Pentasa

preparat jest wskazany w leczeniu wrzodziejącego zapalenia odbytnicy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
panbubka
Początkujący ✽✽
Posty: 260
Rejestracja: 24 wrz 2012, 13:37
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Pentasa

Post autor: panbubka » 18 maja 2015, 08:37

Ja np wiem, ze z Pentasa musze sie powoli oswajac - nie moge drastycznie zmieniac dawki bo odczuwam skutki uboczne w postaci zawrotow glowy, nudnosci, zlego samopoczucia. Plus jest taki, ze po ok 2 tygodniach to mija i zostaje tylko efekt terapeutyczny. Malo tego Pentasa w mniejszych dawkach dziala na mnie lepiej niz inne mesalazyna w wiekszych, wiec uznaje, ze dla mnie jest ok

Awatar użytkownika
palula88
Początkujący ✽✽
Posty: 278
Rejestracja: 18 gru 2013, 13:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: małopolskie

Re: Pentasa

Post autor: palula88 » 18 maja 2015, 10:06

Mnie pentasa totalnie wykancza nigdy nie mialam takich problemow jak po niej. Marze zeby moj organizm sie jej pozbyl juz w calosci i nigdy wiecej nie wezme jej do ust. Dzien wyjety z zycia po tym leku, nie wiem jak przezyje.. wymioty okropne kurczowe bole brzucha,biegunka, i brzuch jak w ciazy. Cos okropmego...Pomyslec ze za taka cene takie skutki uboczne..
Imuran 100mg

Daniello
Debiutant ✽
Posty: 13
Rejestracja: 01 cze 2015, 16:44
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pentasa

Post autor: Daniello » 09 cze 2015, 11:51

Biorę pentasę od jakiegoś czasu, 3 saszetki dziennie w granulacie, nic nie odczuwam aby było lepiej czy gorzej, jest tak samo, ale jest dobrze dość...

Ile tej pentasy można brać maxymalnie? 4 g? ktoś próbował więcej?

a i jeszcze jeśli chodzi o skutki uboczne to nic nie zauwazyłem, chodzę 3 razy w tyg na siłkę od pół roku, może się aż tak maksymalnie nie przeciążam, ale normalnie wyciskam sztangi jak wszyscy :)

podstawa to trzymać dietę, co 3,5godziny zjadam ryż z kurczakiem lub indykiem i gotowaną marchewką, zrobiłem przez pół roku 6kg czystej masy mięśniowej, ale boję się że coś z tymi jelitami znów się odwróci i zaczną się problemy..

na razie jednak o tym nie myślę, buziaki dla wszystkich :*

nie dawajcie się :)

Daniello

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Posty: 2134
Rejestracja: 30 lis 2014, 13:44
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Głogów Młp/Rzeszów
Kontakt:

Re: Pentasa

Post autor: chrzanovy » 09 cze 2015, 13:17

Daniello pisze:3 saszetki dziennie w granulacie, nic nie odczuwam aby było lepiej czy gorzej, jest tak samo, ale jest dobrze dość...
grunt to nie przestawać brak leków, nawet jak jest bardzo dobrze, bo potem się płaci za głupote, chrzanovy - najlepszy przykład :)
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek mc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

kalka_96
Znawca ❃❃
Posty: 2119
Rejestracja: 24 lip 2011, 14:08
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: K-w

Re: Pentasa

Post autor: kalka_96 » 09 cze 2015, 13:24

a ja nie mogę brać mesalazyny. ani sulfalazyny.
nie biorę nic już od roku.
drażnią mi trzustkę.
w sumie objawów nie miałam, ale wyniki (usg, amylaza, lipaza) były niedobre.

Daniello
Debiutant ✽
Posty: 13
Rejestracja: 01 cze 2015, 16:44
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pentasa

Post autor: Daniello » 09 cze 2015, 13:34

to co polecasz zamiast mesalazyny? skoro ma skutki uboczne to może to lepiej odstawić?

biorę bo przepisali, ale właśnie jak wszystko na pewno ma skutki uboczne, a czy pomaga to jakoś tego nie czuję....


Daniello

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Pentasa

Post autor: obyty.z.cu » 09 cze 2015, 15:30

Daniello pisze: a czy pomaga to jakoś tego nie czuję....
chrzanovy pisze:grunt to nie przestawać brak leków, nawet jak jest bardzo dobrze, bo potem się płaci za głupote, chrzanovy - najlepszy przykład
...hm..bez obrazy,ale teraz nie czujesz,a później będziesz opowiadał: jaki ja głupi byłem że przestałem brać :lol:
Taki los nas przewlekle chorych,zawsze mądrzy po fakcie.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Daniello
Debiutant ✽
Posty: 13
Rejestracja: 01 cze 2015, 16:44
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pentasa

Post autor: Daniello » 09 cze 2015, 16:47

Nie no, teraz dużo biorę tego, znów, przez długi weekend nie brałem bo piłem, a jak piję to nie biorę, taką mam zasadę :)

Na pewno jakoś działa, kolegę w pracy bolały jelita, dałem mu paczkę pentasy, 50x1g, zjadł i przestało boleć, nie wiem ile dziennie brał, mówiłem mu że max 3 ale jakoś szybko mu się skończyło :)

Jeszcze piję pokrzywę i siemię lniane do tego.

Moja dieta która działa, którą sam opracowałem i którą mogę wszystkim polecić:
-zero surowych owoców i warzyw
-wszystko gotowane
-ryż biały codziennie
-kasza jaglana codziennie
-ziemniaki codziennie
-mięsa chude i tłuste wszystkie
-ryby chude i tłuste wszystkie
-zero nabiału
-do picia tylko woda niegazowana (raz dziennie z rozpuszczonym supradynem)
-zero pieczywa każdego
-zero wędlin i kiełbas

Można z tym walczyć! :)

Daniello

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Pentasa

Post autor: obyty.z.cu » 09 cze 2015, 17:37

Daniello pisze: kolegę w pracy bolały jelita, dałem mu paczkę pentasy, 50x1g, zjadł i przestało boleć, nie wiem ile dziennie brał, mówiłem mu że max 3 ale jakoś szybko mu się skończyło
nie wiem czy śmiać się czy płakać.
Na bóle jelita Pentasa...a na kaca co ?
Głupie pytanie,ale chyba mądrzejsze niż branie mesalazyny .
To jak strzelanie do komara z armaty źle naładowanej.
Musisz się wiele nauczyć.
Ty chyba nie za bardzo zdajesz sobie sprawę co to jest to CD.
To nie jest katar czy ból jelit,które leczy jakaś tabletka...

sorki..odpadam.
Daniello pisze:teraz dużo biorę tego, znów, przez długi weekend nie brałem bo piłem, a jak piję to nie biorę, taką mam zasadę
dziś nie choruję ,strajkuję,wrócę do chorowania pojutrze.

bez komentarza.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
deth
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3130
Rejestracja: 02 lut 2011, 16:33
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Reda

Re: Pentasa

Post autor: deth » 09 cze 2015, 17:52

Fajnie koledze pomóc, ale pomoc trochę pomijając kompetencje. Chyba że je masz, a kolega też na kacu :wink:

Dietę moge zalecić właśnie z surowymi warzywami i owocami bo mi służy TERAZ ;-) ale co osoba to stan, to bardzo indywidualne. Byly okresy, że trzy truskawki. Powodowały dezorganizację życia, a teraz kilo plus maślanka nie robią wrażenia ;-)

Mamy dział diet :-)
a tu poradniki bez potrzeby testowania na kolegach :-)
http://j-elita.org.pl/?pid=poradnik
Ostatnio zmieniony 09 cze 2015, 18:13 przez deth, łącznie zmieniany 1 raz.

Mjk
Początkujący ✽✽
Posty: 74
Rejestracja: 19 lis 2014, 12:01
Choroba: inna choroba jelita
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Pomorze

Re: Pentasa

Post autor: Mjk » 09 cze 2015, 17:57

Daniello pisze:Nie no, teraz dużo biorę tego, znów, przez długi weekend nie brałem bo piłem, a jak piję to nie biorę, taką mam zasadę :)

Na pewno jakoś działa, kolegę w pracy bolały jelita, dałem mu paczkę pentasy, 50x1g, zjadł i przestało boleć, nie wiem ile dziennie brał, mówiłem mu że max 3 ale jakoś szybko mu się skończyło :)
Pentasa na ból jelit dla kolegi? :mrgreen: Bez obrazy, ale nie wiem kto głupiej postąpił - kolega czy Ty dając mu ten lek...przecież to jest jakiś idiotyzm, Pentasa dla kogoś kto prawdopodobnie nie ma CU/CD ?!

Dieta fajna, ale trochę mało logiczna - z jednej strony nie jesz nawet chleba, a z drugiej pijesz alkohol? I odstawiasz leki jak pijesz alkohol? Takiej koncepcji jeszcze tutaj nie widziałem :roll:

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pentasa

Post autor: Mamcia » 09 cze 2015, 21:53

I a tę pentasę refundowaną dla osób z CD zapłaciliśmy wszyscy z naszych podatków.
a jak piję to nie biorę, taką mam zasadę
. Niestety skutki twoich zasad my odczujemy na własnej skórze, bo łóżka w szpitalu będą zajęte, a w przychodniach kolejki tych, którzy nie stosowali się do zaleceń, bo albo byli mądrzejsi, abo mieli zasady.
Z tego co piszesz widać, że jeszcze nie dostałeś naprawdę w d...ę i dosłownie i w przenośni.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: Pentasa

Post autor: Anette28 » 09 cze 2015, 22:24

Proszę wszystkich o ostudzenie emocji, a Daniello, o pisanie naprawdę przemyślanych postów, bo forum odwiedza wiele osób zagubionych, potrzebujących wsparcia, a te rady nie mają nic z tym wspólnego
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

topost
Początkujący ✽✽
Posty: 288
Rejestracja: 09 maja 2015, 21:03
Choroba: CU
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Kielce

Re: Pentasa

Post autor: topost » 10 cze 2015, 08:17

To w ramach studzenia emocji zapytam; czy zdarza Wam się po wieczornej aplikacji czopka Pentasy wydalić w pierwszej porannej wizycie coś co nazwałbym białą mazią w niewielkiej ilości? Czyli tak jakby nieduże ilości niewchłoniętego czopka w formie niemal płynnej.

Pytałem już lekarza czy mogę aplikować Pentasę rano gdyż na ulotce jest informacja że najlepiej się wypróżnić przed a ja po moich 3-4 porannych wizytach jestem w środku czysty jak łza :wink: jednak on upierał się przy wieczornej aplikacji, a ja wtedy czuję jakbym coś tam miał i zastanawiam się czy wchłania się ten czopek w całości?

Daniello
Debiutant ✽
Posty: 13
Rejestracja: 01 cze 2015, 16:44
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pentasa

Post autor: Daniello » 10 cze 2015, 10:22

Drodzy forumowicze,

Przepraszam wszystkich których uraziłem, i proszę o wybaczenie...mam nadzieję że mogę na to liczyć, szczególnie z uwagi na to że jestem tu nowicjuszem (zarówno na forum jak i zdiagnozowany).

Daniello

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pentasa”