pentansa granulat, sulfasalazyna, asamax czopki - wysypka

preparat jest wskazany w leczeniu wrzodziejącego zapalenia odbytnicy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
palula88
Początkujący ✽✽
Posty: 278
Rejestracja: 18 gru 2013, 13:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: małopolskie

pentansa granulat, sulfasalazyna, asamax czopki - wysypka

Post autor: palula88 » 20 cze 2014, 06:39

Mam problem. Od marca biore sulfasalazyne a pentanse i asamax od ok maja. Ostatnio pojawia sie na moim brzuchu wysypka(chyba pokrzywka).Najczesciej jest rano a potem znika calkiem. W ciagu dnia czasem jeszcze sie pojawi i znow zniknie a czasem nie pojawi sie w ogole juz. Domyslam sie ze to rekacja uczuleniowa pewnie na ktorys z lekow tylko teraz pytanie - ktory.. Bylam u swojego gastrologa ale on stwierdzil ze gdyby to bylo od lekow to uczulenie bylo by przez caly dzien bo leki biore 3 razy dziennie.. Sama nie wiem. Moj stan bardzo sie polepszyl i nie bardzo wiem co mam odstawiac po kolei zeby zobaczyc od czego to a zeby nie pogorszyc stanu jelit.. Stwierdzilam ze moze zaczne od odstawienia pentansy. Wczoraj nie bralam juz dawki wieczornej i dzis dawki rannej ale uczulenie znowu sie pojawilo. Trudno tez pokazac lekarzowi owe uczulenie bo znika w ciagu dnia.
Imuran 100mg

Awatar użytkownika
ita71
Doświadczony ❃
Posty: 1885
Rejestracja: 28 sty 2009, 22:45
Choroba: CD u dziecka
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: pentansa granulat, sulfasalazyna, asamax czopki - wysypka

Post autor: ita71 » 21 cze 2014, 23:21

palula88 pisze:Bylam u swojego gastrologa ale on stwierdzil ze gdyby to bylo od lekow to uczulenie bylo by przez caly dzien bo leki biore 3 razy dziennie..
Dokładnie tak, syn też sie zmaga z różnymi alergiami. Nie zmieniałaś ostatnio proszku do prania, pościeli?...skoro pojawia się tylko rano.
Leków radzę nie odstawiać, weż wapno i umów się do dermatologa.
Chociaż na początek udałabym się do rodzinnej ze względu na duże kolejki do specjalisty ;)
Nigdy nie mów nigdy...

Awatar użytkownika
palula88
Początkujący ✽✽
Posty: 278
Rejestracja: 18 gru 2013, 13:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: małopolskie

Re: pentansa granulat, sulfasalazyna, asamax czopki - wysypka

Post autor: palula88 » 30 cze 2014, 06:07

Nie wiem sama co mam robic. Probowalam na zmiane brac jeden dzien tylko sulfe a jeden tylko pentanse i wysypka nadal jest a w nocy nie spalam bo tak mi serducho walilo i mdlosci sie pojawily ktore nadal sie utrzymuja.. wysypka pojawia sie i znika w ciagu dnia..

[ Dodano: 30-06-2014 ]
Bylam u lekarza ogolnego. Jego zdaniem to nie od lekow. Przepisal mi clatre i po tym leku wysypka sie zmienila. Juz nie jest jak przy ugryzieniu komara tylko wychodza male okragle czerwone plaskie plamki ( gora 5 i po jakims czasie znikaja...). Pije wapno do tego i jest bez zmian. Moze jednak to przez sulfe albo pentanse...
Imuran 100mg

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pentasa”