Salofalk skutki uboczne

Preparat jest wskazany do stosowania:
- w przypadku wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, zarówno w fazie zaostrzenia jak i w zapobieganiu nawrotom
- w chorobie Leśniowskiego i Crohna, w fazie zaostrzenia

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽
Posty: 652
Rejestracja: 09 lis 2013, 21:02
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Radomsko

Salofalk skutki uboczne

Post autor: ulka1986 » 03 gru 2014, 07:51

Od roku biorę sulfe która dobrze toleruje w przeciwieństwie do asamaksu po którym wymiotowalam. W tym problem że mam zmiany w katnicy i jeżeli odczuwam jakieś bóle to właśnie tam...
Moja pani dr przepisala mi salofalk i jak już udało mi się go zdobyć to boje się zażyć :oops:
Przeszukalam forum i nie znalazłam waszych wypowiedzi o jego skutkach ubocznych. na ulotce naprawdę ma on ich niewiele w stosunku do sulfe no i ich częstotliwość tez jest pocieszajaca. Jak na reagowaliscie na ten lek?

zmiana tematu zg. z reg
Anette
sulfalazin en 2x2tab, ortanol w razie potrzeby,folio,tran,wit b kompleks,pentasa2x1gr(czopki) wymienne na salofalk 4g/60 ml(wlewka na noc)

Bądź takim typem człowieka,że gdy rano wstajesz, twoja stopa dotyka podłogi, diabeł w piekle mówi "O k... wstał"

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: boję się zmienić lek

Post autor: obyty.z.cu » 03 gru 2014, 15:55

ulka1986 pisze:Jak na reagowaliscie na ten lek?
brałem prawie rok i bez żadnych problemów,może nie potrzebnie z niego zrezygnowałem na rzecz asamaxu.Skutków ubocznych z jego powodów żadnych.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: boję się zmienić lek

Post autor: Mamcia » 05 gru 2014, 22:16

ulka czyli masz zajęte całe jelito grube, bo przy CU o tym świadczą zmiany w kątnicy. To leczenie masz raczej delikatne. co do salofalku to jak zareaguje źle to po prostu odstawisz.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽
Posty: 652
Rejestracja: 09 lis 2013, 21:02
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Radomsko

Re: boję się zmienić lek

Post autor: ulka1986 » 05 gru 2014, 23:25

Ciężko mi mamciu powiedzieć co mam zajęte rok temu miałam kolonke i na oko jelito całe czyste, żadnych zmian, pobrano wycinki z odbytnicy i esicy i tam ropnie krypt w histpacie, 2 miesiące później tomograf wykazał pogrubiona ścianę w katnicy...
Od tamtej pory badań żadnych a dolegliwości łagodne. Diagnoza cu choć byli i tacy lekarze co mówili ibis... Choć na histpacie opis,, zmiany mogą odpowiadać cu,,
Pamiętajmy że nie zawsze w cu zmiany są ciągle choć zazwyczaj tak jest ;) zresztą zdaza się że i z językiem dziwne rzeczy mi się dzieją. Mam dobrego lekarza i ufam mojej dr. Choć badania miałam robione gdzie indziej. Moja dr powiedziała że w przyszłym roku będzie chciała sama obejrzeć co w tym moim flaczku się dzieje i liczę że zrobi to bardzo professjonalnie.
sulfalazin en 2x2tab, ortanol w razie potrzeby,folio,tran,wit b kompleks,pentasa2x1gr(czopki) wymienne na salofalk 4g/60 ml(wlewka na noc)

Bądź takim typem człowieka,że gdy rano wstajesz, twoja stopa dotyka podłogi, diabeł w piekle mówi "O k... wstał"

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: boję się zmienić lek

Post autor: Mamcia » 06 gru 2014, 22:26

I zbada wycinki w dobrym miejscu. To co piszesz to niestety pachnie CD. Oczywiście jak maszy wykluczoną yersiniozę inne ozy...
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽
Posty: 652
Rejestracja: 09 lis 2013, 21:02
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Radomsko

Re: boję się zmienić lek

Post autor: ulka1986 » 06 gru 2014, 22:45

Yersinia była, potem bolerioza a teraz chlamydia, wszystko wychodzi dodatnie. Yersinie leczyli mnie kilkoma antybiotykami choć myślę że wcale jej nie miałam... ( testy tylko elisa) bolerioze wykluczył western blot i teraz musze zrobić wb na chlamydie. Również mam obawy że to bardziej cd... Czas pokaże póki co czuje się dobrze i niech tak zostanie...
sulfalazin en 2x2tab, ortanol w razie potrzeby,folio,tran,wit b kompleks,pentasa2x1gr(czopki) wymienne na salofalk 4g/60 ml(wlewka na noc)

Bądź takim typem człowieka,że gdy rano wstajesz, twoja stopa dotyka podłogi, diabeł w piekle mówi "O k... wstał"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Salofalk”