pentasa a salofalk

Preparat jest wskazany do stosowania:
- w przypadku wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, zarówno w fazie zaostrzenia jak i w zapobieganiu nawrotom
- w chorobie Leśniowskiego i Crohna, w fazie zaostrzenia

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
dymek000@wp.pl

pentasa a salofalk

Post autor: dymek000@wp.pl » 13 paź 2003, 18:31

jaka jest rózica miedzy pentasa a salofalkiem bo ceny leków bardzo sie od siebie róznia? a maja ten sam sklad :?:
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez dymek000@wp.pl, łącznie zmieniany 1 raz.

Mikolaj
Admin
Posty: 24
Rejestracja: 16 kwie 2003, 17:43
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Z tego co s3ysza3em...

Post autor: Mikolaj » 14 paź 2003, 16:45

To rózni sie miejscem uwalniania substacji czynnej. Podobno Pentasa robi to juz w srodku wiec bardziej sie nadaje dla Crohna

Mikołaj
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Mikolaj, łącznie zmieniany 2 razy.
numer Gadu Gadu 14295

boy

Istotnie Pentasa dzia3a od pocz?tku...

Post autor: boy » 27 paź 2003, 23:06

Pentasa dziala ponoa na cale jelito, natomiast Salofalk na jego koncowy odcinek - stad przy Salofalku zaleca sie popia tabletke wieksza porcja plynu (szklanka ?), zeby przepchnela go szybciej przez inne czesci przewodu pokarmowego. Sklad oba leki maja identyczny - Mesalazyna.
Osobiscie przy zajetej koncówce jelita 30 cm, przez pierwsze dwa lata bralem Pentase 3x dziennie, teraz biore od ok. 6 miesiecy Salofak 2xdziennie i nie na?ekam. A od 2 miesiecy pelna remisja :-)), Czyzby to jednak dieta marchewkowa ?
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez boy, łącznie zmieniany 1 raz.

Piotrek
Debiutant ✽
Posty: 5
Rejestracja: 28 sty 2004, 18:41
Choroba: nie ustalono

Re: pentasa a salofalk

Post autor: Piotrek » 03 lut 2004, 20:58

Jesli masz cu w koncowej czesci jelita spróbuj leczenia czopkami pentasy lub solofalku ,sa dobre rezultaty ,a nie trzeba tego przepuszczaa przez caly uklad pokarmowy/ mniejsze dawki/. Przy nawrotach choroby podobno doskonale s? gotowe wlewki Pentasy ,chyba dosc drogie.

Powodzenia
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Piotrek, łącznie zmieniany 1 raz.

tomato
Początkujący ✽✽
Posty: 81
Rejestracja: 01 lut 2004, 11:23
Choroba: CU
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Re: pentasa a salofalk

Post autor: tomato » 03 lut 2004, 21:11

Wlewki z Pentasy, nisamowicie droga sprawa, za 6 szt niecale 350 zl. Chce powiedziea ze mnie pomagaja wlewki z Hydrocortyzonu, oczywscie to tylko bierze sie doraznie.
Ostatnio zmieniony 15 wrz 2006, 19:42 przez tomato, łącznie zmieniany 1 raz.

Adam

Re: pentasa a salofalk

Post autor: Adam » 27 sie 2004, 07:33

Po Salofalku czulem sie tragicznie a po pentasie jest ok. :)

Roch 43 lat

Colitis ulcerosa

Post autor: Roch 43 lat » 30 mar 2005, 11:01

Je?eli dzia3a na was pentasa to znaczy ?e nie jest jeszcze tak ?le. Przy wieloletnim kolicie 10-15 lat z ostrymi rzutami (30-40 krawych biegunek przez kilka miesiecy) pentasa ju? nie jest tak skuteczna jak sulfasalazin w dawkach od 16 do 24 tabletek na dobe. Uwa?ajcie na na cudowne diety (marchewkowa, winna, zio3a itp. Kolit potrafi sie przczaia. Im d3u?sza reemisja tym gorszy rzut. Spróbujcie zestaw Azatropina 3x, Sulfasalazin i Entocort 3x (ten jest astronomicznie drogi). Przy silnych biegunach i tak wszystko przelatuje. Wtedy tylko szpital, pozajelitowa dieta. Ostatnim razem dosta3em takiego szcza3a, ?e oma3o nie umar3em. Na t? chorobe chyba nie ma bata. Znam takich, którzy przy d3u?szych reemisjach i ich zdaniem cudownych kuracjach oraz dietach ludowo-zielarskich sukcesywnie zmniejszali sulfasalazin i jego pochodne. Skonczy3o sie ?le. Przy ostrym szczale usuniecie jelita mo?e bya ryzykowne.

Gość

Re: Colitis ulcerosa

Post autor: Gość » 30 mar 2005, 11:27

Roch 43 lat pisze:Je?eli dzia3a na was pentasa to znaczy ?e nie jest jeszcze tak ?le. Przy wieloletnim kolicie 10-15 lat z ostrymi rzutami (30-40 krawych biegunek dziennie przez kilka miesiecy) pentasa ju? nie jest tak skuteczna jak sulfasalazin w dawkach od 16 do 24 tabletek na dobe. Uwa?ajcie na na cudowne diety (marchewkowa, winna, zio3a itp. Kolit potrafi sie przyczaia. Im d3u?sza reemisja tym gorszy rzut. Spróbujcie zestaw Azatropina 3x, Sulfasalazin i Entocort 3x (ten jest astronomicznie drogi). Przy silnych biegunach i tak wszystko przelatuje. Wtedy tylko szpital, pozajelitowe leczenie. Ostatnim razem dosta3em takiego szcza3a, ?e oma3o nie umar3em. Na t? chorobe chyba nie ma bata. Znam takich, którzy przy d3u?szych reemisjach i ich zdaniem cudownych kuracjach oraz dietach ludowo-zielarskich sukcesywnie zmniejszali sulfasalazin i jego pochodne. Skonczy3o sie ?le. Przy ostrym szczale usuniecie jelita mo?e bya ryzykowne.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: pentasa a salofalk

Post autor: Mamcia » 30 mar 2005, 20:01

WWlasnie takie posty jak poprzedni mozna, bez zalu usunac.
A wracajac do tematu - ami pentaza ani budesonid (entocord) nie sa lekami na CU tylko na CD.
Mamcia
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Mamcia, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Doris
Początkujący ✽✽
Posty: 253
Rejestracja: 27 lip 2004, 18:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznan

Re: pentasa a salofalk

Post autor: Doris » 01 kwie 2005, 13:03

jak przyjmowalam Pentase to bardzo bolal mnie brzuch wiec zmienilam je na salofalk

renatka

Re: pentasa a salofalk

Post autor: renatka » 19 kwie 2005, 10:44

a ja choruj? na CU i od dwóch lat jestem na entokorcie, czasami miewam zaostrzenia ale tylko lekkie trwaj?ce ok 10 dni, tak wi?c uwa?am ?e jest skuteczny . Mog? tylko powiedzie?, ?e kto twierdzi ?e ten lek jest tylko na krouna to jest w b??dzie.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: pentasa a salofalk

Post autor: Mamcia » 19 kwie 2005, 14:10

Takie ma zalecenia. Wynika to z tego ze zarówno Entocort jak i Budenofalk uwalniaj? si? w ko?cowej cz??ci jelita cienkiego i pocz?tkowej grubego. Natomiast ich dzi?anie w ko?cowym odcinku jelita grubego jest bardzo s?abe. Poniewa? za? budesonid jest szybko metabolizowany przez w?trob?, to jego dzia?anie ogólne jest bardzo s?abe. Dodatkowym powodem jest farmakoekonomika - co? o czym w Polsce si? cz?sto zapomina.
Mamcia

toanka
Debiutant ✽
Posty: 5
Rejestracja: 07 cze 2005, 12:52
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Re: pentasa a salofalk

Post autor: toanka » 15 cze 2005, 21:54

S?uchajcie mam ogromny problem. Mam Crohna. By?am dzi? na konsultacji u dr Tomasza Rawy i zmieni? mi Salazorirym En Na Pentasa i chce doda? jeszcze jakie? leczenie czym? co mam dosta? w szpitalu bo grozi zapaleniem trzustki- niestety nie znal nazwy. Nie wiem co o tym wszystkim my?le?. Po sulfasalazynie czyj? si? super bardzo szybko wszystkie bóle odesz?y, nawet przyty?am i finansowo te? spokojnie dam rad?, a on chce to wszystko pozmienia? i nie wiem czy warto. Dodam, ?e sam nie by? pewien czy to crohn. Powiedzia?, ?e tak wnioskuje droga eliminacji bo objawy nie s? jednoznaczne. Co radzicie robi??? Pozdrawiam i prosz? o rady. :?

kapi
Debiutant ✽
Posty: 3
Rejestracja: 24 sty 2005, 11:24
Choroba: nie ustalono

Re: pentasa a salofalk

Post autor: kapi » 16 cze 2005, 10:37

Choruj? 2 lata na CU. Pocz?tkowo bra?am tabletki Pentasa i by?o ró?nie, raczej nie pomaga?y. Od 10 miesi?cy przyjmuj? czopki Salofalk i od 9 miesi?cy mam remisj? :D Dodam, i? jem WSZYSTKO. Mam nadziej?, ?e nie przyjdzie mi za to zap?aci? ostrym rzutem :twisted: Codziennie si? zastanawiam kiedy si? sko?czy ta sielanka :(

toanka
Debiutant ✽
Posty: 5
Rejestracja: 07 cze 2005, 12:52
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Re: pentasa a salofalk

Post autor: toanka » 16 cze 2005, 11:42

Na kolonoskopi by?am i to w?a?nie po niej pad?o podejrzenie Crohna, ale nie na 100%. Zastosowano leczenie sulfosalazyn? i jest szybka poprawa.Bardziej mnie trapi, czy warto t? terapi? zmienia?, je?li jest dobrze.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Salofalk”