Pytanie o rożnice salofalk a asamax

Preparat jest wskazany do stosowania:
- w przypadku wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, zarówno w fazie zaostrzenia jak i w zapobieganiu nawrotom
- w chorobie Leśniowskiego i Crohna, w fazie zaostrzenia

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jacquelina
Początkujący ✽✽
Posty: 263
Rejestracja: 28 mar 2009, 22:48
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Pytanie o rożnice salofalk a asamax

Post autor: Jacquelina » 28 lip 2011, 23:29

dziś w aptece nie mieli salofalku(dziwne nie?)
Wiec zaproponowany mi Asamax (ta sama zawartość mesalazyny) jednak jak w salofalku miałam napisane ze na godzinę przed jedzeniem, tak w ulotce asamaxu mam ze po posiłku.. i tu rodzi sie moje głupie pytanie... jaka jest faktyczna różnica miedzy nimi? , czy wg Was mogę brać Asamax tak jak biorę salofalk? :neutral:
(jak w złym miejscy to z góry przepraszam poszkodowanego admina :oops: )



edytowałam i przeniosłam
Ostatnio zmieniony 28 lip 2011, 23:41 przez Jacquelina, łącznie zmieniany 2 razy.
leki:Salofalk 2*2/controloc/ azathiopiryne 1*2/
_______________________

Awatar użytkownika
Jacquelina
Początkujący ✽✽
Posty: 263
Rejestracja: 28 mar 2009, 22:48
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pytanie o rożnice salofalk a asamax

Post autor: Jacquelina » 29 lip 2011, 00:04

jak to czy warto? nie było w aptece i mieli tylko to o.O
Jak byłam w szpitalu - mswia, to dawali mi asamax zamiast salofalku, bo to mieli na stanie i nie było jakiś dziwnych obiajów
leki:Salofalk 2*2/controloc/ azathiopiryne 1*2/
_______________________

Awatar użytkownika
Jacquelina
Początkujący ✽✽
Posty: 263
Rejestracja: 28 mar 2009, 22:48
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pytanie o rożnice salofalk a asamax

Post autor: Jacquelina » 29 lip 2011, 01:24

yhm..ale średnio rozumiem, głównie z tego poradnika i tego co napisałaś wyciągnęłam ze asamax działa w samym jelicie grubym .
egh, kretynizm w aptece powiedzieli ze to zamiennik, a różnica jest tylko w producencie
leki:Salofalk 2*2/controloc/ azathiopiryne 1*2/
_______________________

Awatar użytkownika
Jacquelina
Początkujący ✽✽
Posty: 263
Rejestracja: 28 mar 2009, 22:48
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pytanie o rożnice salofalk a asamax

Post autor: Jacquelina » 29 lip 2011, 11:11

dzięki Niszka, zmiany mam głownie w jelicie grubym, wiec możne nic mi nie będzie, jak będzie pogorszenie to rzucę sie do gastro po nowa receptę. Swoja droga jak sie nie znaja to nie powinni informować w aptekach :neutral:
leki:Salofalk 2*2/controloc/ azathiopiryne 1*2/
_______________________

tomek1971
Początkujący ✽✽
Posty: 57
Rejestracja: 17 lut 2009, 12:05
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Radomsko
Kontakt:

Re: Pytanie o rożnice salofalk a asamax

Post autor: tomek1971 » 30 lip 2011, 09:56

Z tymi lekami to dziwna sprawa. Ja mam zapalenie jelita kretego najpierw dawali mi peentase potem sulfe potem asamax znowu peentase a podczas ostatniego pobytu w MSWiA zmienili mi znowu na asamax. A lekarz gastrolog do którego chodze na moje pytanie czemu tak odpowiedzial ze to to samo tylko innej firmy i za inna kase. Bo skład jest ten sam a z ta otoczką to taki troche bajer.Więc sam już nie wiem i lekarze pewnie też.A firmy farmaceutyczne zrobią wszystko zeby to ich lek kupić a nie konkurencji.

Awatar użytkownika
sztaba
Aktywny ✽✽✽
Posty: 515
Rejestracja: 16 paź 2004, 14:38
Choroba: CU
województwo: pomorskie
miasto: Słupsk
Lokalizacja: SŁUPSK
Kontakt:

Re: Pytanie o rożnice salofalk a asamax

Post autor: sztaba » 02 sie 2011, 21:51

kiedyś w poszukiwaniu Salofalku obdzwoniłem niemal wszystkie apteki w swoim mieście. W większości proponwano mi asamax - jako zamiennik. Tylko w jednej (!) farmaceutka poinformowała mnie, że Asamax jest lekiem o tym samym składzie, ale powinienem wcześniej zapytać lekarza czy mogę ten zamiennik stosować.
Lekarz wyjaśnił mi, na czym polega różnica (cały bajer właśnie w tej "otoczce"), ale okazało się że akurat w moim przypadku można było dokonać zamiany.

Awatar użytkownika
mgiełkaa
Doświadczony ❃
Posty: 1414
Rejestracja: 24 mar 2010, 19:44
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pytanie o rożnice salofalk a asamax

Post autor: mgiełkaa » 02 sie 2011, 22:52

Ja cały czas biorę Asamax jednak podczas ostatniego pobytu w MSWiA zabrakło im tego leku i dostawałam zamiennie Salofalk. Lekarz powiedział, że u mnie nie ma różnicy.
Wzrost 167cm, waga 64kg, ASAMAX 500mg 3x2tabl. AZATHIOPRINE 75mg

Leczenie: MSWiA Warszawa

Emilius
Debiutant ✽
Posty: 21
Rejestracja: 04 gru 2010, 23:17
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Pytanie o rożnice salofalk a asamax

Post autor: Emilius » 03 sie 2011, 22:47

Ja używałam tylko Asamax. Jeden gastrolog zapisał mi Salofalk, ale szczerze mówiąc dla mnie to jakiś mityczny lek, bo nigdzie go nie ma, więc od początku zażywam Asamax w tabletkach (i Pantasa w czopkach). U mnie zmiany tylko w grubym. Uważam, że działa ok, krwawienia ustały. Poza tym nie odczuwam żadnych zmian P.S. Mam diagnozę od miesiąca, choć choruję juz od ok. 3 lat. CU Postać z zaparciami, nigdy nie było biegunek, tylko krwawienia, zaparcia, wzdęcia i anemia
Co dalej?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Salofalk”