Zamiana asamaxu na salofalk

Preparat jest wskazany do stosowania:
- w przypadku wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, zarówno w fazie zaostrzenia jak i w zapobieganiu nawrotom
- w chorobie Leśniowskiego i Crohna, w fazie zaostrzenia

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Zakrętka
Debiutant ✽
Posty: 45
Rejestracja: 01 lip 2005, 07:16
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: śląsk
Kontakt:

Zamiana asamaxu na salofalk

Post autor: Zakrętka » 02 lut 2006, 07:45

Hej!
Brałam przez jakieś 3 miesiące asamax w dawce 3x2 tabletki. Przez jakiś czas było dobrze. Po jakimś czasie zaczęło się pogarszać. Mozna powiedzieć, że połowa miesiąca była do przeżycia, druga połowa pogorszenie tzn: wzdęcia, biegunka, ból jelitek. Lekarz zalecił mi zmianę na salofalk. Jeszcze go nie brałam. Myślicie , że to coś pomoże? Zaznaczam, że często boli mnie żołądem boję, się że ta zmiana jeszce to pogorszy. Z drugiej strony mam nadzieję na poprawę. Pozdrawiam :)
Codziennie uczę się optymizmu...

brunk
Debiutant ✽
Posty: 5
Rejestracja: 24 sty 2006, 13:08
Choroba: CU
Lokalizacja: Bielany k/Oświecimia
Kontakt:

zamiana asamaxu na salofalk

Post autor: brunk » 02 lut 2006, 09:22

Hej!
Nie wiem na co chorujesz ale ja również pzy pzyjmowaniu leków doustnych czułem się nie szczególnie.Od 9-ciu lat biorę Salofalk w czop-
kach i czuję się dobrze prawie bez biegunek.Zasugeruj lekarzowi takie
leczenie żeby odciążyć żołądek.
Pozdrowienia! Nie daj się ponosić złym emocjom.

Zakrętka
Debiutant ✽
Posty: 45
Rejestracja: 01 lip 2005, 07:16
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: śląsk
Kontakt:

:)

Post autor: Zakrętka » 02 lut 2006, 10:08

Dzięki za odpowiedz :) Choruję na colitis, mam zajętą odbytnicę i część esicy więc będę chyba musiała zostać na lekach doustnych. Mam nadzięję, że mój organizm jakoś zaakceptuje salofalk. Poza tym biorę jeden czopek z pentasy.
Codziennie uczę się optymizmu...

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: Zamiana asamaxu na salofalk

Post autor: ranka » 02 lut 2006, 10:13

mam zajeta tylko odbytnice i jestem na lekach doustnych i czopkach ale nie caly czas!!

leki doustne to :wlasnie Asamax ale bardzo mi sluzy a czopki to :Salofalk :lol:

powiem tak:mimo ze substancja czynna ta sama to jednak moze byc inny skutek bo to jednak zalezy od firm
uduwodniono na ktoryms leku bodajze na serce ,ze ta sama substancja czynna jednej firmy powodowala mniej skutkow ubocznych niz ta sama substancja ale innej firmy...tanszej :wink:

caly czas jestem na lekach doustncy a czopki biore tylko ok. miesiaca i patrze na efekt..jesli jest odstawiam jesli nie biore dalej i konsultuje sie z lekarzem :lol:
pozdrawiam


zapomnialam o przecinkach 8O
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Salofalk”