Salofalk - zawiesina doodbytnicza 4g/60ml - opinie

Preparat jest wskazany do stosowania:
- w przypadku wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, zarówno w fazie zaostrzenia jak i w zapobieganiu nawrotom
- w chorobie Leśniowskiego i Crohna, w fazie zaostrzenia

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
greg008
Debiutant ✽
Posty: 28
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:43
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
miasto: Wrocław

Re: Salofalk - zawiesina doodbytnicza 4g/60ml - opinie

Post autor: greg008 » 21 sty 2014, 15:08

dzieki za odpowiedzi rzeczywiście, 3,20 dla dzieci z CU do 6 roku zycia dotyczy wskazań pozarejestracyjnych cokolwiek to znaczy i zostało pewnie dodane w tym roku, a 3,20 na literke P z CU tez jest 3,20 :) , dziwi mnie tylko ze tak łatwo wam przepisują corhydron bo mi lekarze robia z tego wielki problem bo niby nie jest to lek typowo zarejstrowany do leczenia CU :/

Awatar użytkownika
palula88
Początkujący ✽✽
Posty: 278
Rejestracja: 18 gru 2013, 13:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: małopolskie

Re: Salofalk - zawiesina doodbytnicza 4g/60ml - opinie

Post autor: palula88 » 01 lut 2014, 13:20

Ile minium taka wlewka powinna "posiedziec" w jelicie zeby zadzialala? Czy pora aplikacji jest istotna?
Imuran 100mg

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Salofalk - zawiesina doodbytnicza 4g/60ml - opinie

Post autor: obyty.z.cu » 01 lut 2014, 15:22

palula88, minimum to 30 minut,a najlepsza pora to późny wieczór,wtedy bierzesz wlewke i zasypiasz z nia.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
palula88
Początkujący ✽✽
Posty: 278
Rejestracja: 18 gru 2013, 13:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: małopolskie

Re: Salofalk - zawiesina doodbytnicza 4g/60ml - opinie

Post autor: palula88 » 04 lut 2014, 10:16

Mam uchwycony poczatek zapalenia w esicy i jelicie kretym czy wlewki (salofalk) dadza rade? Aplikuje wieczor i udaje mi sie przespac cala noc z lekarstwem w srodku.
Imuran 100mg

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽
Posty: 652
Rejestracja: 09 lis 2013, 21:02
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Radomsko

Re: Salofalk - zawiesina doodbytnicza 4g/60ml - opinie

Post autor: ulka1986 » 04 lut 2014, 11:17

palula88, z esica może sobie poradzić a z kretym to nie jestem pewna... Ja od 2 miesięcy jade na wlewkach i niestety przyszło zaostrzenie i niestety sterydy.....
sulfalazin en 2x2tab, ortanol w razie potrzeby,folio,tran,wit b kompleks,pentasa2x1gr(czopki) wymienne na salofalk 4g/60 ml(wlewka na noc)

Bądź takim typem człowieka,że gdy rano wstajesz, twoja stopa dotyka podłogi, diabeł w piekle mówi "O k... wstał"

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Salofalk - zawiesina doodbytnicza 4g/60ml - opinie

Post autor: obyty.z.cu » 04 lut 2014, 12:26

salofalk 500 3x1, salofalk wlewki 1x1, xifaxan 2x2, debretin 2x1
palula88 pisze: poczatek zapalenia w esicy i jelicie kretym czy wlewki (salofalk) dadza rade?
Na moje to wlewki jak najbardziej,ale tych tabletek Salofalku to Ty masz za mało.
Co prawda
xifaxan 2x2
ale to chyba tak troche inne celowanie.
Jesteś pewna że nie miało byc więcej salofalku ?
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
palula88
Początkujący ✽✽
Posty: 278
Rejestracja: 18 gru 2013, 13:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: małopolskie

Re: Salofalk - zawiesina doodbytnicza 4g/60ml - opinie

Post autor: palula88 » 04 lut 2014, 19:18

obyty.z.cu, jestem pewna ze nie wiecej, chociaz zasiales nutke niepewnosci.. ale nawet na opakowaniu farmaceutka napisala 3x1. Widzialam w ulotce ze to minimalne dawkowanie. Lekarz powiedzial ze zapalenie zostalo uchwycone w poczatkowym stadium.Pytal o krew i ilosc stolcow. Krwi brak a stolcow to tak do 3 wiec moze dlatego taka mala dawka..

Moze powinnam zwiekszyc sobie dawke o jedna tabletke i wieczor np brac dwie?
Imuran 100mg

luki_choj
Debiutant ✽
Posty: 1
Rejestracja: 19 wrz 2017, 08:49
Choroba: CU
województwo: świętokrzyskie

Re: Salofalk - zawiesina doodbytnicza 4g/60ml - opinie

Post autor: luki_choj » 19 wrz 2017, 09:29

Mam do oddania cztery pełne opakowania Salofalku, niestety z terminem ważności do końca września 2017 jeśli ktoś jest chętny proszę o tel 792004098, Mnie się nie przydały w październiku oddam je do apteki.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Salofalk”