Proszę o pomoc. Pentasa i asamax.

preparat jest wskazany w leczeniu wrzodziejącego zapalenia odbytnicy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
henex
Debiutant ✽
Posty: 17
Rejestracja: 22 paź 2008, 19:53
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: jasło

Proszę o pomoc. Pentasa i asamax.

Post autor: henex » 05 paź 2014, 13:39

Witam. Zdiagnozowany crohn w 2005r. Leczyłem się kilka lat azatiopryna. Od 2013r odstawiłem leki. Tego roku w maju udałem sie na kolonoskopie i tomografie. Czuję się dobrze. Z opisu choroby wynika że mam zmiany w zagięciu prostniczo-esiczym , poprzecznicy , jelito kręte i wzmianka ogólnie o jelicie grubym. Nieznacznie pogrubione węzły chłonne okołoodbytnicze. Śladowe ilości płynu w otrzewnej. Doczytałem że pentasa działa na całe jelito. Ja z powodu braku pentasy wybrałem asamas. Mam jeszcze 2 opakowania sulfalazyny. Pytanie moje dotyczy sensu brania asamasu w miom przypadku , czy zadziała na te miejsca chorobowo zmienione? Czy jednak muszę brać pentase? Jestem na azatioprynie 2*50mg. kwas foliowy. Czy może wybrać tą miesięczną kuracje asamasem i jak już to łykać tylko pentase która jest kompleksowa przy crohnie. Proszę o jakieś sugestie.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Proszę o pomoc. Pentasa i asamax.

Post autor: Mamcia » 05 paź 2014, 19:01

Od maja do teraz mimo nienajlepszych wyników nie brałeś leków? Co do pytania o formy mesalazyny, to x tego co piszesz to masz zmiany w jelicie krętym i tam asamax raczej nie działa, ale działa salofalk. Asamax działa w jelicie grubym.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

henex
Debiutant ✽
Posty: 17
Rejestracja: 22 paź 2008, 19:53
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: jasło

Re: Proszę o pomoc. Pentasa i asamax.

Post autor: henex » 07 paź 2014, 07:36

Nie brałem.Zmieniłem lekarza. W opisie kolonoskopii jest opisane że zmiany średnio nasilone. Czyli dla mnie jedynie branie pentasy jest skuteczne? Nie ma sensu brania tej miesięcznej parti leku asamax?

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽
Posty: 652
Rejestracja: 09 lis 2013, 21:02
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Radomsko

Re: Proszę o pomoc. Pentasa i asamax.

Post autor: ulka1986 » 07 paź 2014, 09:23

Witaj. Nie rozumiem zdania, miesięcznej partii leku asamaks, te leki przy naszych chorobach bierze się stale, dożywotnio, a nie przez tydzień czy miesiąc .... :neutral:
sulfalazin en 2x2tab, ortanol w razie potrzeby,folio,tran,wit b kompleks,pentasa2x1gr(czopki) wymienne na salofalk 4g/60 ml(wlewka na noc)

Bądź takim typem człowieka,że gdy rano wstajesz, twoja stopa dotyka podłogi, diabeł w piekle mówi "O k... wstał"

henex
Debiutant ✽
Posty: 17
Rejestracja: 22 paź 2008, 19:53
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: jasło

Re: Proszę o pomoc. Pentasa i asamax.

Post autor: henex » 07 paź 2014, 09:44

Miałem na myśli że będę zażywał ten asamax miesiąć czasu a potem wrócę do pentasy bo tylko ona działa na całe jelito.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Proszę o pomoc. Pentasa i asamax.

Post autor: Mamcia » 07 paź 2014, 21:23

Ale nie napisałeś nic co świadczy o zmianach w całym jelicie cienkim. Na końcówkę krętego działa salofalk, a jak on nie to budesonid dojelitowy. A w ogóle to nie wykazano skuteczności brania 5-ASA w CD na wydłużenie remisji. Poczytaj trochę o swojej chorobie, bo się od niej nie uwolnisz. Polecam poradniki i kwartalnik na stronach j-elita.org.pl
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pentasa”