Pentasa na rzadkie zaostrzenia

preparat jest wskazany w leczeniu wrzodziejącego zapalenia odbytnicy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Pytający
Debiutant ✽
Posty: 4
Rejestracja: 25 paź 2020, 17:59
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: małopolskie
miasto: Kraków

Pentasa na rzadkie zaostrzenia

Post autor: Pytający » 03 gru 2021, 17:52

Cześć, chciałbym zasięgnąć rady w kwestii przepisywania leku Pentasa. W połączeniu z suplementami i probiotykami (Vivomixx, Debutir) jakieś 1,5 roku temu bardzo skutecznie uspokił moje jelita, można powiedzieć zadziałał prawie od razu (były to raczej łagodne objawy nieswoistego zapalenia jelit). W listopadzie 2021 objawy wróciły (identyczne , praktycznie 1:1), proktolog który mi to przepisywał , miał dość długie terminy nawet prywatnej (poza tym jak sam stwierdził "problem jest nieco wyżej"), znalazłem więc lekarza, który jest zarówno proktologiem jak i gastrologiem. Chylę czoła przed jego podejściem do pacjenta i etosem , natomiast mesalazyną nie leczy takich przypadków jak mój, a leki , które przepisał na razie nie przynoszą wyraźnej poprawy. Oczywiście wezmę je do końca według instrukcji ale chciałbym się zapytać: po pierwsze, czy znacie jakiegoś lekarza z Krakowa, który nie weźmie mi za złe , że go wprost poproszę o terapię mesalazyną, a po drugie czy macie doświadczenia ze zdobywaniem Pentasa z internetowych "aptek", gdzie na podstawie historii choroby z IKP, można sobie taką receptę załatwić ? (prosiłbym o powstrzymanie się od moralizowania :grin: )

Awatar użytkownika
wicek
Debiutant ✽
Posty: 41
Rejestracja: 14 mar 2009, 11:34
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Bochnia

Re: Pentasa na rzadkie zaostrzenia

Post autor: wicek » 03 gru 2021, 21:40

Proponuje zrobić kolonoskopię, żeby sprawdzić jelito.

Konkretna jest prof. Danuta Owczarek.

Informacja na temat mesalazyna w lekach w zależności od miejsca działania:

https://jelito.net/faq/salaza-asamax-sa ... zamienniki

Pytający
Debiutant ✽
Posty: 4
Rejestracja: 25 paź 2020, 17:59
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: małopolskie
miasto: Kraków

Re: Pentasa na rzadkie zaostrzenia

Post autor: Pytający » 10 gru 2021, 00:05

Dziękuję za polecenie specjalisty i podrzucenie tego krótkiego artykułu :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pentasa”