.
Salofalk 3x1g, Multivitamina High Potency, Witamina D3 7000IU, Omega 3 - 3 g, LDN 4.5 mg, lipolic acid 600 mg, probiotyk. momentami melatonina 1-5 mg.

Jednej rzeczy nauczyłem się w moim długim życiu: że cała nasza nauka w konfrontacji z rzeczywistością wydaje się prymitywna i dziecinna - a jednak jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy. (Albert Einstein)

Z czasem zrozumiesz, że 3 rzeczy się liczą: zdrowie, miłość i.... (Obyty z CU)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Salofalk”