Salofalk-problem z połykaniem

Preparat jest wskazany do stosowania:
- w przypadku wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, zarówno w fazie zaostrzenia jak i w zapobieganiu nawrotom
- w chorobie Leśniowskiego i Crohna, w fazie zaostrzenia

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Madalenka
Debiutant ✽
Posty: 6
Rejestracja: 25 sty 2013, 19:08
Choroba: nie ustalono
województwo: śląskie
Lokalizacja: Czestochowa

Salofalk-problem z połykaniem

Post autor: Madalenka » 30 sty 2013, 16:11

Witam wszystkich!
Mam dosc specyficzne pytanie... Czy ktos moze ma jakis patent na polykanie tabletki? Generalnie, mam z tym POTEZNY problem i dlatego tez nie przyjmuje leku... Mam na mysli Salofalk 500. Byc moze ona nie jest duza, ale polykanie tabletek przeze mnie powoduje zadlawienie, tudziez duszenie- jednym slowem masakra jakas..:/ Mam wrazenie, ze mam jakies przewezenie przelyku, byc moze to jakies powiklanie. Z jedzeniem i piciem jakos sobie radze, natomiast tabletka zawsze sie zatrzymuje w tym samym miejscu i albo sie przemecze i poleci albo musze ja zwrocic...
Bylabym wdzieczna za podpowiedzi, co do metody. Jestem tez ciekawa, czy ktos tez ma taki problem...
Pozdrawiam!!!


zmiana tematu zg.z reg
Anette

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
Posty: 1591
Rejestracja: 23 wrz 2010, 12:59
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Polski

Re: dosc osobliwe

Post autor: Alis » 30 sty 2013, 16:36

skoro jest taki problem to może pentasa w granulacie zda egzamin
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

Awatar użytkownika
Miska Ryżu
Doświadczony ❃
Posty: 1475
Rejestracja: 03 lip 2008, 10:38
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: dosc osobliwe

Post autor: Miska Ryżu » 30 sty 2013, 17:17

a moze wizyta u psychologa?
gdyż kawałek mięsa z ziemniakami i surówką czy czym kolwiek innym, albo gryz kromki chleba ma większą objętość niż tabletka salofalku a to Ci przechodzi, tak? Albo liść sałaty chociażby...

tu jest jeden temat gdzie poruszana byla kwestia przełykania, co prawda dotyczy to innych tabletek ale jakies rady (jak przeskanowałam wzrokiem to ze np duzy łyk wody- ja tak robie jak mam duzo tabletek do wziecia za jednym razem ;-) ) tez tam mozna znalezc.
viewtopic.php?t=7443&postdays=0&postord ... em&start=0

mysle ze tematów jest na forum więcej, może jakas dobra duszyczka Ci cos jeszcze podrzuci, albo użyj przycisku 'Szukaj' na gorze forum i próbuj sama wpisywać różne kombinacje słów.
Smutno Ci? A może budyń? :)

loczek
Początkujący ✽✽
Posty: 488
Rejestracja: 14 lis 2012, 19:00
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: prawie lublin

Re: dosc osobliwe

Post autor: loczek » 30 sty 2013, 18:27

Weź proszek do buzi, popij wodą, głowę przechyl w dół, i łykaj. Ja z salofalkiem też mialem problem, ale teraz bez problemu wchodzi.

Awatar użytkownika
Osóbka
Aktywny ✽✽✽
Posty: 692
Rejestracja: 16 lis 2011, 09:28
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Wwa

Re: dosc osobliwe

Post autor: Osóbka » 30 sty 2013, 18:34

Ja też tak mam, a może już miałam.. bo mi chyba przeszło. Pentasa to była masakra, bo taka tępa, teraz wsuwam granulki. Salofalk też nie raz stanął mi w poprzek, ale jakoś się nauczyłam z czasem, chyba świadomość, że ma bardziej przyjazny kształ mi pomogła.. i do tego duuuużo wody. Z czasem się przyzwyczaiłam i potem przejście na tabsy pentasowe było szokiem, więc może sprawdź, czy szok pentasowy Ci pomoże. Bo jednak Salofalk bądź co bądź tańszy, a i zależy co dr na to..
_Ray_, szacun za kapsułkę, nie wiem, co mnie jeszcze w życiu czeka, ale może wymyślą z czasem mniejsze..
Leczenie: CSK MSW

Główką do przodu!!!

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Posty: 1053
Rejestracja: 16 lut 2008, 18:49
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: dosc osobliwe

Post autor: kasia38 » 30 sty 2013, 19:59

o to ja mam chyba strasznie szeroki przełyk :)
nie mam żadnych problemów i zawsze łykam dwa salofalki naraz :)
zresztą one nie takie duże, Neoral to był pocisk ;)
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Anne
Początkujący ✽✽
Posty: 284
Rejestracja: 02 sty 2012, 20:54
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Re: dosc osobliwe

Post autor: Anne » 30 sty 2013, 20:35

Ja miałam problem z pentasą. Jest duża, okrągła i szorstka. I nie wiem po co mi ją ówczesny lekarz zapisał, skoro mam CU. Asamax wcinam bez większych problemów, ale musze popić ogromną ilością wody, bo w przełyku staje.
Obecnie biorę: Asamax 2x2

kalka_96
Znawca ❃❃
Posty: 2119
Rejestracja: 24 lip 2011, 14:08
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: K-w

Re: dosc osobliwe

Post autor: kalka_96 » 30 sty 2013, 20:36

miałam raz tą ''przyjemność'', że obudziłam się jak wyciągali mi rurę od gastroskopii, dostałam za mało znieczulenia i od tej pory pentasę i inne wielkie tabletki łykam bez problemu, w porównaniu z grubością tej rurki są dla mnie małe, z resztą wielokrotnie mając rurkę w przełyku(sonda) musiałam je łykać, oj ciężko było :smutny: a teraz w miarę ok :roll: jak byłam mniejsza to nie połykałam żadnych tabletek, zawsze wydawało mi się że mam za mały przełyk, do 14 roku życia wszystko piłam w obrzydliwych syropach, a potem przyszedł Crohn i się zaczęło, musiałam się nauczyć :] czasem przypominam sobie o córce Ewy Błaszczyk i wtedy też się ''modlę'' nad tabletką :oops:

Madalenka
Debiutant ✽
Posty: 6
Rejestracja: 25 sty 2013, 19:08
Choroba: nie ustalono
województwo: śląskie
Lokalizacja: Czestochowa

Re: dosc osobliwe

Post autor: Madalenka » 31 sty 2013, 10:25

Alis pisze:skoro jest taki problem to może pentasa w granulacie zda egzamin
Dziekuje za informacje... musze zglebic ten temat, bo nie wiedzialam, ze istnieje granulat, takze fajnie by bylo...

[ Dodano: 31-01-2013 ]
Dziekuje wszystkim za wszelkie informacje i wiadomosci:)
Uwazam, ze u mnie jakas przyczyna jest i to nie jest zadne moje "widzi mi sie"...
Pozdrawiam!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Salofalk”