brak Salofalku

Preparat jest wskazany do stosowania:
- w przypadku wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, zarówno w fazie zaostrzenia jak i w zapobieganiu nawrotom
- w chorobie Leśniowskiego i Crohna, w fazie zaostrzenia

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽
Posty: 652
Rejestracja: 09 lis 2013, 21:02
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Radomsko

Re: brak Salofalku

Post autor: ulka1986 » 15 lip 2014, 08:17

No i jak zwykle recepta na 8 opakowań wlewek salofalku i lipa... W radomsku w 18 aptekach, w każdej byłaM osobiście nie ma i zamówić też się nie da.
Wie ktoś może czemu z tym są zawsze problemy? Bo mnie to już przeraża, firma która prowadzi dystrybucje to jakas masakra chyba... Dzwonilam pod numer pod :oops: any przez mamcie a tam pani która z chęcią bymnie udusila za sam fakt że zadzwoniłam podała mi numer do dystrybutora regionalnego, okazało się że numeru takiego nie ma... :mad:

Mamciu pomocy :cry: salofalk nadal niedostępny, proszę spróbuj się coś dowiedzieć kiedy będzie.

[ Dodano: 15-07-2014 ]
No i pięknie wlewek dalej nie ma, za tydzień recepty do kosza będę mogła wyrzucić :mad: a jelito się zaczyna buntować. :smutny:
sulfalazin en 2x2tab, ortanol w razie potrzeby,folio,tran,wit b kompleks,pentasa2x1gr(czopki) wymienne na salofalk 4g/60 ml(wlewka na noc)

Bądź takim typem człowieka,że gdy rano wstajesz, twoja stopa dotyka podłogi, diabeł w piekle mówi "O k... wstał"

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: brak Salofalku

Post autor: Mamcia » 15 lip 2014, 14:49

O powodach przeczytasz tu.
http://biznes.onet.pl/ucieczka-lekow,18 ... news-detal

Zadzwoń do importera firmy Ewopharma i dowiedz się gdzie jest lub kiedy będzie. Możesz też przepisać recepty na pentasę we wlewkach.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Lucilla
Debiutant ✽
Posty: 33
Rejestracja: 22 lis 2012, 11:05
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: brak Salofalku

Post autor: Lucilla » 18 lip 2014, 14:54

Ja próbowałam dziś zrealizować receptę na Salofalk w warszawie i nic z tego. Obdzwoniłam też apteki w Płocku. Wszędzie to samo, brak w hurtowniach. Masakra jakaś. Bardzo długo czekałam na remisję, jeśli teraz nie zdobędę tych wlewek i znów zaostrzenie wróci, to się chyba załamię...

Dodzwoniłam się do Ewopharmy. Pan mi powiedział, że lek dostarł już do Polski i w przyszłym tygodniu będzie dostępny w hurtowniach. Trzeba wytrzymać jeszcze parę dni...

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Posty: 1053
Rejestracja: 16 lut 2008, 18:49
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: brak Salofalku

Post autor: kasia38 » 18 lip 2014, 22:50

w Płocku to Salofalk ( jeśli załatwią ) to tylko w AWENIE i MEDIKOR w innych nigdy nie było :(
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽
Posty: 652
Rejestracja: 09 lis 2013, 21:02
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Radomsko

Re: brak Salofalku

Post autor: ulka1986 » 22 lip 2014, 07:24

Czy już ktoś znalazł aptekę gdzie już jest salofalk? U mnie nadal nic, a recepty do czwartku ważne :(
sulfalazin en 2x2tab, ortanol w razie potrzeby,folio,tran,wit b kompleks,pentasa2x1gr(czopki) wymienne na salofalk 4g/60 ml(wlewka na noc)

Bądź takim typem człowieka,że gdy rano wstajesz, twoja stopa dotyka podłogi, diabeł w piekle mówi "O k... wstał"

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: brak Salofalku

Post autor: Mamcia » 22 lip 2014, 08:39

Nikt nic nie wie. W firmie Ewopharma wszyscy na urlopie.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽
Posty: 652
Rejestracja: 09 lis 2013, 21:02
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Radomsko

Re: brak Salofalku

Post autor: ulka1986 » 22 lip 2014, 21:51

Salofalk dostępny ;) w aptekach doz i medica od dziś, w aptece ,,z uśmiechem,, nie ma jak w innych nie wiem, udało mi się,jutro zrealizuje receptę ważna do czwartku :D
sulfalazin en 2x2tab, ortanol w razie potrzeby,folio,tran,wit b kompleks,pentasa2x1gr(czopki) wymienne na salofalk 4g/60 ml(wlewka na noc)

Bądź takim typem człowieka,że gdy rano wstajesz, twoja stopa dotyka podłogi, diabeł w piekle mówi "O k... wstał"

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Posty: 1053
Rejestracja: 16 lut 2008, 18:49
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: brak Salofalku

Post autor: kasia38 » 22 lip 2014, 22:57

a w aptekach DOZ jest też w tabletkach, czy tylko o wlewkach mowa?
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽
Posty: 652
Rejestracja: 09 lis 2013, 21:02
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Radomsko

Re: brak Salofalku

Post autor: ulka1986 » 23 lip 2014, 07:41

Piesze o wlewkach ale tabletki też powinny być, zwłaszcza że na stronie doz wyświetla się że są :wink: a jak nie będzie to poszukaj w aptekach medica.
sulfalazin en 2x2tab, ortanol w razie potrzeby,folio,tran,wit b kompleks,pentasa2x1gr(czopki) wymienne na salofalk 4g/60 ml(wlewka na noc)

Bądź takim typem człowieka,że gdy rano wstajesz, twoja stopa dotyka podłogi, diabeł w piekle mówi "O k... wstał"

yousee
Debiutant ✽
Posty: 12
Rejestracja: 08 wrz 2013, 20:01
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: brak Salofalku

Post autor: yousee » 06 sie 2014, 18:56

A czy ktoś nie wie gdzie kupię Saloflak w Krakowie? Znów jest problem :( w czerwcu udało mi się dostać, a teraz lipa :(
Proszę dajcie znać jak ktoś wie, w której aptece w KrK go kupię.
yousee

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽
Posty: 652
Rejestracja: 09 lis 2013, 21:02
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Radomsko

Re: brak Salofalku

Post autor: ulka1986 » 07 sie 2014, 16:55

No to rewelacja i weź się tu człowieku lecz w tym kraju jak recepta ważna miesiąc a lek pojawia się co ,3-4 miesiące i jest dostępny kilka tygodni.... Ja nieszczęście mam zapas...
sulfalazin en 2x2tab, ortanol w razie potrzeby,folio,tran,wit b kompleks,pentasa2x1gr(czopki) wymienne na salofalk 4g/60 ml(wlewka na noc)

Bądź takim typem człowieka,że gdy rano wstajesz, twoja stopa dotyka podłogi, diabeł w piekle mówi "O k... wstał"

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: brak Salofalku

Post autor: Mamcia » 07 sie 2014, 19:29

Czy mógłby ktoś postarać się sporządzić - nawet z tych wpisów info o braku salofalku w tabletkach, wlewkach. Jako towarzystwo napiszemy pismo, ale jest to jeden z leków, który jest tańczy w Polsce i wypływa jako import równoległy.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

yousee
Debiutant ✽
Posty: 12
Rejestracja: 08 wrz 2013, 20:01
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: brak Salofalku

Post autor: yousee » 12 sie 2014, 12:57

tak dla informacji, znalazłam Salofalk w Krakowie. ZIKO miała duży zapas. Może mają lepsze układy w hurtowniach?
yousee

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Posty: 1053
Rejestracja: 16 lut 2008, 18:49
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: brak Salofalku

Post autor: kasia38 » 12 sie 2014, 16:15

ZIKO jest ok, sprowadzili dla mnie kiedyś antybiotyk z Niemiec bez tych papierów o imporcie docelowym :)
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Agula84
Aktywny ✽✽✽
Posty: 873
Rejestracja: 20 lip 2010, 21:59
Choroba: IBS
województwo: małopolskie
Lokalizacja: małopolska

Re: brak Salofalku

Post autor: Agula84 » 18 sie 2014, 21:58

Dzisiaj przede mną w aptece na Ruczaju w Krakowie pan kupował Merkaptopurynę i mial recepte na 8 dawek/wlewek Salofalku. Pani obdzwonila pól Polski, napewno dzwniac do poznania, Torunia i gdzies jeszcze i udało się jej jedna dawke zalatwic. Współczuję strasznie...
Agula 84 :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Salofalk”