salofalk3x1 i sulfa2x1- zwiekszenie dawki

Preparat jest wskazany do stosowania:
- w przypadku wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, zarówno w fazie zaostrzenia jak i w zapobieganiu nawrotom
- w chorobie Leśniowskiego i Crohna, w fazie zaostrzenia

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
palula88
Początkujący ✽✽
Posty: 278
Rejestracja: 18 gru 2013, 13:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: małopolskie

salofalk3x1 i sulfa2x1- zwiekszenie dawki

Post autor: palula88 » 01 kwie 2014, 19:33

Od paru dni pojawiaja sie pobolewania brzucha i burczenie. Po wlaczeniu leczenia bylo duzo lepiej, sluzu calkowicie niestety sie nie pozbylam ale bylo go duzo mniej, a teraz obawiam sie ze powoli objawy zaczynaja
powracac. Chcialabym zwiekszyc dawke ktoregos z leku tylko nie bardzo wiem ktorego. Poki co zwiekszylam sulfe - 1 tabletka rano dwie wieczor, salofalk bez zmian. Poradzcie cos...

od ile g (minimum)mesalazyny lub sulfasalazyny jest dawka lecznicza? Bo wydaje mi sie ze moje leczenie jest bardziej podtrzymujace i nigdy do pelnej remisji mnie nie doprowadzi lecz tylko zalagodzi objawy.
Imuran 100mg

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: salofalk3x1 i sulfa2x1- zwiekszenie dawki

Post autor: Mamcia » 01 kwie 2014, 19:39

Jeśli już coś zwiększać to salofalk, bo mniej działań niepożądanych. Czy to nie ty narzekałaś na jego skutki uboczne??
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
palula88
Początkujący ✽✽
Posty: 278
Rejestracja: 18 gru 2013, 13:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: małopolskie

Re: salofalk3x1 i sulfa2x1- zwiekszenie dawki

Post autor: palula88 » 01 kwie 2014, 19:59

Narzekalam na sulfasalazyne, lekarz zmniejszyl dawke i poki co skutkow ubocznych brak. Czyli zwiekszyc salofalk do dawki 2x2 a sulfe zostawic jak jest?
Imuran 100mg

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: salofalk3x1 i sulfa2x1- zwiekszenie dawki

Post autor: Mamcia » 01 kwie 2014, 20:28

Raczej tak. Ja nadal nie rozumiem po co ta sulfa. przeszłabym całkowicie na salofalk lub asamax.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
palula88
Początkujący ✽✽
Posty: 278
Rejestracja: 18 gru 2013, 13:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: małopolskie

Re: salofalk3x1 i sulfa2x1- zwiekszenie dawki

Post autor: palula88 » 03 kwie 2014, 17:46

A czy salofalk podziala na zmiany w esicy?
Imuran 100mg

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: salofalk3x1 i sulfa2x1- zwiekszenie dawki

Post autor: obyty.z.cu » 03 kwie 2014, 19:04

Mamcia pisze: Ja nadal nie rozumiem po co ta sulfa. przeszłabym całkowicie na salofalk lub asamax.
mam tutaj na oddziale chirurgi młodego rezydenta,który ciagle podaje wszystkim właśnie sulfe.Nie dociera do niego,że istnieje tez mesalazyna,a dla mnie to od razu były kłopoty jako jej skutki uboczne.
Brak słów na upartość niektórych do zapisywania "wyuczonych" leków.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
palula88
Początkujący ✽✽
Posty: 278
Rejestracja: 18 gru 2013, 13:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: małopolskie

Re: salofalk3x1 i sulfa2x1- zwiekszenie dawki

Post autor: palula88 » 03 kwie 2014, 20:21

Czyli uwazacie ze branie sulfy nie ma sensu? Niektorym sulfa pomaga a mesalazyna nie i na odwrot. Ja juz sie pogubilam w tym wszystkim i nie wiem co mi pomaga a co nie i ile czego mam brac... jakas porazka normalnie :/ poki co od dwoch dni biore salofalk 2x2 i sulfe 2x1. Nic sie nie stanie jak zmienie sulfe na jedna tabletke rano i dwie wieczor? Czy poki co zobaczyc jaki bedzie efekt po salofalku 2x2 i sulfie 2x1.
A moze wyrzucic calkiem sulfe i brac salofalk w dawce 3x2? Moze to zbieg okolicznosc ale wydaje mi sie ze jak bralam sulfe w dawce 2x2 i salofalk 3x1 to bylo coraz lepiej a jak zmienilam na 2x1 to jest gorzej..
Imuran 100mg

ODPOWIEDZ

Wróć do „Salofalk”