Salofalk, a bóle głowy

Preparat jest wskazany do stosowania:
- w przypadku wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, zarówno w fazie zaostrzenia jak i w zapobieganiu nawrotom
- w chorobie Leśniowskiego i Crohna, w fazie zaostrzenia

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
basiadab
Debiutant ✽
Posty: 11
Rejestracja: 22 lut 2008, 20:26
Choroba: CD
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Ciechocinek
Kontakt:

Salofalk, a bóle głowy

Post autor: basiadab » 12 lut 2011, 16:05

Witam wszystkich.
Mam prośbę o poradę.
Lekarz przepisał mi wlewki z salofalku, biorę też Imuran 50mg 3 sztuki i asamax 3x2. Od kiedy aplikuję wlewki i przyjmuję imuran mam straszne bóle głowy. Przychodzi nagle, nie stopniowo tylko jak młot w głowę aż robi mi się niedobrze. Czy to możlwe, że te napady wywołuje salofalk. Imuran raczej odpada bo brałam go wcześniej przez dwa lata zanim zaszłam w ciążę. Dwa miesiące zanim zaczęliśmy się starać o dziecko odstawiłam. Całą ciążę czułam się wspaniale. Poród odbył się siłami natury. Ola urodziła się drobniutka (2,905kg) ale zdrowa. Po porodzie (sierpień 2010) przez jakiś czas było dobrze. Teraz trochę podupadłam na zdrowiu ale tragedii nie ma. Lekarz kazał mi znowu brać imuran i pierwszy raz przepisał salofalk (wcześniej miałam wlewki z pentasy). Nigdy wcześniej nie miałam takich napadów. Nie znalazlam nigdzie żadnego postu na ten temat. Jeśli ktoś może przeszedł coś podobnego to proszę o info czy może odstawić wlewki. Mój gastro jest na zwolnieniu lek i nie mam kogo się poradzić. ż góry dzięki.

zmiana tematu zg.z reg
Anette

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3162
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:26
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: obywatel świata
Kontakt:

Re: Leki a bóle głowy

Post autor: maggie0278 » 12 lut 2011, 21:03

Moja córka nie tolerowała w ogóle Salofalku ale tego w tabletkach, miała mdłości i właśnie uporczywe bóle głowy - taki tępy ból.
Jesli stosujemy wlewki to tylko z Pentasy, nigdy nia miała zaleconych z Salofalku, może dlatego, że w wywiadzie jest zawarte iż nie toleruje Salofalku ?
Bierze Pentasę i bóle głowy nie występują.
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

basiadab
Debiutant ✽
Posty: 11
Rejestracja: 22 lut 2008, 20:26
Choroba: CD
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Ciechocinek
Kontakt:

Re: Leki a bóle głowy

Post autor: basiadab » 13 lut 2011, 01:49

Dzięki za odp. W ulotce niby jest napisane, że jednym z efektów ubocznych mogą być bóle głowy. Poza tym wydaje mi się, że po tych wlewkach (chociaż dopiero dwie użyłam) jest raczej gorzej niż lepiej. Biegam teraz do łazienki do kilkunatu razy dziennie. Przed wlewkami najwyżej trzy.
Teraz pojawił się kolejny problem. Już właściwie wczoraj ale myślałam, że to tylko jednorazowy wypadek. Jak tylko naciskam na butelkę żeby płyn wyleciał czuję jakby mi ktos kość ogonową łamał. Mam nadzieję, że to przez hemoroidy ale ból jest nie do zniesienia. Z pierwszą wlewką było ok, teraz nie daję rady.

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3162
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:26
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: obywatel świata
Kontakt:

Re: Leki a bóle głowy

Post autor: maggie0278 » 13 lut 2011, 23:45

Czy wlewki z Salofalku wyglądają jak z Pentasy ? Taki gotowy produkt do podania ?

Bo może za płytko je podajesz i stąd uczucie parcia - zwieracze wariują.
My aktualnie stosujemy wlewy z Pentasy i na taka gotową wlewkę, na tą końcówkę nakładam cewnik do odsysania górnych dróg oddechowych ( Cewnik do odsysania MULLY, CH 10, 40cm) - tak cieńka rurka, długa na 40 cm właśnie , zakończona gumową nasadką, kt.idealnie pasuje na tę końcówkę od Pentasy i po prostu zakladam ją i wprowadzam ten cieńki wężyk do odbytu- natłuszczony waseliną- i podaję=wtłaczam lek.
Ważne, żeby kończyć z butelką po wlewie na maxa ściśniętą i już jej nie prostować kiedy kńcówka jest w odbycie, żeby nie wtłaczać niepotrzebnych mas powietrza
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

easy
Początkujący ✽✽
Posty: 128
Rejestracja: 20 paź 2009, 00:12
Choroba: nie ustalono
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Luboń

Re: Leki a bóle głowy

Post autor: easy » 09 maja 2011, 08:43

a Klaudia brała asamax?

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3162
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:26
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: obywatel świata
Kontakt:

Re: Leki a bóle głowy

Post autor: maggie0278 » 11 maja 2011, 21:06

brała ale miała nudności, wymioty i po zmianie na Pentasę wszystko się uspokoiło. Wiem, że na CU -jeśli zmiany są w grubym- Pentasa nie ma zastosowania ale co zrobić jeśli Asamax dawał takie własnie objawy.
Może jest Asamax czym innym stabilzowany i takie reakcje uczuleniowe dawał ateraz na Pentasie jest o.k
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Piciu
Znawca ❃❃
Posty: 2059
Rejestracja: 02 wrz 2006, 02:13
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Leki a bóle głowy

Post autor: Piciu » 12 maja 2011, 10:26

basiadab pisze:Poza tym wydaje mi się, że po tych wlewkach (chociaż dopiero dwie użyłam) jest raczej gorzej niż lepiej. Biegam teraz do łazienki do kilkunatu razy dziennie.
- też tak miałem, trudno było utrzymać na początku wlewkę, przypuszczam że to może dlatego że płyn drażni miejsca zapalne , nie wiem jak to wytłumaczyć.
maggie0278 pisze: nigdy nia miała zaleconych z Salofalku, może dlatego, że w wywiadzie jest zawarte iż nie toleruje Salofalku ?
prawdopodobnie tak, oba leki Salofalku w postaci tabletki oraz wlewki mają tą samą substancje czynną - mesalazyna.
Asamax także zawiera mesalazynę.

basiadab - dlaczego lekarz zmienił Tobie wlewki ?
Może powinnaś brać tabletki z Pentasy, aczkolwiek z tego co napisałaś , wnioskuję że masz zajęte jelito grube, a tam faktycznie ta tabletka chyba nie zadziała.

easy
Początkujący ✽✽
Posty: 128
Rejestracja: 20 paź 2009, 00:12
Choroba: nie ustalono
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Luboń

Re: Leki a bóle głowy

Post autor: easy » 16 maja 2011, 08:18

kurcze dziwna ta reakcja na asamax? ale bywa, dobrze że cokolwiek jej pomaga

ODPOWIEDZ

Wróć do „Salofalk”