zamiana pentasy na asamax

preparat jest wskazany w leczeniu wrzodziejącego zapalenia odbytnicy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
kasinp
Znawca ❃❃
Posty: 2418
Rejestracja: 19 cze 2007, 17:48
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

zamiana pentasy na asamax

Post autor: kasinp » 15 gru 2007, 23:13

sluchajcie mam problem od dlugiego czasu zazywalam tylko pentase i azatiopryne. Dzis skonczyla mi sie pentasa i w aptekach jej nie maja twierdza ze nie ma w hurtowniach .musialam kupic asamax (tak mi polecil farmaceuta)Kupilam , i tu jest problem , czy brac czy nie bo powiem szczerze ze troche sie boje. Pentasa to jednak "mercedes" a asamax?? nie wiem jakich skutkow ubocznych moge sie spodziewac . pentase bralam 2*2 jakw opisie ponizej , chyba mam remisje i chcialabym ja podtrzymac....napiszcie co o tym sadzicie?dziekuje z gory...Kasia

Awatar użytkownika
misiek1
Aktywny ✽✽✽
Posty: 889
Rejestracja: 09 gru 2006, 19:43
Choroba: CD
województwo: lubuskie
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: zamiana pentasy na asamax

Post autor: misiek1 » 16 gru 2007, 02:10

kasinp pisze:sluchajcie mam problem od dlugiego czasu zazywalam tylko pentase i azatiopryne. Dzis skonczyla mi sie pentasa i w aptekach jej nie maja twierdza ze nie ma w hurtowniach
Zawsze mozesz kogos z forum poprosic i przeslac recepte z pieniazkami, napewno gdzies pentasa jest.
kasinp pisze:musialam kupic asamax (tak mi polecil farmaceuta)Kupilam , i tu jest problem , czy brac czy nie bo powiem szczerze ze troche sie boje
Pentasa uwalnia sie wczesniej niz asamax tak wiec dziala na zmiany w innym miejscu, w nowym kwartalniku masz dokladnie pokazane w tabelce.
Farmaceuta nie jest dobrze zorientowany :)
kasinp pisze:Pentasa to jednak "mercedes" a asamax??
Nie tak bym to klasyfikowal, obydwa działaja dobrze tylko na inne miejsca.
Martwisz się chorobą ? ale z Ciebie egoista, na tej samej ziemi umiera codziennie tysiące dzieci z głodu, to jest prawdziwa choroba.

Zaglądam tu raz na jakiś czas ale nie są to godziny ani dni a nawet tygodnie :)

Awatar użytkownika
sztaba
Aktywny ✽✽✽
Posty: 515
Rejestracja: 16 paź 2004, 14:38
Choroba: CU
województwo: pomorskie
miasto: Słupsk
Lokalizacja: SŁUPSK
Kontakt:

Re: zamiana pentasy na asamax

Post autor: sztaba » 16 gru 2007, 11:39

Pentasa uwalnia sie wczesniej niz asamax tak wiec dziala na zmiany w innym miejscu... Farmaceuta nie jest dobrze zorientowany :)
nawet na stronie Ministerstwa Zdrowia nie podaje się Asamaxu jako zamiennika dla Pentasy. Wg powyższej strony Pentasa nie ma zamiennika.

(na www.mz.gov.pl - dla Pentasy w blistrze zamiennikiem jest Pentasa w słoiku i odwrotnie :wink: )

kasinp
Znawca ❃❃
Posty: 2418
Rejestracja: 19 cze 2007, 17:48
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: zamiana pentasy na asamax

Post autor: kasinp » 16 gru 2007, 14:44

wzielam dzis rano mam nadzieje ze jak pobiore do swiat to nie nabawie sie nawrotu

kasinp
Znawca ❃❃
Posty: 2418
Rejestracja: 19 cze 2007, 17:48
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: zamiana pentasy na asamax

Post autor: kasinp » 16 gru 2007, 22:15

Torvik pisze:Możliwe jest zatrucie nerek
czym to sie objawia??

alcia_al
Początkujący ✽✽
Posty: 86
Rejestracja: 24 lis 2007, 17:12
Choroba: CD u dziecka
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Barlinek
Kontakt:

Re: zamiana pentasy na asamax

Post autor: alcia_al » 18 gru 2007, 00:13

kasinp pisze:.musialam kupic asamax (tak mi polecil farmaceuta)Kupilam , i tu jest problem , czy brac czy nie bo powiem szczerze ze troche sie boje.
mi też farmaceuta proponował zastąpienie pentasy asamaxem, ale się nie zgodziłam. asamax działa tylko w obrębie jelita grubego, a pentasa od żołądka do jelita grubego.decyzję o zamianie leku pozostawiłabym gastrologowi.

p.s. u nas pentase można dostać bez prolemu, zobacz jeszcze tu: http://www.przychodnia.pl/el/leki.php3?lek=2731
Ostatnio zmieniony 18 gru 2007, 02:51 przez alcia_al, łącznie zmieniany 1 raz.
[you] witam serdecznie :)
alicja

Awatar użytkownika
OLINA
Początkujący ✽✽
Posty: 56
Rejestracja: 03 kwie 2007, 19:09
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: zamiana pentasy na asamax

Post autor: OLINA » 18 gru 2007, 12:24

Asamax br4ałąm przez dłuższy czas i szczerze powiem, ze mi wcale a wcale nie pomogła. Trułam się nią zupełnie bez sensu. Pomocna jest pentasa bo tak jak już pisali wyżej-ona uwalnia się na dłuższym odcinku. Sądzę, że na zamiana nie wyjdzie Ci na dobre pod względem nawrotu choroby< może wrócić tam gdzie asamax nie sięga>. Wiec czy prędzej leć do apteki. Może farmaceutka nie widzi różnicy w tych lekach ale dla nas- chorych różnica jest ogromna. Ja tez mam czasem problemy z dostaniem pentasy ale nauczyłam się ja zamawiać z wyprzedzeniem<mam swoja apteke, w której przywożą na drugi dzień>
Do CU- To już koniec bejbe, skończyło się love story, jestem już zmęczona, wracam dziś do zdrowia...

kasinp
Znawca ❃❃
Posty: 2418
Rejestracja: 19 cze 2007, 17:48
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: zamiana pentasy na asamax

Post autor: kasinp » 18 gru 2007, 12:56

OLINA pisze:nauczyłam się ja zamawiać z wyprzedzeniem<mam swoja apteke, w której przywożą na drugi dzień>
ja tez ale teraz nie maja w hurtowni wiec juz szukalam dalej i chyba w piatek bede miala mam nadzieje ze tydzien na asamaxie nie zrobi mi szkod w jelicie cienkim , chyba wytrzyma bez pentaski przez tydzien :cry:

Awatar użytkownika
Agnieszka2
Początkujący ✽✽
Posty: 212
Rejestracja: 14 gru 2006, 21:15
Choroba: CD
województwo: podlaskie
Lokalizacja: Bruksela
Kontakt:

Re: zamiana pentasy na asamax

Post autor: Agnieszka2 » 18 gru 2007, 19:43

moge kupic w Brukseli, ale w granulkach. 150 szt. na ubezp.moje ok.25€
Aga
Przyjazn jest najdelikatniejszym kwiatem, ktory rozwija sie z wzajemnych kontaktow miedzyludzkich. Jezeli nie dbamy o niego cierpliwie i niestrudzenie,więdnie i usycha, zanim otworzy wszystkie swe paki.

Grześ
Początkujący ✽✽
Posty: 133
Rejestracja: 25 lut 2007, 18:21
Choroba: CD
województwo: lubuskie
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: zamiana pentasy na asamax

Post autor: Grześ » 22 gru 2007, 15:48

Ja też miałem problem z dostaniem Pentasy. Apteka, w której stale się zaopatruję sprowadza miją na zmówienie. Pani farmaceutka dzwoniła po różnych hurtowniach ale ostatnią dostawę mieli 29.11. Również proponowali mi Asamax w zamian ale udało misię dostać opakowanie w większej aptece z ich zapasów.

alcia_al
Początkujący ✽✽
Posty: 86
Rejestracja: 24 lis 2007, 17:12
Choroba: CD u dziecka
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Barlinek
Kontakt:

Re: zamiana pentasy na asamax

Post autor: alcia_al » 28 gru 2007, 22:40

u nas też już jest problem z pentasą ! a dopiero pisałam ,że jest bez problemu :o nie mają w hurtowniach i nie wiadomo kiedy będzie :(
po konsultacji z gastro (zaproponowała salofalk lub asamax) wybrałam asamax- nie wiem jak będzie bo jednak zmiana jest też w cienkim...
pożyjemy- zobaczymy :)
[you] witam serdecznie :)
alicja

alcia_al
Początkujący ✽✽
Posty: 86
Rejestracja: 24 lis 2007, 17:12
Choroba: CD u dziecka
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Barlinek
Kontakt:

Re: zamiana pentasy na asamax

Post autor: alcia_al » 28 gru 2007, 23:47

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]
trudno wyczuć co jest powodem, w sumie w 2006 pod koniec roku było oki, jeszcze w dodatku nie mają żadnej adnotacji (czy zmiana ceny czy coś inszego) a zawsze mieli. no cóż nic tylko czekać :) -miejmy nadzieję, że niedługo...
[you] witam serdecznie :)
alicja

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: zamiana pentasy na asamax

Post autor: Mamcia » 29 gru 2007, 21:51

Asamax nie działa w cienkim. Zajrzyj do kwartalnika. Tam jest opisane łopatologicznie, gdzie, który lek działa. Jeśli zmiany są w ileum terminale to można zamienić na salofalk. Jeśli wyżej to nie.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Słonko
Początkujący ✽✽
Posty: 486
Rejestracja: 08 wrz 2006, 20:35
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: zamiana pentasy na asamax

Post autor: Słonko » 10 lip 2009, 11:31

Mój lekarz twierdzi uparcie, że Asamax wystarczy, chociaż mam CD i nie widzi potrzeby kupowania o wiele droższej Pentasy. Lekarz jest sprawdzony i "zna się na rzeczy". Jednak czytając różne rzeczy widzę, że chyba nie ma racji. Ale dlaczego on nie widzi różnicy?

Awatar użytkownika
Słonko
Początkujący ✽✽
Posty: 486
Rejestracja: 08 wrz 2006, 20:35
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: zamiana pentasy na asamax

Post autor: Słonko » 13 lip 2009, 21:17

Tak, ja to rozumiem, ale skoro nawet w remisji bierzemy leki, bo nigdy nie wiadomo co będzie, to dlaczego nie brać Pentasy z tego samego powodu. Nigdy przecież nie wiadomo, czy zmiany nie pojawią się trochę wyżej.

Zablokowany

Wróć do „Pentasa”