Branie Salofalku

Preparat jest wskazany do stosowania:
- w przypadku wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, zarówno w fazie zaostrzenia jak i w zapobieganiu nawrotom
- w chorobie Leśniowskiego i Crohna, w fazie zaostrzenia

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
withapain
Początkujący ✽✽
Posty: 75
Rejestracja: 16 paź 2012, 18:12
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Branie Salofalku

Post autor: withapain » 21 paź 2012, 20:08

Mam pytanie: W ulotce napisane jest, by brać go godzinę przed posiłkiem. Jak bardzo ważne to jest? Tzn. czy nie będzie problemu, jeśli będzie to np. 15 minut przed (trochę ciężko jest rano wstawać godzinę wcześniej tylko po to, by wziąć leki) albo jeśli wezmę je na noc i nic po tym nie zjem? Nie wiem jak to w praktyce działa, dlatego dla pewności stosuję się dokładnie do tych zaleceń, ale miło byłoby wiedzieć, że nie jest to aż tak ważne

Awatar użytkownika
nataliak71
Doświadczony ❃
Posty: 1034
Rejestracja: 30 sty 2011, 13:01
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: wrocław

Re: Branie Salofalku

Post autor: nataliak71 » 21 paź 2012, 22:08

osobiście biorę wszystkie 4 tabletki zaraz przed snem,nie jedząc już potem nic, pojęcia nie mam czy ma to na mnie wpływ :neutral: dodam, że doszłam nawet do remisji. Może lepiej zapytaj lekarza albo chociaż farmaceuty :)
„Kobiety i koty zawsze robią, co chcą, więc mężczyźni i psy niech się z tym pogodzą”

"każdą istotę, którą bierzemy w ramiona, możemy utulić lub udusić. to boska chwila decyzji." :hyhy:


Salofalk 2x2x2 Imuran 1x50mg

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Posty: 5135
Rejestracja: 29 kwie 2009, 12:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Branie Salofalku

Post autor: Natuśka » 21 paź 2012, 23:01

Pamiętam, że zawsze wieczorem przygotowywałam sobie szklankę wody obok łóżka, nastawiałam alarm na pół godziny przed moim wstawaniem z łóżka i łykałam tabsy. Potem spałam do alarmu głównego, a po wstaniu, zanim się ogarnęłam i zasiadłam do śniadania akurat godzina była.
Może troszkę nawiedzony sposób (tak też uważały moje współlokatorki) ale ja się dobrze czułam (tyle, że potem nadwrażliwość się pojawiła) i odstawić musiałam... :neutral:
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Awatar użytkownika
Orzelek
Doświadczony ❃
Posty: 1246
Rejestracja: 30 kwie 2012, 15:22
Choroba: CD
województwo: śląskie
miasto: Częstochowa
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Branie Salofalku

Post autor: Orzelek » 22 paź 2012, 00:10

Ja brałem tak jak napisano na ulotce, czyli godzinę przed jedzeniem. A jak doszedł mi do tego Controloc 40, który też należało brać godzinę przed, to wówczas najpierw brałem Salofalk, a po 30 minutach Controloc. Oczywiście poranek przez to był lekko zarwany.

Potem jak przerzuciłem się na Asamax, to ten z kolei należy brać po jedzeniu.
25.11.2011 - ileostomia
01.12.2011 - kolostomia
21.11.2012 - usunięcie ileostomii

Bez leków !!

:tak: Remisja :tak:

1 % z PITa wspomaga Jelita

Pozdrawiam :roll: :flowers: :przytul: :*

belbel
Debiutant ✽
Posty: 25
Rejestracja: 09 lis 2012, 20:01
Choroba: CU u dziecka
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: pyrlandia

Re: Branie Salofalku

Post autor: belbel » 02 gru 2012, 13:03

Po wykupieniu pierwszej recepty na asamax mieliśmy podobne niepewności, przed czy po, i czy to takie ważne. najlepiej doradzi - jak zawsze - lekarz

ODPOWIEDZ

Wróć do „Salofalk”