Pentasa - czopki

preparat jest wskazany w leczeniu wrzodziejącego zapalenia odbytnicy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
easy
Początkujący ✽✽
Posty: 128
Rejestracja: 20 paź 2009, 00:12
Choroba: nie ustalono
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Luboń

Re: Pentasa - czopki

Post autor: easy » 09 maja 2011, 08:29

a czy słyszeliście o chemoprewencji, wierzycie w to?

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pentasa - czopki

Post autor: Mamcia » 09 maja 2011, 20:10

Wierzy to się w Boga, a tu jest medycyna oparta na faktach. Pamiętać należy, że te fakty z czasem się zmieniają.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Pentasa - czopki

Post autor: obyty.z.cu » 10 maja 2011, 18:41

easy pisze: czy słyszeliście o chemoprewencji, wierzycie w to?
im wiecej mam lat,im dłuzej choruje,tym wiecej :wink:
no bo jak inaczej ?
Statystyki są nieubłagane !
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

easy
Początkujący ✽✽
Posty: 128
Rejestracja: 20 paź 2009, 00:12
Choroba: nie ustalono
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Luboń

Re: Pentasa - czopki

Post autor: easy » 16 maja 2011, 08:22

no dokładnie -statystyki są okropne i ja się trzymam mocno chemoprewencji a w Boga oczywiście też wierzę

Mariusz82
Debiutant ✽
Posty: 33
Rejestracja: 07 mar 2011, 19:51
Choroba: CU
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Zamość

Re: Pentasa - czopki

Post autor: Mariusz82 » 22 cze 2011, 14:24

Byłem wczoraj u lekarza i powiedział, że czopki Pentasa (tabletki także) mają od lipca sporo zdrożeć. Czopki z 4 zł na ok 60. Tabletki o 50%. Szał po prostu. :cry:
175 cm, 53 kg, Encorton 20mg x 2, Imuran 75 mg, Salofalk 500 mg 3x2, kwas foliowy.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pentasa - czopki

Post autor: Mamcia » 22 cze 2011, 20:34

Był taki pomysł i J-elita przeciw temu protestowała i wiem, że protestowała również prof. Rydzewska, jako konsultant krajowy. Jest to kolejna działalność rozrywkowa niekompetentnych urzędników z MZ. jeśli to stanie się faktem, to protest przyjmie zupełnie inne oblicze.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Emilo
Początkujący ✽✽
Posty: 184
Rejestracja: 05 mar 2007, 09:48
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

Re: Pentasa - czopki

Post autor: Emilo » 03 lip 2011, 18:17

od sierpnia mają zdecydowanie zdrożeć czopki Pentasa i wlewki 4,0g Salofalku. Jest to zlecenie MZ , nasze lekarskie Towarzystwa i Konsultant Krajowy- protestują. Czy J-elita równiez w tej kwestii zabrała głos?

Taki mail właśnie dostałem od swojej lekarki, w odpowiedzi wysłałem, że my J-elita protestowaliśmy. Jednak jeśli są planowane jakieś kolejne kroki prośiłbym o informacje jako że niebawem będę na śląsku to mógłbym je przekazać swojej lekarce a za jej sprawą można było by połaczyć nasze działania.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pentasa - czopki

Post autor: Mamcia » 03 lip 2011, 20:11

Owszem protestowaliśmy o czy zresztą już pisałam. A efekt???
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Emilo
Początkujący ✽✽
Posty: 184
Rejestracja: 05 mar 2007, 09:48
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

Re: Pentasa - czopki

Post autor: Emilo » 03 lip 2011, 20:27

Witam Mamcia, co do efektów może coś się dowiem we wtorek to niezwłocznie napisze, mam nadzieje, że dzięki temu, że wszyscy protestujemy tzn J-elita, Lekarskie Towarzystwo jak i krajowy konsultant uda się coś wywalczyć.

[ Dodano: 06-07-2011 ]
Witam ponownie, po wtorkowej wizycie u lekarza mam tylko tyle z wiadomości ze MZ poprostu narazie nie daje zadnej odpowiedzi, tak więc musimy chyba sie przygotować na podwyżke i mieć nadzieje ze nie potrwa ona długo.

Awatar użytkownika
toczka
Początkujący ✽✽
Posty: 459
Rejestracja: 15 mar 2009, 19:22
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice

Re: Pentasa - czopki

Post autor: toczka » 15 kwie 2012, 13:27

po jakim czasie czopki z Pentasy zaczely u Was dzialac? :neutral:
Na końcu jest zawsze dobrze. A jeśli nie jest dobrze, to znaczy, że to nie jest jeszcze koniec...

Nobody expects the Spanish Inquisition!

Awatar użytkownika
MartynaT
Początkujący ✽✽
Posty: 76
Rejestracja: 20 kwie 2012, 23:32
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Bielsko-Biała

pentasa

Post autor: MartynaT » 27 kwie 2012, 17:07

Stosuję Pentasę drugi tydzień i nie widzę poprawy :( przed wczoraj, jak byłam po receptę na kolejne czopki lekarz rodzinny powiedział, że efekty będę mogła zobaczyć po ładnych paru tygodniach :/ Nie dość, że krwawię od roku, to jeszcze jak już wiadomo co mi jest to leki nie działają od razu wrrr....
a co do wsadzania ja mam patent - w aptece kupuję żel Feminum (czy jakoś tak) nawilżający żel intymny, smaruję dooopkę i czopek wślizguje się jakby był z wosku :D

[ Dodano: 14-06-2012 ]
Powiedzcie mi - mieliście jakieś skutki uboczne?
Ja mam temperaturę (ok 37-37.5) i zaczęło mi się kręcić w głowie lekko. Do tego jelito, szczególnie rano, mruczy. Brałam Asamax, ale było fatalnie, wróciłam do Pentasy i jak wyżej. Poza tym zauważyłam taką rzecz, że po Asamaxie krew była żywo czerwona, po Pentasie jakby rdzawa.

Promyk Słońca
Debiutant ✽
Posty: 16
Rejestracja: 25 cze 2008, 11:41
Choroba: CU
województwo: pomorskie
miasto: Gdańsk
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Pentasa - czopki

Post autor: Promyk Słońca » 27 cze 2012, 15:45

A ja kupuję czystą białą wazelinkę w aptece i smaruję końcówkę czopka i aplikuję bez problemu. Nie stosujcie nawilżania wodą bo jest tarcie. Używam czopki Pentasa juz długo, ale od roku dawkę 1 czopek co 2-3 dni, przeważnie na noc, ale czasami w ciągu dnia. Bardzo ważne jest wypróżnienie przed aplikowaniem bo szkoda tracić takie drogie leki;) Do tego Asamax 2 tabletki dziennie i jest ok. Próbowałam też Salofalk, ale jednak mój lekarz woli Pentasę bo działa na wszelki wypadek na całe jelito.
koniec roku 2011 remisja, w remisji pozostaję na: Asamax 500 - 1*2tabl, czopki Pentasa 1szt co 2dni.
-------------------------------------------------------
Niech promyki słońca dodają Wam uśmiechu każdego dnia.

Pozdrawiam,
Gosia

Awatar użytkownika
MartynaT
Początkujący ✽✽
Posty: 76
Rejestracja: 20 kwie 2012, 23:32
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Pentasa - czopki

Post autor: MartynaT » 12 lip 2012, 11:12

wczoraj byłam u lekarza - ze względu na ciągły brak poprawy zwiększył dawkę pentasy do 1gx2 rano i wieczorem. Mam tak brać 2 tyg, jeśli to nie pomoże to sterydy.....
CU + zaparcia, zajęta tylko odbytnica. Pentasa 1+1g nie pomogła, nieudana próba z Asamaxem. Wlewki Corhydron + Pentasa 1+1 pomogły. Teraz próbuję Wlewki z Salofalku, długo trwało żeby uzyskać efekt

Rurku
Debiutant ✽
Posty: 7
Rejestracja: 18 paź 2012, 12:10
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Polska

Re: Pentasa - czopki

Post autor: Rurku » 24 paź 2012, 09:02

Obecnie jestem na sterydach (Metypred), Asamaxie 3x2 i Pentasie 1x1.
Schodząc z dawki sterydów mój stan lekko się pogorszył i lekarz polecił włączyć Pentase.
Pentasa pomaga mi za każdym razem w ciągu nawet tygodnia jeśli chodzi o częstotliwość widoku krwi. Nie mam typowych zaostrzeń a raczej nieustający stan zapalny.

W związku z tym, mam do Was, dwa pytania:
Czy można brać Pentase bez przerwy?
Czy organizm przyzwyczaja się do niej po czasie i zanika jej leczniczy wpływ?

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Pentasa - czopki

Post autor: obyty.z.cu » 24 paź 2012, 15:12

Rurku pisze:Czy można brać Pentase bez przerwy?
pewnie ..
to także mesalazyna,taka jak w asamaxie,tyle że w zależności od postaci uwalnia się w innych miejscach jelita.
No chyba że to czopek,wtedy wsio rawno,czy to salofalk 1 g czy Pentasa 1 g.
Przy CU jesteśmy zdani na "dożywotnie " :wink: leki.
Zmieniają się tylko dawki i ewentualnie rodzaj podawania (tabletki,czopki,zawiesina).
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pentasa”