Pentasa i Azatiopryna

preparat jest wskazany w leczeniu wrzodziejącego zapalenia odbytnicy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Posty: 2134
Rejestracja: 30 lis 2014, 13:44
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Głogów Młp/Rzeszów
Kontakt:

Re: Pentasa i Azatiopryna

Post autor: chrzanovy » 02 kwie 2015, 08:56

crougle pisze:Czyli mam rozumieć że po pentasie i azie nie mam co liczyć na zamknięcie przetoki? Co to jest ta Sulfasalazyna?
a dlaczego nie, sulfasalazyna EN to było pare lat temu to samo co pentasa glowny skladnik mesalazyna tylko jakos przestali to robic, zmiana nazwy czy jakos

"Sulfasalazyna, salazosulfapirydyna lek z grupy sulfonamidów o działaniu przeciwzapalnym i przeciwreumatycznym. Salazosulfapirydyna jest amidem kwasu 5-aminosalicylowego (mesalazyny) z sulfapirydyną."
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek mc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

crougle
Debiutant ✽
Posty: 7
Rejestracja: 25 mar 2015, 13:30
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pentasa i Azatiopryna

Post autor: crougle » 02 kwie 2015, 16:55

A no chyba że tak, myślałem że to coś grubszego już :) a powiedz mi jak to było u Cb, miałeś przetokę okołoodbytniczą? miałeś jakąś operację na tą przetoke? stosowałeś jakieś maści tam czy coś? Mi się zrobiła okropna dziura znów, niby to nie wygląda na ranę już, ale dziura jest spora od tej przetoki, pewnie jakbym od razu się leczył a nie przeszedł tych 2 operacji byłoby lepiej. Ale niestety Pani doktor mnie oszukała, pytałem się jej 3x czy nie ma innego sposobu niż operacja, czy da sie tą przetokę wyleczyć lekami. Powiedziała że tylko operacja, żeby wydoić ze mnie jeszcze więcej hajsu i nerwów :evil: Zamiast wysłać mnie na badania najpierw to... szkoda gadać, jakbym miał wtedy jakiekolwiek pojęcie że przetoka może być objawami crohna to na pewno bym się nie dał pociąć.

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Posty: 2134
Rejestracja: 30 lis 2014, 13:44
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Głogów Młp/Rzeszów
Kontakt:

Re: Pentasa i Azatiopryna

Post autor: chrzanovy » 02 kwie 2015, 17:05

crougle pisze:szkoda gadać, jakbym miał wtedy jakiekolwiek pojęcie że przetoka może być objawami crohna to na pewno bym się nie dał pociąć.
ale widzisz ja nie mialem pojęcia wtedy że to jest przetoka okołoobytnicza, nie mialem zadnych biegunek przynajmniej uciążliwych i innych to bylo dobre 4 lata przed krwawieniami itd... takze gastrolog to był wtedy dla mnie zupełną abstrakcją. Myślałem że to jakiś czyrak czy coś.. chirurg zaczął w tym grzebać rozpaprał to tak że jeszcze gorzej bylo, dopiero po wizycie u proktologa ktory skumał co to jest - że to własnie przetoka - dał mi te piguły i to sie zagoiło po jakims roku. potem za kilka lat pojawił sie crohn w calej okazałosci i kolo to wykazało to powiązałem te fakty
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek mc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

cart00n
Debiutant ✽
Posty: 27
Rejestracja: 03 sty 2013, 10:28
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Będzin

Re: Pentasa i Azatiopryna

Post autor: cart00n » 07 kwie 2015, 21:38

Mamcia pisze:A jakie masz badania krwi, czy robisz regularne kontrole przy braniu AZA? Ile ważysz??
Tak się zastanawiam bo ja od początku tj. ok 1,5 roku biorę cały czas w tej samej dawce 100 mg czyli 2 tabletki przy wadze 93 kg, po tym co piszecie to małą mam dawke, ale gastro nic nie zmienia.
Diagnoza: Grudzień 2012

Leczenie: Azathioprine 100mg , Pentasa; 3x1g,

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pentasa i Azatiopryna

Post autor: Mamcia » 08 kwie 2015, 21:34

Jeśi działa to może to jest minimalna skuteczna.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pentasa”