Pentasa i Salofalk jednocześnie

preparat jest wskazany w leczeniu wrzodziejącego zapalenia odbytnicy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kwakwa
Początkujący ✽✽
Posty: 68
Rejestracja: 28 gru 2018, 18:48
Choroba: CU
województwo: małopolskie
miasto: Chrzanów

Pentasa i Salofalk jednocześnie

Post autor: kwakwa » 15 lut 2019, 14:38

Witajcie,mam pytanie -czy można jednocześnie przyjmowac Pentase w granulkach i salofalk?Myślę sobie ,że jeżeli pentasa nie dociera w dużej dawce do jelita grubego to dodatkowo salofalk,który działa tylko w jelicie grubym tylko nie wiem czy można jednocześnie zażywać te dwa leki.

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2442
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: Pentasa i Salofalk jednocześnie

Post autor: Noelia » 22 lut 2019, 05:14

kwakwa pisze:
15 lut 2019, 14:38
tylko nie wiem czy można jednocześnie zażywać te dwa leki.
Teoretycznie można, bo oba leki to mesalazyna, tylko dawka sumaryczna musiałaby być odpowiednia, czyli ani za duża, ani za mała.
Pentasa działa od żołądka/dwunastnicy, Salofalk od końcówki jelita krętego (czyli zaczyna działać już w jelicie cienkim), a Asamax od początku okrężnicy, czyli jelita grubego.
Podobnie można brać jednocześnie np. granulki Pentasa + sulfasalazynę (sulfasalazyna = mesalazyna + sulfapirydyna działająca przeciwzapalnie na stawy), tylko też w odp. dopasowanych dawkach - znam takie osoby i kiedyś Mamcia (specjalistka od NZJ) tak pisała na Forum.
Wszystko zależy od tego, w jakich odcinkach przewodu pokarm. są zmiany zapalne i czy są jakieś powikłania pozajelitowe dot. stawów.
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

kwakwa
Początkujący ✽✽
Posty: 68
Rejestracja: 28 gru 2018, 18:48
Choroba: CU
województwo: małopolskie
miasto: Chrzanów

Re: Pentasa i Salofalk jednocześnie

Post autor: kwakwa » 22 lut 2019, 20:11

Dziękuję za odpowiedz

b4rt144
Debiutant ✽
Posty: 20
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:16
Choroba: CU
województwo: podkarpackie

Re: Pentasa i Salofalk jednocześnie

Post autor: b4rt144 » 18 maja 2019, 00:21

Przepraszam ze odkopuje temat, a mozna samameu sobie zrobić takie wlewki? Mam aplikator doodbytniczy, mam mesalazyne i mam wazelinke:P Do zbiorniczka z wodą mineralną wrzuciłbym "obrany" asamax i wlał do środka. Mozna tak ? nie zaszkodzi ?

b4rt144
Debiutant ✽
Posty: 20
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:16
Choroba: CU
województwo: podkarpackie

Re: Pentasa i Salofalk jednocześnie

Post autor: b4rt144 » 18 maja 2019, 00:38

czy musze mieć wodę oczyszczoną sprzedawana na recepte ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pentasa”