Salofalk w remisji???

Preparat jest wskazany do stosowania:
- w przypadku wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, zarówno w fazie zaostrzenia jak i w zapobieganiu nawrotom
- w chorobie Leśniowskiego i Crohna, w fazie zaostrzenia

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
megi_25
Aktywny ✽✽✽
Posty: 640
Rejestracja: 17 lut 2007, 13:11
Choroba: CD u partnera
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Salofalk w remisji???

Post autor: megi_25 » 22 lis 2017, 14:51

Witam wszystkich

Wiele lat mnie tutaj nie było.
Dzisiaj mąż był u gastrologa, w zasadzie to mąż ma remisję, i lekarz stwierdził,że w tej sytuacji salofalk nie jest refundowany. Można go zamienić na coś innego lub kupować na 100%.
Czy słyszeliście o tym.
Nie znalazłam podobnego tematu.
Pozdrawiam serdecznie
Megi
Żona Crohnowca mama urwisów Wiktora i Wojtka :-)))
Mąż: Leki: BRAK,po humirze dwa lata remisji endoskopowej teraz nawrót !!!!!

Obrazek

Obrazek

atabe
Aktywny ✽✽✽
Posty: 863
Rejestracja: 28 kwie 2010, 10:31
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: kobyla łąka

Re: Salofalk w remisji???

Post autor: atabe » 22 lis 2017, 15:49

No chyba ten lekarz jakiś mega bojący się o swoją kasę i asekuracyjny. Jestem w remisji od 10 lat i cały czas mam leki refundowane. Jeśli partner ma stwierdzoną chorobę przewlekłą i należą mu się leki refundowane na tę chorobę , to nie ma znaczenia czy jest w remisji czy nie. ma prawo do refundacji

Awatar użytkownika
Orzelek
Doświadczony ❃
Posty: 1246
Rejestracja: 30 kwie 2012, 15:22
Choroba: CD
województwo: śląskie
miasto: Częstochowa
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Salofalk w remisji???

Post autor: Orzelek » 22 lis 2017, 16:37

Jak wyżej.

Podaję za stroną http://refundowaneleki.pl/

Salofalk 500 mg tabletki

Zakres wskazań objętych refundacją: Choroba Leśniowskiego - Crohna; Wrzodziejące zapalenie jelita grubego.

Jak widać nie ma jakichś szczególnych wymagań odnośnie pozostawania/ niepozostawania w remisji. Lekarz musi się douczyć.
25.11.2011 - ileostomia
01.12.2011 - kolostomia
21.11.2012 - usunięcie ileostomii

Bez leków !!

:tak: Remisja :tak:

1 % z PITa wspomaga Jelita

Pozdrawiam :roll: :flowers: :przytul: :*

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Salofalk w remisji???

Post autor: obyty.z.cu » 22 lis 2017, 17:35

megi_25 pisze: w zasadzie to mąż ma remisję, i lekarz stwierdził,że w tej sytuacji salofalk nie jest refundowany. Można go zamienić na coś innego lub kupować na 100%.
jesli wizyta w gabinecie prywatnym, a on nie ma umowy z NFZ to tu jest odpowiedź.Nie może wystawiać recept refundowanych.
Nie ma takiej opcji aby przy zdiagnozowanej chorobie, nawet w remisji przepisywać nie refundowane leki. Są przypisane do choroby i koniec dyskusji. Swoją drogą, recepty wypisuje rodzinny , jeśli ma diagnozę. Póki co choroba nieuleczalna, więc póki pacjent chce, to ją przepisuje.
Ja mam stomię, i też nie mam problemów z takimi lekami..u mnie akurat ryczałt na hydrocortison ciągle na CU.
Złóż skargę na lekarza jeśli ma umowe z NFZ.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2442
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: Salofalk w remisji???

Post autor: Noelia » 22 lis 2017, 17:38

Takie wątpliwości można rozwiać na stronie BartoszMówi, tam jest wszystko o refundacji.
W przypadku Salofalku:
Salofalk
Wrzodziejące zapalenie jelita grubego - w fazie zaostrzenia i zapobieganie nawrotom choroby.
Choroba Leśniowskiego i Crohna - w fazie zaostrzenia.
Także wg tej strony wychodzi na to, że lekarz niestety może mieć rację.
Wynika to zapewne z tego, że mesalazyna nie podtrzymuje remisji w Crohnie, jest to chyba napisane w tych wytycznych ECCO-EFCCA i Mamcia o tym wielokrotnie wspominała:
Mamcia pisze:Według badań klinicznych, które pamiętam, to mesalazyna w CD nie wpływa na długość remisji. Więc jej przewlekle branie nie ma podstaw naukowych.
Ale nie zaszkodzi spróbować u innego gastrologa, a nuż się uda :roll:
megi_25 pisze:Można go zamienić na coś innego
Tyle, że Salofalk, Asamax oraz Pentasa różnią się miejscem działania w przewodzie pokarmowym - tzn. mesalazyna uwalnia się w innych miejscach układu pokarmowego.
A np. odnośnie Asamaxu jest tak napisane na tej stronie BartoszMówi:
Wrzodziejące zapalenie jelita grubego o przebiegu łagodnym do umiarkowanego, zarówno w fazie ostrej, jak i fazie remisji choroby.
Choroba Crohna w obrębie okrężnicy, zarówno w fazie ostrej, jak i w fazie remisji choroby.
Ostatnio zmieniony 22 lis 2017, 18:00 przez Noelia, łącznie zmieniany 2 razy.
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Salofalk w remisji???

Post autor: obyty.z.cu » 22 lis 2017, 17:58

tylko tu jest pytanie jaka ta remisja.
Jeśli w hispacie, to też nie ma po co brać pentasy.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2442
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: Salofalk w remisji???

Post autor: Noelia » 22 lis 2017, 18:17

obyty.z.cu pisze:tylko tu jest pytanie jaka ta remisja.
Ano właśnie...
Remisja objawowa to nie jest pełna remisja i w takim przypadku refundacja to już na bank powinna się należeć.
Ja bym po prostu spróbowała u jakiegoś innego lekarza, może się uda.

A tak btw - mojemu mężowi to rodzinna POZ bez problemu przepisuje Asamax refundowany (czyli na ryczałt), tak samo czopki i wlewki Salofalk oraz recepturowe wlewki z hydrokortyzonem czy recepturowe maści na szczelinę - wszystko ze zniżkami.
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Salofalk w remisji???

Post autor: obyty.z.cu » 22 lis 2017, 18:43

Noelia pisze:A tak btw - mojemu mężowi to rodzinna POZ bez problemu przepisuje Asamax refundowany (czyli na ryczałt), tak samo czopki i wlewki Salofalk oraz recepturowe wlewki z hydrokortyzonem czy recepturowe maści na szczelinę - wszystko ze zniżkami.
przy CU leki są przepisywane póki jest choroba, przy CD inaczej.
Ciekawe w sumie jak to jest po zespoleniu przy CU...w sumie jednostki chorobowej nie ma, ale często kłopoty z jelitami się nasilaja.Statystyka mówi o 50 % w skrócie nie wnikając w szczegóły, dochodzi do zapalenia w j-puchu czy jelitach.
A co wtedy..z refundacją np. Pentasy..
No tak, antybiotyki idą , ale i tak wielu ma pentasę.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
megi_25
Aktywny ✽✽✽
Posty: 640
Rejestracja: 17 lut 2007, 13:11
Choroba: CD u partnera
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Salofalk w remisji???

Post autor: megi_25 » 24 lis 2017, 07:44

Dziękuję Wam bardzo za pomoc.

Mąż dostał receptę oczywiście na refundację.Jaki to rodzaj remisji sprawdzimy w najbliższym czasie bo czeka go kolonoskopia.
Pozdrawiam serdecznie
Megi
Żona Crohnowca mama urwisów Wiktora i Wojtka :-)))
Mąż: Leki: BRAK,po humirze dwa lata remisji endoskopowej teraz nawrót !!!!!

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
biedronka24
Aktywny ✽✽✽
Posty: 663
Rejestracja: 09 wrz 2007, 21:02
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: podlaskie
Lokalizacja: białystok

Re: Salofalk w remisji???

Post autor: biedronka24 » 25 lis 2017, 18:12

Ja mam mikroskopowe zapalenie jelita grubego i salofalk biore non-stop. Refundację też mam cały czas od diagnozy. Tak więc to, czy jest remisja czy nie to nie ma znaczenia.
Salofalk 500 2 x 3 tabl., Contracid 40 mg, Telfexo 180, Cortare 250, Oxodil, Ventolin.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Salofalk”