Pentasa - cena

preparat jest wskazany w leczeniu wrzodziejącego zapalenia odbytnicy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
emalkadream
Początkujący ✽✽
Posty: 247
Rejestracja: 07 sie 2013, 19:39
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pentasa - cena

Post autor: emalkadream » 28 paź 2014, 19:00

Dzisiaj, byłam u Gastro, a że źle się czuję to postanowiła zmienić leki z Asamxu na pentase granulat i z czopków Pentasy na Wlewki pentasy.

I teraz tak czytam o tym i czy to ma sens? Skoro ja choruje na CU?

Czy jest sens tak przepłacać za te leki? Przecież ja w tej aptece jutro to z 500zł zostawię... mogę zostawić jakbym miała pewność że po tym będzie już tylko lepiej....
Cytując obyty.z.cu: lepiej już było, żeby tylko nie było gorzej..

Lekkie załamanie psychy...
____________________________________

Asamax 500 2x3szt
Aza 75mg

karolek0303
Początkujący ✽✽
Posty: 321
Rejestracja: 17 cze 2014, 19:07
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Wieluń

Re: Pentasa - cena

Post autor: karolek0303 » 28 paź 2014, 20:38

a to wlewki i granulat nie sa refundowane jak czopki?
3x2 Asamax, Aza 50mg, czopki/wlewki Salofalk

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pentasa - cena

Post autor: Mamcia » 28 paź 2014, 20:44

Wlewki na CU są refundowane, ale do limitu, bo mesalazyna jest najtańsza we wlewkach salofalku. O ile wlewki z mesalazyny mają sens, to zamiana asamaxu na granulat jest bez sensu. Jeżeli zajęte jest cale jelito grube to można spróbować na salofalk.
Wklejałam kiedyś tabelki i wyjaśniałam jak powstaje cena leku i ile dopłaca NFZ.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Pentasa - cena

Post autor: obyty.z.cu » 28 paź 2014, 20:59

emalkadream pisze:Czy jest sens tak przepłacać za te leki?
bez sensu,
wlewki z salofalku i ewentualnie salofalk tabletki.
Na ryczałt,naprawdę szkoda kasy.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
emalkadream
Początkujący ✽✽
Posty: 247
Rejestracja: 07 sie 2013, 19:39
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pentasa - cena

Post autor: emalkadream » 28 paź 2014, 21:19

:mad: kurde to czemu lekarze przepisują leki które już z zasady nie powinny mi pomóc.... Do tej pory ufałam swojej lekarce ale dzisiaj to ja fantazja poniosła... Płacą im za wypisywanie recept na drogie leki?

:smutny: załamać się można :smutny:
Cytując obyty.z.cu: lepiej już było, żeby tylko nie było gorzej..

Lekkie załamanie psychy...
____________________________________

Asamax 500 2x3szt
Aza 75mg

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Pentasa - cena

Post autor: obyty.z.cu » 28 paź 2014, 22:39

emalkadream pisze:lekarze przepisują leki które już z zasady nie powinny mi pomóc..
mesalazyna jest wszędzie,inny jest ich zakres działania w jelicie.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
panbubka
Początkujący ✽✽
Posty: 260
Rejestracja: 24 wrz 2012, 13:37
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Pentasa - cena

Post autor: panbubka » 29 paź 2014, 06:41

...ja kilka razy prób..owalam zmienić Pentasę na cos tańszego i okazywalo się. że nawet 8 tabletek Salofalku nie dawało takiego efektu klinicznego jak 4 Pentasy. I to nawet wtedy gdy zajęty byl tylko końcowy odcinek jelita (30cm ok)...

Awatar użytkownika
emalkadream
Początkujący ✽✽
Posty: 247
Rejestracja: 07 sie 2013, 19:39
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pentasa - cena

Post autor: emalkadream » 29 paź 2014, 10:55

panbubka pisze:...ja kilka razy prób..owalam zmienić Pentasę na cos tańszego i okazywalo się. że nawet 8 tabletek Salofalku nie dawało takiego efektu klinicznego jak 4 Pentasy. I to nawet wtedy gdy zajęty byl tylko końcowy odcinek jelita (30cm ok)...
a mogę zapytać na co chorujesz? bo jeśli chorujesz na to samo, I widzisz poprawę to bez bólu wydam tą kasę, jeśli tylko ma to pomóc...


żeby nie było że się uprzedzam wykupiłam połowę zapasu...
Grnulat granulatem, ale wlewki hmm 100ml i tylko 1g w środku? W porównaniu do Salofalku to do nie porównania 60ml i 4g i cena 12x mniejsza.... :(

Czy mesalazyna do pentasy to ze złota jest robiona?
Cytując obyty.z.cu: lepiej już było, żeby tylko nie było gorzej..

Lekkie załamanie psychy...
____________________________________

Asamax 500 2x3szt
Aza 75mg

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Pentasa - cena

Post autor: obyty.z.cu » 29 paź 2014, 19:09

emalkadream pisze:Czy mesalazyna do pentasy to ze złota jest robiona?
żartując dalej,oryginał jest zawsze cenniejszy :wink:
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Imponderabilia.
Początkujący ✽✽
Posty: 127
Rejestracja: 02 lut 2012, 18:49
Choroba: CD
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Lokalizacja: Kraków

Re: Pentasa - cena

Post autor: Imponderabilia. » 30 paź 2014, 11:09

Uff.. dobrze, że weszłam na forum i przeczytałam ten temat.

Wczoraj miałam pierwszą wizytę w Krakowie, na Śniadeckich - Pani doktor zmieniła mi Asamax 500, na Pentase w granulacie - 200saszetek. Ładnie bym się zdziwiła płacąc za leki. Usłyszałam, że "Pentasa jest troszkę droższa od Asamaxu", ale nie sądziłam, że to prawie 70zł. Będę zmuszona wykupić 1 op. eweltualnie 2 :/ No, ale skoro to pierwsza moja przygoda z tym lekiem, to nic wielkiego się nie stanie.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pentasa - cena

Post autor: Mamcia » 30 paź 2014, 20:19

Ale lek zależy od tego gdzie są zmiany. Sądząc po tym, że przyjmujesz Budesonid (Entocort0 to masz zajętą okolicę kątniczo krętniczą, a Asamax działa dopiero w j, grubym. Bez wyników badań trudno coś radzić.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Imponderabilia.
Początkujący ✽✽
Posty: 127
Rejestracja: 02 lut 2012, 18:49
Choroba: CD
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Lokalizacja: Kraków

Re: Pentasa - cena

Post autor: Imponderabilia. » 31 paź 2014, 09:32

Tak, ja się leczyłam wcześniej u chirurga - od niego mam Asamax, a teraz dopiero jestem po wizycie u specjalisty i dostałam Pentase :)

JOANNA86
Początkujący ✽✽
Posty: 366
Rejestracja: 17 gru 2012, 15:04
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: OK.NOWEGO SĄCZA

Re: Pentasa - cena

Post autor: JOANNA86 » 31 paź 2014, 10:51

Imponderabilia., Ja tak samo jak Ty na poczatku leczylam sie u chirurga i tez dal mi asamax a po wiz.u gast.dostalam pentase.
ZAWSZE MOGŁO BYĆ GORZEJ
LEKI:
pentansa 1g 3tab.rano
encorton 5mg
aza75rano i wieczorem
pentansa 1g 1tab.wieczorem
probiotyki

elwik18
Początkujący ✽✽
Posty: 96
Rejestracja: 09 gru 2010, 18:49
Choroba: CU
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: G...

Re: Pentasa - cena

Post autor: elwik18 » 19 lis 2014, 20:40

Witajcie - dzisiaj byłam na wizycie u gastrologa, innego niż dotychczas (przed miesiącem pani z rejestracji zadzwoniła i poinformowała o zmianie terminu wizyty i zmianie lekarza) i pani doktor zmieniła mi leki - pierwotnie wpisała mi na receptę wlewki Salofalk 1g, po czym skreśliła i wpisała Pentasa (do tej pory miałam okresowo wlewki z salofalku) i zamiast czopków Pentasy, które stosowałam, wpisała czopki Salofalku.
Wszystko było ok do momentu kiedy poszłam do apteki i poprosiłam o sprawdzenie czy te leki są i ile zapłacę - cóż cena zwaliła mnie z nóg - prawie 500 zł i to wszystko za sprawą wlewek Pentasy.
Nie dam rady podjechać znów do gastro - czy lekarz rodzinny może mi wypisać receptę i zmienić wlewki z Pentasy na salofalk (nie mam tych wlewek wpisanych w zaświadczeniu dla lekarza rodzinnego) oczywiście na ryczałt?

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pentasa - cena

Post autor: Mamcia » 19 lis 2014, 21:38

Powinien, bo zapisanie leku dużo droższego bez żadnego uzasadnienia jest nieetyczne.
Pentasa zaw. doodbytnicza (1 g/100 ml) 7 but. 100 ml 92.36 - 59.74* -

Salofalk zaw. doodbytnicza 4 g/60 ml 7 but. 60 ml a 143.28 - 3.20* -
pierwsza to cena 100% druga po refundacji. Jak przeliczycie na gram mesalazyny to wyjdzie horror. Jedynym powodem przepisywania penatasy (lek oryginalny) jest nietolerancja leku generycznego. Nie dawajcie się wpuścić w kanał. Trzeba się kształcić i wiedzieć jakie leki są najtańsze, znać ich działanie (nie zawsze można jeden zastąpić drugim) i dopytywać się o powody zmiany.
na lekarkę możesz napisać zażalenie. Zażądać wysłania recepty na salofalk pocztą i zagrozić kontrolą z NFZ.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pentasa”