Pentasa czy asamax

preparat jest wskazany w leczeniu wrzodziejącego zapalenia odbytnicy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Piciu
Znawca ❃❃
Posty: 2059
Rejestracja: 02 wrz 2006, 02:13
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Pentasa czy asamax

Post autor: Piciu » 09 lip 2011, 00:05

dariah4 pisze:ale ja jej już chyba w nic nie wierzę
tak to jest w naszych przygodach z lekarzami i lekami , musi trochę czasu upłynąć aby trafić na te odpowiednie dla naszego organizmu , i oby ten czas był jak najkrótszy.
Wydaje sie mi ,że gdzieś wspomniałaś że leczy ciebie osoba z klanu lekarzy Klincewiczów :wink: ,miałem tą nie mila sposobność spotkania na swojej drodze taką osobę , nikomu z nas tego nie życzę, karygodne podejście do pacjenta.

Awatar użytkownika
dariah4
Aktywny ✽✽✽
Posty: 634
Rejestracja: 27 gru 2010, 10:38
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Pentasa czy asamax

Post autor: dariah4 » 09 lip 2011, 00:27

No leczy mnie Beata Klincewicz. A jak skończę 18 lat to pewnie będzie polecała swojego męża. A kogo z Klincewiczów spotkałeś na swojej drodze?
Leki: Asamax 500 4x2

" [...] twoje blizny są twoją siłą."
Paul Coelho

Piciu
Znawca ❃❃
Posty: 2059
Rejestracja: 02 wrz 2006, 02:13
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Pentasa czy asamax

Post autor: Piciu » 09 lip 2011, 00:40

dariah4 pisze: A kogo z Klincewiczów spotkałeś na swojej drodze?
trafiłem na seniora , ponoć jednak syn idzie w ślady ojca i robi się taki jak on , jednak tego nie potwierdzę, gdyż z synem nie miałem styczności.

Awatar użytkownika
dariah4
Aktywny ✽✽✽
Posty: 634
Rejestracja: 27 gru 2010, 10:38
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Pentasa czy asamax

Post autor: dariah4 » 30 lip 2011, 13:42

Po tym jak zmieniłam lekarza zapisał mi Salofalk w tabletkach, a że nie było go w aptece wykupiłam Asamax. Biorę go od środy i wczoraj miałam takie lekkie wzdęcia a dzisiaj częściej odwiedzam wc. Sama nie wiem czy ma to powiązanie z Asamaxem, czy mi coś zaszkodziło..
Leki: Asamax 500 4x2

" [...] twoje blizny są twoją siłą."
Paul Coelho

Awatar użytkownika
Ala57
Aktywny ✽✽✽
Posty: 873
Rejestracja: 05 lis 2010, 20:19
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Koszalin

Re: Pentasa czy asamax

Post autor: Ala57 » 07 wrz 2011, 11:44

Wiem, ze powinnam spytać o to lekarza ale nie było warunków .Przez dwa lata byłam leczona sulfasalazyną a od lipca 2010 asamaxem, azą i metypredem.11sierpnia odstawiłam steryd i oprócz dolegliwości ze strony stawów wszystko jest ok.wyniki bardzo przyzwoite i moj gastro zmienił mi dawkę asamaxu z 3x2 na 2x2 a gdyby były jakieś problemy z jelitami mam brać na noc czopek pentasy.Po co?Nigdy nie brałam pentasy i nie wiem jak na nią zareaguję?

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Pentasa czy asamax

Post autor: obyty.z.cu » 07 wrz 2011, 15:12

Ala57 pisze:a gdyby były jakieś problemy z jelitami mam brać na noc czopek pentasy.Po co?
pewnie dlatego,że w CU odbytnica jest najczulszym miejscem :wink:
znaczy tam CU jest zawsze.
Z mojego doświadczenia: czopki i tabletki to najlepsza metoda na jak najszybsze wyciszenie i nie dopuszczenie do większego stanu zapalnego.
Odkąd biorę ciągle czopki (czasem zamiennie z zawiesiną) naprawdę bardzo wiele poprawiło się w moim jelicie.
W sumie co za różnica,bierze się tabletki ciągle i to norma,przyjmij za normę:
tabletki plus czopek gwarantują lepszy wskaźnik "uleczalności" :wink:
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Ala57
Aktywny ✽✽✽
Posty: 873
Rejestracja: 05 lis 2010, 20:19
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Koszalin

Re: Pentasa czy asamax

Post autor: Ala57 » 07 wrz 2011, 20:09

No ale ja mam taki dziwny colitis bo odbytnicę mam wolną od zmian,a cała reszta jest paskudna

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pentasa czy asamax

Post autor: Mamcia » 07 wrz 2011, 20:50

Czy to na pewno masz CU??
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Ala57
Aktywny ✽✽✽
Posty: 873
Rejestracja: 05 lis 2010, 20:19
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Koszalin

Re: Pentasa czy asamax

Post autor: Ala57 » 08 wrz 2011, 03:34

Tak określił to lekarz wykonujący kolonoskopię potem histopatolog a moj gastro kiedy spytałam czy może być CD powiedział ,ze reszta wyników potwierdza diagnozę.

Awatar użytkownika
dariah4
Aktywny ✽✽✽
Posty: 634
Rejestracja: 27 gru 2010, 10:38
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Pentasa czy asamax

Post autor: dariah4 » 08 wrz 2011, 16:45

To w końcu masz CD czy CU?
Leki: Asamax 500 4x2

" [...] twoje blizny są twoją siłą."
Paul Coelho

Awatar użytkownika
Ala57
Aktywny ✽✽✽
Posty: 873
Rejestracja: 05 lis 2010, 20:19
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Koszalin

Re: Pentasa czy asamax

Post autor: Ala57 » 08 wrz 2011, 20:25

czyli CU.

Awatar użytkownika
dariah4
Aktywny ✽✽✽
Posty: 634
Rejestracja: 27 gru 2010, 10:38
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Pentasa czy asamax

Post autor: dariah4 » 09 wrz 2011, 17:03

No to jeżeli masz CU to niemożliwe jest, żeby odbytnica była wolna od zmian, bo właśnie tam zawsze zaczyna się zapalenie...
Leki: Asamax 500 4x2

" [...] twoje blizny są twoją siłą."
Paul Coelho

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Pentasa czy asamax

Post autor: obyty.z.cu » 09 wrz 2011, 19:17

Ala57 pisze:No ale ja mam taki dziwny colitis bo odbytnicę mam wolną od zmian,a cała reszta jest paskudna
dariah4 pisze:No to jeżeli masz CU to niemożliwe jest, żeby odbytnica była wolna od zmian, bo właśnie tam zawsze zaczyna się zapalenie...
Ala57 pisze:Tak określił to lekarz wykonujący kolonoskopię potem histopatolog a moj gastro kiedy spytałam czy może być CD powiedział ,ze reszta wyników potwierdza diagnozę.
hm...
nie chce by to zle zabrzmiało,
"w mojej historii CU "bywało różnie,okresowo bywały zajęte różne odcinki,czasem cale jelito,czasem nawet było dobrze,choć mnie zawsze bolało po lewej stronie.
I choć kiedyś nie miałem stanu zapalnego (wg rektoskopii)w odbytnicy,to i tak pomagały czopki i tabletki.Uderzenie z dwóch stron było ok.
Nauczyłem się jednego,obraz endoskopowy to jedno,a choroba toczy się dalej swoją drogą i rozwinie się tam gdzie chce.
I nauczyłem się,że o odbytnice dbać warto,jeśli tam jest spokój,to i łatwiej o niego gdzie indziej.
Jeśli his-pat kilkakrotnie podaje CU,to chyba tak jest,ale...
cóz,w życiu jest różnie :wink:
tylko po co się tym martwić ?
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pentasa czy asamax

Post autor: Mamcia » 09 wrz 2011, 19:53

Jeśli leczy się CU doodbytniczo, to może się zdążyć, że odbytnica się podgoi, a wyżej tabletki nie zadziałają.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Ala57
Aktywny ✽✽✽
Posty: 873
Rejestracja: 05 lis 2010, 20:19
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Koszalin

Re: Pentasa czy asamax

Post autor: Ala57 » 09 wrz 2011, 21:32

Myślę ,ze czas zrobić kolonoskopię bo w końcu 2 na przestrzeni 23lat to chyba trochę mało.Muszę wiercić dziurę mojemu gastro.Mam raz na rok zaostrzenie,bez sterydów nie mogę się obejść ,własnie wczoraj po 28 dniach udreki ze stawami pokazala sie krew a dzis wrociła biegunka i bol w prawym dole biodrowym gastro zdecydował o powrocie do sterydów.Czas sprawdzić i potwierdzić co tak naprawdę siedzi we mnie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pentasa”